Yasak Aşk Skandallarıyla Bir Zamanlar Gündemde Deprem Etkisi Yaratan Bakanlar, Milletvekilleri ve Siyasiler

-

Ünlülerin aşk skandallarına aşinayız, sürekli duyuyoruz. Fakat işin içinde siyasiler, milletvekilleri, bakanlar olunca işin rengi biraz değişiyor. Bizim siyasi tarihimizde ses getiren hatta istifalara yol açan birçok yasak aşk skandalı var.

kaynak

1. Adnan Menderes (Ayhan Aydan, Suzan Sözen)

Adnan Menderes, en çok yasak aşk ile anılan siyasilerden. Hayatından eşi dışında birçok kadın olduğu yazılıp çizilmişti o dönem. Ancak Ayhan Hanım ile olan aşkı, dillere düşmüştü. Hatta konuyla ilgili bir "Bebek davası" da var. Ancak daha ilginci, Suzan Sözen ile yaşadığı aşk. Çünkü Suzan Hanım hayatteyken şöyle bir açıklamada bulunmuştu: 

"Kocam Ferit Sözen, o tarihte İstanbul Polis Okulu'nda hoca idi. Gümüşhane'ye tayin edildi. Gitmedik. Burada kalmak için çok çalıştık. Menderes'e bu işi yaptırmanın çarelerini aradım. Bir gün Tarabya'da, Piliç Osman'la tanıştım. Bize Başbakan'ı çok iyi tanıdığını ve Menderes'le tanıştırabileceğini söyledi. Ertesi gün, Menderes telefon ettirdi ve imzalı kitabımı istetti. Kocama sordum, muvaffak etti. Bu şekilde tanıştık, eve gelmeye başladı. O geleceği vakit, kocam hasta dahi olsa evden çıkardı. Pencerede parolamız vardı. Kocam anlardı, dönerdi."Detay

2. Hasan Fehmi Güneş - Aynur Aydan

Dönemim İç İşleri Bakanı olan Hasan Fehmi Güneş evliyken, şarkıcı Aynur Aydan'ın evinden çıkarken görüntülenmişti. Ertesi gün gazetelerde konuyla ilgili boy boy haberler çıktı ve büyük bir yankı oluştu. Bakan baskılar karşısında "Türk halkından özür diliyorum" dedi ve istifasını verdi.

3. Ergun Göknel - Feray Kavrar

İSKİ Genel Müdürü olan Ergun Göknel evliyken, sekreteri Feray Hanım'a gönlünü kaptırdı. Boşanmak için eşine yüklü miktar tazminat ödeyen Göknel, Feray Kavrar ile evlendi ama eski eş Nurdan Erbuğ'un intikamı acı oldu. Nurdan Hanım, eski eşinin rüşvet aldığını ve yolsuzluk yaptığı ihbar ettikten sonra meşhur İSKİ skandalı ortaya çıktı ve Ergun Göknel 8 yıl ceza aldı. Daha sonra da Ergun Göknel ve Feray Kavrak da boşandılar.

4. İlyas Aktaş - Fatma Akıntürk

DYP milletvekili İlyas Aktaş, sekreteri tarafından bacağından vurulması sebebiyle gazetelere haber oldu. Daha sonra sekteri Fatma Hanım'ın da kolundan yaralandığı haberi geldi. Olayın daha sonra İlyas Aktaş'ın sekreteri Fatma Akıntürk'e verdiği sözleri tutmadığı gerekçesiyle ortaya çıktığı anlaşıldı.

5. Hayri Üçpınarlar - Ayla Karaduman

Eski bakanın yasak aşkı, sevgilisiyle birlikte olduğu kasetin yayılmasıyla ortaya çıktı. Bakan durumu kabullenip sessiz kalmayı tercih etti ve görevine devam etti. (1996)

6. Kamer Genç - Dansöz Hayal

Çoğu kişinin hatırladığı bu olay oldukça ilginç. Evden birlikte çıkarken görüntülenen ikiliyi gazeteciler yakaladığında "Çiçekleri suladık" demişti. (1999)

7. Şükrü Sina Gürel - Zeliha Sapmaz

Zeliha Sapmaz, Fransa Büyükelçiliği'nde çalışıyordu. Evli olan Bakan Şükrü Sina Gürel ise, Zeliha Hanım'a aşık oldu ve bu söylenti dilden dile dolaşmaya başladı. Şükrü Bey, sonunda eşi Fulya Hanım'ı terk edip Zeliha Sapmaz ile birlikte yaşamaya başladı. Bir basın toplantısı düzenleyip "Evet adı aşk ilişkisine karışan siyasetçi benim" dedi ve daha sonra da Zeliha Hanım ile nikah masasına oturdular.

