Görüş Bildir
Haberler
Yalnızca Kendi Ülke Vatandaşının Bildiği Tuhaf Görünüme Sahip Ama Lezzetli 17 Milli Yemek

etiket Yalnızca Kendi Ülke Vatandaşının Bildiği Tuhaf Görünüme Sahip Ama Lezzetli 17 Milli Yemek

perperakis
27.04.2017 - 14:54

Başka bir ülke hakkında insanların en çok merak ettiği şeylerin başında gelir, o ülkenin yemekleri. Yemeğin kültürel değerler içinde çok önemli bir yeri vardır ve turistler tarafından epey ilgi görür. 

Biz de sizler için dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı yemekleri listeledik. Bazıları görüntüde tuhaf olabilir ama haklarında ısrarla söylenen şey; çok lezzetli oldukları yönünde.

Denemeden bilmek imkansız tabii. Umarız bir gün gezeriz dünyayı da ne var ne yok tadına bakarız hepsinin.😂

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/michellerenn...

1. ''Smalahove'' - Norveç

1. ''Smalahove'' - Norveç

Biliyoruz görüntü olarak biraz korkunç kendisi. Ama unutmayalım ki sakatat bizde de çok sevilir ve tahminimiz bu yemeğin çok lezzetli olabileceği yönünde. Gördüğünüz bir 'koyun kafası' bu arada. Norveç'te oldukça ünlü olan bu yemeğin tadına bakanlara göre yemek oldukça lezzetliymiş, bilginize.

2. ''Basashi'' - Japonya

2. ''Basashi'' - Japonya

''Basashi'' 'at eti' sevenlerin çok seveceği türden bir yemek olabilir. Biz daha önce 'at eti' yemedik ama insanların yorumları at etinin oldukça lezzetli olduğu yönünde. Tabii bu yemeğin bir farkı var, o da şu; gördüğünüz etler pişmemiş, yani çiğ. Üzerine zencefil atılarak servis edilen bu lezzet, Japonya'da oldukça seviliyormuş.

3. ''Chapulines'' - Meksika

3. ''Chapulines'' - Meksika

Meksika'yı görünce bir kıllandınız değil mi? Üzerine de garip olan bu yemeği görünce ''Kesin iğrenç bir şeydir bu.'' bile dediniz.😁 Sonuna kadar haklısınız çünkü gördüğünüz şey; 'kızarmış çekirge'. Tadının güzel olduğu söyleniyor da Meksika'ya gitsek yer miyiz, bilemiyoruz açıkçası.😂

4. ''Durian'' - Tayland

4. ''Durian'' - Tayland

''Durian'' bir ağaç türü ve Tayland'da çokça bulunan bir tür. 'Dünyanın en kötü kokan ağacı' olarak biliniyor.😁 Kötü kokan ağacın meyvesi nasıl yenir? Yense de tadı hakikaten güzel midir? Bu soruların cevapları bizde yok, ne yalan söyleyelim. Denemeden bilmenin imkanı yok tabii.😁

5. ''Zwiebelmettwurst'' - Almanya

5. ''Zwiebelmettwurst'' - Almanya

Almanya'dan tüm dünyaya yayılan bir lezzet kendisi. İnce kıyılan 'domuz eti' ekmeğe sürülerek servis ediliyor. Tabii üzerine soğan da atılıyor, onu unutmayalım.

6. ''Cuy Asado'' - Ekvador

6. ''Cuy Asado'' - Ekvador

''Cuy Asado'' ise ızgarada pişirilen bir 'Hint domuzu'. Ya da bir diğer adıyla 'kobay'. Tadını bilemeyiz tabii ama görüntüde korkunç, orası kesin.

7. ''Sea Egg'' - Barbados

7. ''Sea Egg'' - Barbados

Sıra Barbados'ta çok sevilen ve tüketilen bir doğal lezzete geldi. 'Balık yumurtası' veya diğer bir adıyla 'havyar', ismini hep duyduğumuz ama yemesi bir türlü kısmet olmayan yiyeceklerin başında geliyor. Lezzetli olduğu söyleniyor, deneme imkanı olan varsa denesin mutlaka.

8. ''Mopane Worm'' - Afrika

8. ''Mopane Worm'' - Afrika

Bir çeşit 'solucan' veya 'tırtıl' diyebiliriz kendisi için. Görüntü olarak fena durmuyor bize sorarsanız.😁 Tabii tadını tahmin edemiyoruz ve muhtemelen bizim ağız tadımıza hiç ama hiç uymuyordur.😁

9. ''Balut'' - Filipinler

9. ''Balut'' - Filipinler

''Bu ne ya böyle, bunu bari koymasaydınız.'' demeyin, tadı güzelmiş epey. Sırf bunu yemek için Filipinler'e giden bile varmış hatta. 'Ördek embriyosu' olan bu lezzet, Filipinler'de genelde sokaklarda satılıyormuş.

10. ''Arroz de Cabidela'' - Portekiz

10. ''Arroz de Cabidela'' - Portekiz

Mide bulandırabilecek bir yemek var sırada. Güzelmiş ama tadı ne yapalım, mecbur koyduk listeye biz de.😁 'Tavşan eti' veya 'tavuk eti' kullanılıyormuş yemekte. Buraya kadar her şey normal aslında. Tuhaf olan ise hayvanların kendi kanında pişiriyorlarmış bu yemeği. Biraz pirinç ve sirke katarak da yemeğe son şeklini veriyorlarmış. Olur da Portekiz'e yolumuz düşse bile yiyemeyiz bu yemeği sanırız.

11. ''Butod'' - Malezya

11. ''Butod'' - Malezya

Malezya'da ise bu böcekler yeniyormuş. Böcek yemek yine neyse belki yenilebilir ama bunları pişirmeden yiyorlarmış bir de. Düşünsenize canlı ve kıpırdayan bir şey var ağzınızda ve siz onu yemeye çalışıyorsunuz.😂😂

12. ''Kercha'' - Cezayir

12. ''Kercha'' - Cezayir

Bizim damak zevkimize yakın bir yemek geliyor şimdi. Cezayir'de de bizde olduğu gibi hayvanın her yerinden faydalanılır. Hiçbir şeyi boşa gitsin istemezler ve kesilen hayvan olabildiğince tüketilmek istenir. Bu yemek de bunun güzel bir örneği. Gördüğünüz bir koyunun midesi ve içi doldurularak yemek haline getirilmiş.

13. ''Frog Legs'' - Fransa

13. ''Frog Legs'' - Fransa

Bir 'tavuk eti' gibi duruyor ama gerçek öyle değil tabii ki.😂 'Kurbağa bacağı' gördükleriniz, tanışın.😂 Sonradan ilave edilen sarımsaklı sos ve maydonoz ile tadının çok güzel olduğu söyleniyor.

14. ''Soused Herring'' - Hollanda

14. ''Soused Herring'' - Hollanda

Gördüğünüz balık türünün adı 'Ringa' ve Hollanda'da çiğ olarak tüketiliyor. Fena durmuyor aslında ama 'çiğ balık' yemeyi sevmek lazım önce.

15. ''P'tcha'' - İsrail

15. ''P'tcha'' - İsrail

Pasta gibi durduğuna aldanmayın sakın. Kendisi dananın ayaklarından yapılıyor ve jöleli bir kıvam veriliyor yenmeden önce. Kulağa berbat geliyor ama tadı güzelmiş, öyle diyorlar.

16. ''Surströmming'' - İsveç

16. ''Surströmming'' - İsveç

Tuhaf bir yemek daha. Bu seferki durağımız İsveç. Gördüğünüz balıkların altı aylık bir mayalanma süresi var ve sonradan yenmeye hazır hale geliyor.

17. ''Deep-fried Oreos'' - ABD

17. ''Deep-fried Oreos'' - ABD

En güzelini en sona sakladık. O hem bir tatlı hem de ''Oreo'' var içinde... Olsa da yesek. Bunu kesin severiz biz, kesin.😂

Afiyet olsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
194
128
53
22
19
12
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
yalnizbulut

Türkiyem'in canını seveyim, düşmanlara inat Ne mutlu Türküm diyene.

Serdar Şengül

ulan arkadaş ne varsa TÜRK yemeklerinde var lan hangisi annemizin sarma dolmasını,hünkar beğendisini geçebilir bu ne aq hele 9 ördek bilmem nesini görünce ... Devamını Gör

portlekgoz

Japonların pişirmeyle derdi ne