Görüş Bildir

etiket Vücudunun Yüzde 65'i Yanan Turia Pitt'in Başarıya Uzanan Azim Dolu Hikayesi

Haberler
> Vücudunun Yüzde 65'i Yanan Turia Pitt'in Başarıya Uzanan Azim Dolu Hikayesi

Bir yangında vücudunun yüzde 65'i yanan ve bu zamana kadar 200 ameliyat geçiren Avustralyalı sporcu Turia Pitt tüm bunlara rağmen vazgeçmedi ve Ironman Dünya Şampiyonası'nın en zorlu etabı olarak gösterilen Hawaii’de başarılı bir performans sergiledi.

Turia Pitt, 2011 yılında Batı Avustralya'da katıldığı ultra maratonda çalılık yangınının ortasında kaldı ve vücudunun yüzde 65’i yandı.

Hastanede 864 gün yattı. Tam 200 ameliyat geçirdi. Ancak pes etmedi.

Hastanede 864 gün yattı. Tam 200 ameliyat geçirdi. Ancak pes etmedi.

Ve Ironman Dünya Şampiyonası'nın en zorlu etabı olarak gösterilen Hawaii’de insanüstü bir geri dönüş hikayesinin kahramanı oldu.

Başına gelen talihsiz olaya kadar modellik de yapan Pitt, aslında bir maden mühendisi. Hastaneden çıktıktan sonra spor ve yazarlıkla hayata tutundu, motivasyon seminerlerinde konuşmalar yaptı.

3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42 kilometre koşudan oluşan parkuru tamamladı!

3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42 kilometre koşudan oluşan parkuru tamamladı!

Mayıs ayında Avustralya'da bir triatlonu tamamladı. Ve son olarak hafta sonunda Ironman Dünya Şampiyonası'nın Hawaii'deki etabına katıldı. Pitt, 3.8 kilometre yüzme, 180 kilometre bisiklet ve 42 kilometre koşudan oluşan parkuru, 14 saat 37 dakika 30 saniyede tamamlamayı başardı.

Vücut ısısını dengede tutmasına yarayan özel bir kıyafet ile yarışa katılan Pitt, böylece bir kez daha insan azminin önünde hiçbir şeyin duramayacağını kanıtladı.

T24

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
285
52
37
7
4
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Narek Ararat

Zengin lik önemli