Yaşadıkları Lüks Hayattan Sıkılıp Burdur'a Yerleşen Güney Koreli Çift: Eom Eunyoung ve Lee Un Seok

19bPAYLAŞIM

Herkesin, hayatının bir döneminde, şehrin keşmekeşinden kaçıp küçük bir kasabada, bir kaç hayvanla sevimli bir kulübede yaşama hayali olmuştur. Türkiye'nin havasından ya da suyundan olacak, Güney Koreli bu çift de Türkiye'ye gezmek için gelip bu hayale kapılmışlar...

Lee Un Seok bir siber güvenlik uzmanı, eşi Eom Eunyoung ise pazarlama uzmanı ve satış danışmanı.

Oldukça iyi bir gelire sahip olan çift bir gün para kazanmak için hayatlarından çok şeyi feda ettiklerini fark etmiş.

Artık biraz da kendileri için vakit ayırmaları gerektiğine karar vermişler.

İkisi de 33 yaşında olan çift çantalarını alıp yola çıkmışlar.

4 ay içinde bir çok ülke geçmiş, yeni yerler keşfetmişler.

Türkiye'ye geldiklerinde ise Göreme, Fethiye, gibi küçük, sakin ve turistik bölgelerde vakit geçirmişler.

Tan bir doğal yaşam tutkunu olan çift internette araştırma yaparak Burdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ni bulmuşlar.

Burdur hakkında bir araştırmaya girişen çift buranın küçük bir şehir olduğunu doğal ve yöresel bir yaşam için de ideal olduğunu fark etmişler.

Türkiye'de gezdikleri diğer bölgelerden tahmin ettikleri üzere, böyle küçük, doğal bir bölgede büyük paralar harcamadan güzel bir hayat yaşayabileceklerine karar vermişler. Gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra rotalarını Burdur'a çevirmişler.

Eom ve Lee, şimdi rehabilitasyon merkezindeki canlıların bakımını yapıp rehabilitasyon merkezindeki diğer çalışanların günlük işlerine yardımcı oluyor.

Dünyadaki diğer doğal yaşam merkezleri hakkında da araştırmalar yaptıklarını belirten çift, farklı ülkelerdeki doğal yaşam merkezlerini de gezmeyi düşündüklerini belirtiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
insansiniz

başlık bile garip "yaşadıkları lüks hayattan sıkılıp burdur'a yerleşen güney koreli çift!" hangi birine şaşıracağımı şaşırdım! napıyosunuz siz? bizim bile aklımıza gelmez burdur?

impheatus

Ulan şunları okuyup gaza geliyoruz sonra dönüp odaya bakıyoruz. Cepte para yok, yanına alacağın bir eşin yok, satacak araba ya da ev yok. Sonra youtube da slime, tostçu erol izlemeye devam ediyoruz. Sokayım böyle hayata. En sonunda bileklerimi 1000 derece bıçakla kesicem.

Gizli Kullanıcı

Sık sık buralara da yazdığım ve çok beğendiğim bir söz var: "Çocukluk insanın ana vatanıdır." Köyde, ağaç tepelerinde, uçurum kenarlarında, mağaralarda geçen bir çocukluğa sahip olduğum için olsa gerek hep imrenmişimdir bu tür hikâyelere. Ama toplumsal baskılara takılıyor insan işte... Hiç yapamasam bile bir gün köyüme gidip ormanda yaşayabileceğim düşüncesi bile hayatıma huzur katıyor.

r.e.p.l.a

Gönül kervanını durdura durdura gidiyoruz yarim seninle burdura.

marblingg

Ben de bir gün bu isteğime kavuşacağım inşallah. Ne tatlı çift *.*

Görüş Bildir