WhatsApp'ın Yeni Gizlilik Sözleşmesi Karşısında Far Görmüş Kediye Dönen Kullanıcılardan Güldüren Paylaşımlar

1.7bPAYLAŞIM

Uykulu uykulu kabul ettim ben de...

Bildiğiniz gibi dün akşam WhatsApp, verilerin Facebook ile paylaşılması için 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik ilkelerini kullanıcıların onayına sundu.

Bu durumda WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyenler kabul ederken; kabul etmeyenlerin de 8 Şubat'tan itibaren hesapları silinecek. Veri paylaşımına izin vermiyorsanız artık WhatsApp kullanamayacaksınız.

1. Tabii sözleşmeden haberi olmayan, anlayamadan onay veren ya da kabul etmeyenler de Twitter'da ne olduğunu çözmeye çalıştı. Bu durum da güldüren paylaşımlara vesile oldu. 😂

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. Siz kabul ettiniz mi? Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bookworm

Ne kadar uzadı konu be :) Memleketi parsel parsel satıyorlar, adanaları yunanlıların almasına hiç bir şey demeyen hükümet var, kanal istanbul diye tüm arsaları ya kendilerine aldılar ya katarlılara sattılar, virgin adalarında belli olmayan bir şirkete para gönderdiler, her habere yayın yasağı getiriyorlar, geçmişleri temizlensin diye unutulma hakkı getirdiler, yüzlerce kilo uyuşturucu ile yakalanıp içici diye serbest bırakıldılar, memleketi terörist doldurup sonra kandırıldık dediler, bir yüzüğümüzden fazlasını görürseniz şuyuz buyuz dediler bu kadar ses etmedik, devam ederdim de içim şişti.

Gizli Kullanıcı

Gmail'in de güvenli olduğunu düşünmüyorum. Yaklaşık bir ay önce babam bana Almanca ödevinde yardım etmişti ve ben de o maili açtım. Bilin bakalım reklamda ne çıktı? Almanca eğitim seti!

semih-kurnaz

Onun Gmail ile ilgisi yok, akıllı cihazların hepsi cihazlarda bıraktığınız izleri size reklam göstermek için kullanıyor, çerezler ve akıllı asistanlar bunun için var. Müşterilerin reklam kimliğini belirlemek için yapılan standart sözleşme, bütün uygulamalar ve işletim sistemlerinin içinde yer alıyor. Hızla okumadan geçtiğiniz yüzlerce satırlık sözleşmelerin içerisinde neler var neler, art niyetli bir firma olsa donunuza kadar alır farkında değilsiniz.. Neyse ki belirli güvenlik prosedürleri varda kullanıcı rızası olsa bile açık bir şekilde beyan edilmek ve izin alınmak zorunda yoksa çok ciddi cezalar var firmalar için.

batuhan-gomec

umrumda değil kullanmaya devam edicem boş boş işler bunlar önceden de dinliyordu bişey yoktu şimdide olmayacak.

neomura

Bunu küçümsüyorsunuz ama cambridge analytica skandalını izlemenizi öneriyorum, seçimlerimizi fikirlerimizi analiz edip, seçim sonuçlarını yönlendirmeye kadar gidiyor bu iş. Devletlerin fişlemeci politikalarından bu tip uygulamalarla sıyrılmaya çalıştık, devletten daha beter çıktılar. Yarın öbür gün sizin profilinizi devlete satmayacakları ne malum?

ayhan-sahintas

O zaman hiçbir şekilde telefon ve internet kullanmaman gerekiyor arkadaşım. Her uygulama bir şekilde bilgilerini topluyor ve istediği yere servis ediyor. Onedio'nun bile bunu yapmadığını mı sanıyorsun. Hangi haberi okuyup, hangi anketi testi çözdüğüne göre sana algoritma uygulayıp reklam yollamıyor mu? Telegram, signal, bip onlar babalarının hayrına mı çalışıyor. Aç onların sözleşmelerini de aynı şartlar onlarda da var.

hamit-devecioglu

Bir reklamla seçimini değiştirebiliyorlarsa bu zaten firmaların başarısı değil, senin mallığındır, kusura bakma da insanlar seçimlerini facebooktaki dayıların komplo teorilerine göre, reklamların spamlarına göre şekillendiriyorsa zaten bu mallıktan başka bir şey değildir. Ayrıca kullandığın her uygulama, Onedio da buna dahil, senin takip ettiğin sayfaları takip edip ona göre reklam veriyor, kullandığın her uygulamalar, hatta oyunlar bile sana oyuna girerken kişiselleştirilmiş reklamlar olacağını, baktığın, oynadığın uygulamalara erişip sana uygun reklamlar göstereceğini onaylatır hale gelmiş. Whatsapp olayı yeni bir şey değil, yıllardır takip edip ona göre reklam veriyorlardı zaten.

tfoe

ben uygulamayı artık kullanmamayı düşünüyorum zaten birçok alternatif uygulama var o nedenle çok dert edilecek bi durum değil benim için,ayrıca önemsiz görüp" ne olacak kabul edin" diyenlerede katılmıyorum bi özeliniz olması için illa makam mevki sahibi mi olmanız gerekiyor AVELLER .

dizzyandyoulost

o alternatiflerin de senin bilgilerini sömürdüğünü ve seni telefonun aracılığıyla dinlediğini biliyorsundur umarım dostum

Görüş Bildir