Yalçın Konuk'un 'Güzel Olan Her Şeye Aşık Ol' Albümünden Yeni Video Klip

-

Yalçın Konuk'un ikinci stüdyo albümünden yeni video, sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Tout Est Toi’ adlı Fransızca şarkıya geldi. “Güzel olan her şeye aşık ol” aşka, hayata, tılsıma ve her şeye rağmen yeniden başlamaya dair yazılmış dört
mevsimlik-şarkılık mini bir albüm. 

‘Tout Est Toi’ adlı şarkıda bedenin arzuları, şekli ve faniliğinden kurtulunca kendi ruhumuza ve varlığın en saf haline duyacağımız aşkla ilgili hayali bir yolcuğun hikâyesi anlatılıyor.

EP’de yer alan şarkılar birbirinden farklı türler ve seslerle vücut bulmuş ve pop, balad, pop-funk ve hicaz aynı çatı altında buluşmuş. 

1970 yılında Belçika’nın Liège kentinde dünyaya gelen Yalçın Konuk albümünü şöyle anlatıyor:

“Sanırım müziğin en büyülü yanı, dinlerken ve dinledikten sonra halet-i ruhiyemize eşlik etmesi, dost olmasıdır. Dilerim 'Güzel olan her şeye aşık ol' dinleyenlere iyi gelir... Güzel olan her şeye aşık olmaktan sakınılmamalı.”

Yönetmenliğini Cemil Ağacıkoğlu'nun kurgusunu ise Orhan Örsman'ın gerçekleştirdiği klibin çekimleri Kefken’nin Pembe Kayalıkları’nda gerçekleştirilmiş.

Albümün çıkış şarkısı “Hepsine Kandım”ın video klibi Muse stüdyolarında çekilmişti.

Videoda Yalçın Konuk’a, Karlee Zhang eşlik ediyor.

Albümdeki şarkı listesi ise şöyle:

1 - Hepsine Kandım 

2 - Ama 

3 - Dinle 

4 - Tout Est Toi 

5 - Ama (Akustik)

Konuk’un klipte giydiği uzun eteğin tasarımı uluslararası üne sahip Ümit Ünal’a, gömlek ise 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin tasarımcılarından Serdar Başbuğ’a ait.

Düzenlemesi Tolga Tümüözen ve Serdar Geçin imzası taşıyan şarkıda Mevlana’nın Divan-ı Kebir’inden de alıntılar yer alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir