Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızca Yürüyerek Barınaktaki Hayvanlara Yardım Etmenizi Sağlayan Bir Uygulama: ResQwalk

-

Sokakta ya da barınaklardaki hayvanlara yardım etmek için bir şeyler yapmayı çoğu zaman istemişizdir. Kimi zaman biraz mama alıp sokağımızı mesken tutmuş dostlarımızı beslemiş, kimi zaman kapımızın önünden kap kap suları eksik etmemiş, kimi zaman da bir şey alamayacak durumda iken gidip severek sevgi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmışızdır.

Şimdi bundan daha fazlasını, çok daha kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir uygulama ile karşınızdayız.

ResQwalk adlı bir uygulama "Her yürüyüş yapışınızda hayvanları kurtarın" sloganıyla yola çıkmış.

Uygulamaya sponsorları tarafından her ay belli miktarlarda bağış yapılıyor. Yapılan bu bağışlar, sisteme kayıtlı barınaklar arasında paylaştırılıyor.

Uygulamayı kullanarak hem toplam paranın nasıl paylaştırılacağına, hem de ne toplam paranın miktarına etki ediyorsunuz.

Nitekim uygulamayı ne kadar fazla kişi kullanırsa, sponsor gelirleri de o oranda artıyor.

Uygulamayı indirdikten sonra bir barınak seçiyor ve o barınağa toplam paradan pay kazandırmaya başlıyorsunuz.

Böylece paranın nasıl paylaştırılacağını da belirliyorsunuz. En alttaki barınakları seçerseniz, en az tercih edilen ve dolayısıyla en az pay alacak barınaklara destek olup oradaki hayvan dostlarımızın da mama ve diğer giderlerinde pay sahibi olabilirsiniz.

Barınağınızı seçtikten sonra tek yapmanız gereken yürümek, yürümek ve yürümek. Tıpkı Pokemon GO gibi.

Siz yürüdükçe seçtiğiniz barınaktaki hayvan dostlarımız kazanıyor, sizse hiçbir şey kaybetmiyorsunuz. Pokemon GO oynayanlar arkadaşlar arka planda uygulamayı açık bırakırsa kendileri eğlenirken bir yandan da barınaklara da bağış gitmesinde önemli rol oynamış oluyorlar.

Uygulama adım sayma sistemine göre değil, GPS konumuna bağlı bir sisteme göre çalışıyor.

Tabii yine de belli bir hız limitini (20 km) aştığınız takdirde konum hesaplanmıyor, dolayısıyla araba ile seyahatleriniz geçerli olmuyor. Evin içinde dolaşmanız da faydasız, çünkü adım atıyor olsanız da konumunuz değişmiyor. Bunun dışında koşarken veya çok hızlı bisiklet sürmezken de bir yandan hayvanlara destek olabiliyorsunuz.

Uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim.

Peki nasıl kullanacaksınız? Çok basit:

  • Uygulamayı indirdikten sonra üyelik açıyor ya da facebook/twitter hesabımızla giriş yapıyoruz.

  • Sonra yardım edeceğimiz bir barınak seçiyoruz (Daha önce de söylediğimiz gibi aşağılardakileri seçmeniz daha faydalı).

  • Start Walk’a basarak yürümeye başlıyoruz.

  • Pause ile durdurabilir, Finish ile son verebiliriz yürüyüşümüze.

Yürüyüşlerin sonunda bize özel indirimli eşyalar geliyor, istemiyorsak orayı geçiyoruz ve yürüyüşümüzün analiziyle karşılaşıyoruz. Uygulama arka planda çalışabiliyor, yani sürekli açık tutma zorunluluğu da yok.

Uygulama, bugüne kadar barınaklara 121 bin dolar bağış dağıtmış.

Şunu da belirtelim, uygulamanın sisteminde Türkiye'den barınaklar henüz yok. Bu konuda bir şeyler yapılması için harekete geçen bazı kuruluşlar var, yakın zamanda Türkiye'den barınakları da görebiliriz.

Kaldı ki Türkiye'de olmasa da, dünyanın başka bir yerindeki hayvan dostlarımıza yardım ediyorsunuz. Zaten bu canların nerede olduğu veya farklı bir ülkede yaşıyor olması çok da önemli olmamalı diye düşünüyoruz.

Uygulamayı hem iOS, hem Android kullanıcıları indirip kullanabiliyor.

iOS içinhttps://itunes.apple.com/us/app/resqwalk/id889050235?mt=8

Android içinhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.resqwalk&hl=tr

Resmi sitelerine de buradan ulaşabilirsiniz.

İndirin ve çevrenizdekilere indirtin, hayvan dostlarımıza hep birlikte destek olalım. Kullanarak biz bir şey kaybetmeyiz, onlarsa çok şey kazanır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sokaktakalanlardernegi

Aynı bir hayvanlar için mama bağışı uygulamasını yayınladığımız da, haberi kabul etmeyip onedio içeriklerine uymamaktadır diyen onedio editörleri, yabancı firmaların uygulamasını kendi profillerinden tanıtmayı iyi biliyorlar. Sonuç olarak kendilerine olan saygınlıklarını para uğruna kaybeden bir platform.

proudtobenerd17

internet gerektiriyor mu?

emin-dusdu

hayır sadece açıp kapatırken gerekli yürürken gpsden hallediyor

gokcen-sena-acar

Mükemmel!

icytea-lemon

Deli gibi yürüyorum pokemon için, arkadaş söyledi şimdi. Sarja aşırı etki etmez ve arka planda calısması yetiyor ise sürekli açarım. Deniycem birazdan, belki snorlax bulmama yardımcı olur. 1 aydır bulamadım :< hayırlı bir iş yapayım da bari önüme çıkar falan <3 Edit: Cidden Snorlax önüme çıktı lan

abdi-gundogdu

Pokemon go oynayıcısı olarak böyle bir uygulmaya destek vermekten mutluluk duyarım tabii türkiyedeki barınaklar eklenirse...

kubra-seven

Can dostlarımızın nerede olduğuna göre mi yardım edeceksiniz? Çok saçma. Amaç yardıma muhtaç canlarımıza yardımcı olmak, hangi ülkede olursa olsun..

emin-dusdu

bence abartmısın arkadas haklı konuya değinmiş Abd gibi ülkelerde hayvanlar aşırı seviliyor ancak bizim ülkemizde seven kesim daha az bu yüzden bizim barınakların yardıma ihtiyacı daha fazla

Görüş Bildir