Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vücudunuzdaki Çatlaklardan Çekinip Onları Saklamaya Uğraşıyorsanız Ünlüler Sizi Vazgeçirmeye Geliyor

 > 
3.8bPAYLAŞIM

Kilolu ya da zayıf olmanız farketmez, vücudunuz sizinle birlikte büyüyor ve derinizin bazen buna bağlı olarak çatlaması sizin vücudunuzun bir parçası. Size boyunuzun uzuyor olduğunu, kilo alıp veriyor olduğunuzu kısacası varolduğunuzu gösteren bir iz bile diyebiliriz.

Kilolu ya da zayıf olmanız farketmez, vücudunuz sizinle birlikte büyüyor ve derinizin bazen buna bağlı olarak çatlaması sizin vücudunuzun bir parçası. Size boyunuzun uzuyor olduğunu, kilo alıp veriyor olduğunuzu kısacası varolduğunuzu gösteren bir iz bile diyebiliriz.

Fakat "mükkemmel vücut" kavramı öylesine hakim ki, dergilerde rötuşlanmış bedenleri görüp kendimizi eksik hissedebiliyoruz.

Oysaki yaşadığımız çevreden, yediğimiz yemeklere, soluduğumuz havaya kadar bir çok şeye bağlı olarak çatlayabilen vücudumuz sadece bize özgü bir şey değil. Bunu gören ünlü modeller ve oyuncular da artık bu ezber görüntüye karşı çıkmak istiyorlar. Çünkü tabi ki onların da vücutlarında bu izlerden mevcut.

Çatlakları görünmesin diye giydiği kıyafetlerin içine başka şeyler giymeyen, sevdiği bikini modelinden vazgeçip mayoyu seçmeyen, bunu severek gösteren bir çok insan var.

Bir tanesi de Halle Berry. 40lı yaşlarında sahip olduğu bebeği ile oldukça mükemmel bir vücudu var. Doğum yapmış kadınların daha çok karşılaştığı vücut çatlağının aslında bebeklerinden onlara kalan bir dövme olarak kabul edilebileceğini düşünüyor.

Jessica Alba da hem geçmiş dönemlerinde hem de anne olduktan sonra bu tarz izleri vücudunda taşıyor. Üstelik bunu hiç bir zaman saklamıyor.

Dünyanın en güzel kadınlarından biri, üstelik çokta yetenekli; Salma Hayek. Göğsündeki çatlakları gizlemek için sevdiği kıyafetlerden vazgeçmeyi hiç düşünmemiş.

Vücudundaki bu izler ne onun yeteneğini engelleyebilir, ne de onun bu kadar başarılı olmasını.

Scarlett Johannson da neredeyse her kadın gibi bu izlere sahip. Kadın olmanın bir parçası olduğunu düşünüyor.

Ne kıyafetlerini değiştiriyor bunları saklamak için ne de bundan çekiniyor.

Vücut çatlaklarına karşı en büyük farkındalığı yaratmayı amaçlayan isim ise John Legend'ın eşit Chrissy Teigen.

Oldukça güzel bir kadın, oldukça yetenekli, güçlü ve eğlenerek yaşamayı seven biri. Tabi ki bu izler onun da pek umrunda değil, fakat bu izleri kafasına takıp bir çok anı yaşayamayan kadınlara da bunu aşılamak istiyor

Bu sebeple Instagram hesabında bu fotoğrafları yayınlamaktan hiç vazgeçmiyor.

"Merhaba çatlaklarım! Sizi sevmiyorum fakat siz bana aitsiniz o sebeple sizi kabul ediyorum"

Yemek yaparken ocağın düğmelerine çarptığı için bacaklarında oluşan morlukları ve onların yanında o saklama ihtiyacı hissetmediği çatlaklarını gösteriyor hesabında.

Bir çok kişi bunları kafasına takıp, bu her kadında olan izleri kendi hayatının en büyük engeli yapmasın diye.

Tüm vücutların sahip olduğu oldukça normal bu izler geçmişten beri garipsenerek ve yadırganarak günümüze gelmesi bir çok kadına sıkıntı çektirmeyi başarıyor.

Bugün onları saklamamaya ve onları olağandışı bir şey gibi karşılamamaya başlarsak yarının kadınları bunları vücutlarının bir parçası gibi görebilecekler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tri-ozon

Dünya genelinde 100 yıldır kullanılan ozon yağının son ulaştığı nokta iyot düzeyi %15 idi . Triozon olarak bu ürünün iyot seviyesini %4.2 ye düşürdük buda şu demek zeytinyağı moleküllerinin %95.8 ini ozonlamayı yani ozonoit denilen 18 karbonlu maddeye dönüştürebildik. bu ürün vucuttaki doğum çatlaklarını kilo alıp vermeden dolayı oluşan çatlakları düzenli olarak kullanıldığında 3 ay içerisinde yok ediyor.GERÇİ DÜNYA DÖNÜYOR DEDİĞİNDE GALİLEO yu yargılayan ön yargılı dünyaya nasıl anlatılır bu bilmiyorum ama bu ürün çatlaklarınızı komle yok ediyor. lütfen deneyiniz ve deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.Benim işime yaramadı diyen kişiler olur ise ödediği her kuruşu geri iade etmeye söz veriyorum.triozon insağramdan bulabilirsiniz

nadia

Bende de var. Diz kapağının arkasında falan filan. Normalde takmamam gerekiyor ama kafasında çatlak olan bazı kişiler sayesinde kendimi kötü hissediyorum. Sanki dünyanın en kötü şeyi gelmiş başıma. Yüzüme karşı iğrenç diyenlerde cabası.

gamze.tuncer

Aaa meğer herkes seviyormuş bu çatlak şeysini. Ne yalan söyleyeyim ben de seviyorum. Belimde var enine doğru, gayet değişik ve hoş duruyorlar bence. Hiç saklamaya falan da çalışmıyorum. Ben sevdikten sonra başkası isterse beğenmesin kimin umurunda.

booby-mcey

Kızkardeşimde de var ergenlikte çıkmıştı bence hoş görünüyor dövme gibi.Saklanacak bişey değil.

enda

çatlaklar deri altı yırtıklardır bol su tüketimi kadar basit bir önlemle engellenebilir

Gizli Kullanıcı

SalmaHayek paragrafında "çok da" diye bir düzeltme yaparsak mükemmel bir galeri! Takıntılarımla aranızdayım :)

Görüş Bildir