8. Tuncay Mataracı - Işık Yavuz

Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Mataracı'nın, evliyken dansöz Işık Yavuz ile aşk yaşadığı uzun süre iddia edildi. Ancak Bakan görevinden istifa etmedi ve işine devam etti.

9. Yaşar Nuri Öztürk - Şahane Sultan Müftüoğlu

Bu olay, yakın geçmişin en çok ses getiren aşk skandallarından bir tanesi. Yaşar Nuri Öztürk'ün eşi Canan Öztürk, eşinden şüphelenmeye başlıyor ve iddiasına göre Şahane Hanım'dan gelen aşk mesajlarını okuyor. O dönem Esra Ceyhan'a telefonla bağlanıp, eşini ve Şahane Hanım'ı uygunsuz bir şekilde evinde yakaladığını iddia etmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
samed-torlak

arkadaşlar tamam anladık solcusunuz da yakın tarihin en büyük skandalını buraya yazmamak da günah be... Evli olan parti genel başkanı ile yine başka biriyle evli olan parti genel sekreteri ve milletvekili arasındaki ilişki diyeyim ve susayım...

lucinda-yumi-kane

Demin istifa eden, başka bir kadınla yakalandığı için Türk halkından özür dileyip, istifa eden bir siyasetçi okudum... Sonra, ulan yanlış gördüm herhalde diye dönüp tekrar okudum.

iralova

siyaset bilimi okudum, ben bile sizin kadar iddiali yorumlar yapmiyorum. menderes'ten once musluman degil miydik? ayrica bu ulkede herkes musluman degil. menderes ulkeyi 'tekrar musluman' yaptiysa da herkes bundan memnun olmak zorunda degil. bir de otur menderes'in Marshall yardimlari adi altinda ulkeyi ne hale getirdigini arastir. hayvancilik cenneti bir ulkede, genetigimizi sut tozlariyla nasil bozdugunu, tarimi nasil hice saydigini,nasil borc batagina girdigimizi arastir. bu yasak iliskiler ne ki....

hidayet-kurekci

1963 yılı, Türkiye'nin bütün ilk ve ortaöğretim mekteplerinde Amerikan yardımı olarak süt tozu ve peksimet dağıtılmaya başladığı yıldır. İktidarda CHP'nin darbe sayesinde tanzim ettiği ve İsmet İnönü'nün Başbakan, Ecevit'in Çalışma Bakanı olduğu 27. Türkiye Cumhuriyeti Koalisyon Hükümeti veya 9. İnönü Hükümeti vardır. DİKKATİNİ ÇEKERİM MARALOVA...

iralova

sizin gibi akademik olmayan cevaplar yazan birine yine akademik olmayan bir siteden yaptigim bir alintiyla ortami terkediyorum. buyuk harfli yazinca da daha mi 'sert'oluyor nedir, anlam veremedim.

iralova

bi de ben chp'li falan degilim, neden onume simdi inonu'yu attiniz, muhalefetten olan herkes chp'li mi sanki? ne korkmussunuz chp'den.

samed-torlak

marshall yardımları 1948 de inönü zamanında başlayarak 1952 ye kadar sürüyor.

ufukdiyoki

Menderes gibi dindar müslüman birine böyle asılsız iftiralar atmaya utanmıyor musunuz? Adam tek başına ülkeyi tekrar müslüman yaptı görmüyor musunuz?

alperen-a.kaya

Tabi menderes çok dindar biriydi ezanı falan aslına çevirdi diyen kesim bebek davası ve bu kadınlarla yaşadığı ilişkileri bilmez onu bırak Mendereste içmeyi seven akşamları en az bir tek atardı.Yasak aşk neyse ama sevgili siyasilerimiz yolsuzluk hırsızlık torpil gibi şeylerden asla istifa etmez ama yüzlerce yıldır her insanın doğal olarak yaptığı cinsellik ortaya çıkınca hemen istifayı basarlar.

Görüş Bildir