Görüş Bildir

etiket Yeni Dönem Başlıyor: Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Temsil, Ağırlama ve Seyahat Giderleri Vatandaşa Yansıtılacak

Haberler
> Yeni Dönem Başlıyor: Elektrik Dağıtım Şirketlerinin Temsil, Ağırlama ve Seyahat Giderleri Vatandaşa Yansıtılacak

Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına eklenmesi yönünde karar alındı. Karara göre, dağıtım şirketlerinin temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderleri gibi birçok harcama vatandaşın ödediği elektrik faturalarına yansıtılacak.

Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat giderleri vatandaşın faturasına yansıtılacak. Bu giderler arttıkça vatandaşın ödeyeceği fatura da kabaracak.

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, Elektrik Dağıtım Tarifesinin Düzenlenmesi ile Perakende Satış Tarifesinin Düzenlenmesi hakkındaki iki ayrı tebliğ Resmi Gazetede yayımlandı. Her iki tebliğle, 2021 ila 2025 arasındaki 5 yıllık dönemde elektrik dağıtım şirketleriyle elektrik tedarik şirketlerinin yaptıkları masrafların vatandaşın faturasına ne şekilde yansıtılacağı belirlendi.

Tarifelere ilişkin teknik hesaplama yöntemleri her 5 yılda bir yeniden açıklanıyor

Tarifelere ilişkin teknik hesaplama yöntemleri her 5 yılda bir yeniden açıklanıyor

Tebliğe göre dağıtım ve tedarik şirketlerinin yıl içinde yapacağı dernek aidat giderleriyle temsil ve ağırlama giderleri ve ilan giderleri elektrik faturalarına yüklenecek.

Şirketin giderleri faturaya eklenecek

Şirketin giderleri faturaya eklenecek

Bu giderlerin yanı sıra şirketlerin yapacağı denetim, danışmanlık ve müşavirlik giderleri, dava, mahkeme, avukatlık, icra ve arabuluculuk giderleri, noter harcamaları gibi işletme giderleri yüzde 7 artırılarak fatura hesabına dahil edilecek.

Bu giderlerin dışında şirketlerin yapacağı haberleşme, seyahat ve konaklama harcamaları ile personel yollukları, odalara ödedikleri aidatlar ve büro harcamaları da vatandaşın elektrik faturasına eklenecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
857
256
64
26
25
11
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halil Değerli

Bu ne ya.... Millet gezip eğlenecek.... Parasını vatandaş ödeyecek.... ..... Geri zekalılıkta son nokta.... Bunlara oy veren herkes aptal.... ..... 🤪😡😡😡😡😡😡🤪 Devamını Gör

Kayra Crv

götünün bokunu sildikleri tuvalet kağıdı masrafınıda biz ödeyelim bu az olmuş

Faruk Sütüseven

fiziksel olarak yapsalar daha az yıpranırdık

Alparslan Estergon

Önceden bir söz kullanırdık; Bir kulağımızın arkası kaldı diye, ne kulağı ne böbreği... Hücre çeperimi bile silkti adamlar.