Yasak Saatinde Çalışmak İçin Otobüse Binen Yaşlı Kadının Haberini Yapan Hürriyet Tepki Çekti

5.8bPAYLAŞIM

Kadının dibine kadar girip onu çekmek nedir ya?

Bildiğiniz gibi koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın 10.00 - 13.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları yasak.

Tabii her 65 yaş ve üstü vatandaşımız evinde torun sevip oturamıyor. Hayatını sürdürebilmesi için bu yaşlarda bile çalışmak zorunda insanlarımız var.

Onlardan biri de bu videodaki teyze. Geçimini apartman merdiveni silerek sağlayan teyzemiz 65 yaş ve üstü olmasına rağmen yasak saatlerinde işe gitmek zorunda kalmış ve bu nedenle de otobüse binmiş. Otobüse bindiğini gören şoför ve diğer yolcular da kendisinin inmesi için yaşlı kadına ısrar etmişler.

İzlerken elinizin ayağınızın titreyeceği görüntüleri de Hürriyet.com, "yaşlı kadının ısrarı" diyerek servis etti.

Bir gazete olarak burada dikkat çekmesi gereken durum o yaştaki bir kadının çalışmak zorunda olmasıyken;  "tüm ısrarlara rağmen araçtan inmedi" diyerek vatandaşı hedef gösterdi.

Hem bu görüntüler hem de gazetenin haberi veriş şekli de büyük tepkilere neden oldu.

Bu videoyu izlediğiniz ilk önce aklınıza bu yaştaki bir kadının neden hala çalışmak zorunda olduğunu sorgulamamız lazım. Eğer bu aklınıza gelmiyorsa tebrikler vicdanınız kalmamış...

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
altibezli

Gazetenin yaptığı, tek kelimeyle "ahlaksızlık"

zararli

ülkeye faydası olmayan diyanet gibi koca bi bütçeyle neler yapılırdı halbuki.. kaç çocuk doyardı. kaç yaşlı temizliğe gitmezdi.. bana ne hz aişenin tek paçasını giymeden yatmasından.. halk kendi camiisini kendi yapıyor .. milli eğitim bakanı imam hatip yetiştiriyor.. belediye defnediyor.. eee diyanetin insanlığa hizmeti nedir? 30 yıl adnan hoca gezdi bu ülkede bişey yapabildi mi.. göte muska yazanları engelleyebildi mi? bana göre diyanet şakşakçılar cemiyetidir.

arif-ali

65 yaşındaki teyzemize merdiven sildirecek duruma düşürmemiz değil de otobüse binmesinin haber yapılması ve sonra o basına laf ettiğimize, basına saldırıyorlar kampanyaları, geçmişin ikiyüzlülüğü ama günümüzün peşkeş kapısı...yalaklanın.. yalaya yalaya kurusun diliniz

kullanici-turkcell-462

ulan kadının bakışındaki mahçubiyet çaresizlik utanın lan ne tür bi pislik millet oldunuz ya

camoranesi

Kadın çok haklı,insanlar işsiz çalışmak zorunda, ama konun koyucu bir yasak koymuş,şimdi şoföre ceza yazsalar ne olacak... İlk zamanlar da başıma geldi, bir koltuğa 2 bayan oturdu, şoför tek tek oturun yerimiz var yasak dedi, kadın ısrarla kalkmadı, biraz da söylendi vs... Adam mecbur hareket etti, ilerde polis çevirdi, kadın hemen kalktı öne oturdu, ama polis gördü cezayı yazdı, şimdi şoför ne yapsın...

Görüş Bildir