Görüş Bildir
Haberler
'Yasak İlişki' Sitesi Ashley Madison'un Üye Bilgileri Çalındı

'Yasak İlişki' Sitesi Ashley Madison'un Üye Bilgileri Çalındı

Onedio Medya
20.07.2015 - 12:04

Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren Ashley Madison internet sitesi, bilgisayar korsanları tarafından hacklendi ve üye bilgileri çalındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Korsanlar üyelerin kredi kartlarının yanı sıra 'cinsel fantezileri dahil' bütün bilgilerini ele geçirdiklerini iddia ediyor.

Sitenin güvenlik ağı sorumluları ise her ne kadar sisteme bir sızma olsa da bilgisayar korsanlarının tüm bilgilere erişemediğini ifade ediyor.

Ashley Madison sanal güvenlik uzmanı Brian Krebs, site üyelerinin küçük bir bölümünün üyelik bilgilerinin internette ifşa edildiğini açıkladı.

Kendilerini Impact Team (Darbe Takımı) olarak tanımlayan bilgisayar korsanları, üyelerin adreslerinden kredi kartı bilgilerine kadar tüm detaylara eriştiklerini savunuyor.

Korsanlar, daha önce siteye üye olup üyeliklerini kapatanların kişisel bilgilerine dahi eriştiklerini ifade ediyor.

'Siber terörizm'

Sloganı 'Hayat kısa, bir ilişki yaşayın' olan Ashley Madison'un 37 milyondan fazla üyesi var.

Sitenin sahibi olan Avid Life Media şirketi yaptığı yazılı açıklamada 'Suç teşkil eden üye bilgilerinin ele geçirilmesi olayı nedeniyle özür dileriz. Site yeniden güvence altına alınmış ve izinsiz giriş yapılan açıklar kapatılmıştır. Bu siber terörizm eylemini gerçekleştiren herkes yaptıklarından sorumlu tutulacaktır' dendi.

Mayıs ayında da bir diğer çöpçatanlık sitesi Adult Friend Finder bilgisayar korsanlarının saldırısına uğramış, binlerce üyenin bilgileri internet ortamında ifşa edilmişti.

BBC Türkçe

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam