Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yemekle Zoru Olan Ancak Başarıya Ulaşmış 12 Yemek Rekortmeni

391PAYLAŞIM

Bir an için aklınızdan "ben daha iyisini yaparım, ne var bunda yea" diyeceğiniz ancak akabinde "kim uğraşacak yav", "ne zorum var kendimle", "yok oğlum delilik lan" dedirtecek rekorlar bunlar.

Sizin için Dünya üzerinde yemekle kafayı fazladan bozmuş 12 insanı toparladık!

1. M&M Rekoru

Amerika'da 8 Aralık 2011'de Ashrita Furman yemek çubuklarıyla tam tamına bir dakikada 20 M&M'i gözleri kapalı olarak yiyerek rekorun sahibi olmuş.

Ne diyelim hayırlı olsun, afiyet olsun.

2. Pasta Rekoru

30 Kasım 2014'de Fairy Liquid Şirketi tarafından yapılan pasta 2 ton ağırlığında yapılmış. 12.000 porsiyon servis edilerek elde edilen gelir hasta çocuklara bağışlanmış. 

En azından sevaba girmişler o kadar israfa rağmen.

3. En Büyük Balon

24 Nisan 2004'de Amerikalı Chad Fell sakız ile ellerini hiç kullanmadan 50.8 cm çapında balon şişirip rekorun sahibi olmuş.

Bizim mahalledeki teyzeler bu işe çok bozulmuş, çalışmalara başlamışlar.

4. Acı Biber Yeme Rekoru

19 Haziran 2013'de yine Amerikalı Jason McNabb Bhut Jolokia biberinden 66 gram yiyerek bu acı rekoru kırmıştır.

Bhut Jolokia’nın, acılık ölçmeye yarayan ve kaşifinin adını taşıyan Scoville ölçeğine göre acılık oranı 1.001.304 birimdir. Jalapeno biberinin ise 2.500 birim civarındadır. Artık bizim Antep biberi falan  gözümüze pek bir masum geliyor haliyle.

5. En Çok Big Mac Yeme Rekoru

11 Ekim 2012'de yine Amerikalardan Donald A. Gorske 40 yıl boyunca tam 26.000 tane McDonald’ dan Big Mac yiyerek bu garip rekorun sahibi olmuş.

Valla şu ana kadar en yaklaştığımız rekor diyebiliriz yalnızca o abimiz incecik duruyor kıskançlık bizde tavan yapmış durumda.

6. Kamışla Limon Suyu İçme Rekoru

20 haziran 2013'de şaşıracaksınız ama Amerika'dan(!) Michael Jenkins 54.1 saniyede, 1 litre limon suyunu kamış ile içerek rekor kırmıştır.

Bunu yapmaya çalışmayın bizden söylemesi.

7. Dünyanın En Pahalı Hamburgeri Rekoru

2 Temmuz 2011'de Dünyanın en pahalı hamburgeri Londralı bir şef tarafından hazırlanıp 5.000 dolara satışa çıkarıldı. İçerisinde ne var ne yok merak ediyorsanız söyleyelim; yenebilir altın yapraklar, tütsülenmiş ördek yumurtası, havyar, ıstakoz ve Donald Trump'un sol kolu (şaka, şaka)

8. En Hızlı Hamburger Yeme Rekoru

Bu sefer ödül Asya kıtasından geliyor. Bu abi ise hatırlarsanız Türkiye'ye gelip bir bankanın reklamında oynamıştı. İşte o adam Takeru Kobi Kobayashi. 3 dakika içerisinde 10 tane hamburger yiyerek rekora imza atıyor kendisi.

Muhtemelen 10 günlük bir Lahana Diyeti sonrası biz sevgili Takeru'yu geçebiliriz, iddialıyız.

9. Nugget Yeme Rekoru

Yine döndük Amerika'ya. 25 Ağustos 2012'de Christian Williams, yalnızca 3 dakika içinde 494.9 gram nugget yiyerek Dünya Rekoruna adını  altın harfler ile yazdırıyor. 

Hey yarreppim yieaaa, sonra niye obeziz diyolar.

10. Jöle Yeme Rekoru

7 Aralık 2010'da Ashrita Furman parçalanmış jöle parçalarından 1 dakika içinde toplamda 610 gram yiyerek rekora koşuyor. Chopstickle jöleleri yemek nereden aklına gelmiş bu arkadaşların orasını bize sormayın.

11. Muz Soyma ve Yeme Rekoru

14 Ocak 2012 yılında sadece yiyerek değil soyarak da ödüle layık görülen Patrick Bertoletti 1 dakika içinde 8 muzu soyup yemiş. 

Eh hani hani bi derece daha mantıklı ve zor gözüktü gözümüze.

12. Roche Ferrero Yeme Rekoru

6 Mart 2012'de 4 dakikada 15 tane Ferrero Rocher çikolata yiyerek rekor kırmış bir abimiz var.

Açıkçası bu bize çok tırt geldi, bunu rekor kabul eden kim varsa muayyen günlerinde bir kız ile aynı evde hiç bulunmadığı kesin.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-kiranli

Roche Ferrero rekoru çok rahat bozulabilir

disi-aslan

4 dakikada 15 çikolata nedirki ya elimin kiri

sinan-ozen

Hakikaten yav! :-D

dextermorgan54

roche ferreroyu önüme dizin size şov yaparım şov

hasankacmayan

çok skimsonik rekorlar, bravo.

blue-dreams

5 numaradaki abinin saçlarını kıskandım.

Görüş Bildir