Victoria’s Secret İç Çamaşırlarını 'Dışarı Kıyafeti' Olarak Satmaya Çalışınca Kadınları Çileden Çıkardı

998PAYLAŞIM

Victoria's Secret'in son girişimi cesurluğuyla oldukça fazla tepki toplamışa benziyor. İç çamaşırını sokak kıyafeti de olabilir aslında diye düşünüp bir deneme yapan VS sanırız başarısız oldu. Dantelli detayları Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/juliegerstein/v...

Ağustos ayında Victoria’s Secret '(Un)Dress Code' adında bir mini koleksiyon çıkardı. Kelime anlamı olarak bakılırsa zaten soyunun diyor!

Tıpkı bu fotoğrafta gördüğünüz gibi bu mini iç çamaşırı serisi hem iç çamaşırı hem de günlük giysi olarak tasarlanmış.

Koleksiyonda ayrıca yarı transparan bir elbise, iki büstiyer, bir tek parça bluz, transparanımsı bir etek de var.

Ama elbette koleksiyon yayınlanır yayınlanmaz bir çok kadın haklı olarak bu kıyafetlerin 'giyilebilirliğini' tartışmaya başladı.

Mesela bu büstiyer hemen hemen tamamen transparan dantelden yapılmış. Oldukça iddialı.

Aynı durum bu etek için de geçerli... belki bir astarı olsaydı...

Hatta bu büstiyer bu koleksiyonun biraz dışında kalmış bile denilebilir. Hangi kadın sokakta bunu giymeye kalkar ki?

E tabi, bu kadar iddialı bir koleksiyon yapınca sosyal medya da yorum yapmak için vakit kaybetmedi. Bir çok kadın koleksiyonu eleştirdi.

"Sen delirmişsin Victoria's Secret. Eğer pazarlama yapmak istiyorsan gerçek kıyafetler tasarla. İç çamaşırı ya giysilerin altına giyilir ya da yatak odasında."

"Tamamen saçmalık. Bu marka nasıl kadınların gerçekten dışarı bu giysileri giyip çıkabileceğini düşünür. Ayrıca sattıkları güzellik fikri gerçekten o kadar uzak ki."

Ama uygunluğu hakkında değil modası konusunda eleştirenler de oldu.

"Bu tür elbiseler 1997'de kaldı." 

Kimi kadınlar ise Victoria'nın bu yeni koleksiyonunu çok beğenmişti...

"Giysi olarak iç çamaşırı giymeyi tercih edebilirim. Ne olmuş yani? Bunu tercih eden kadınları eleştiren kadınlar ya tutucudur ya da kendi vücutlarıyla ilgili özgüvensizdir."

"İç çamaşırının bu şekilde giyilemeyeceğini düşünen insanlar ya eski kafalı ya da tutucular. Keni göğüs ucunuzu göstermek istemiyorsanız büstiyerin içine bir sütyen giyin gitsin. Bunu tercih eden kadınları yargılamayın."

Fakat bu kadar tartışmanın sonunda sanıyoruz; Victoria's Secret bu koleksiyonu şimdilik askıya almaya karar vermiş. Bir süre daha sokakta transparan dantel giyilir mi tartışması yaşanmaz artık.

"Bu sayfaya artık ulaşılamıyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
observer

Böyle kıyafetler meşrulaştıktan sonra sokağa çıplak çıkma yasağının ne anlamı kalır veya bu yasak daha ne kadar dayanır bilmiyorum. Koleksiyona bayılan hemcinslerime sesleniyorum isteyen istediğini gitsin evinde giysin arabayla gittiği mekanlara giysin ama herkesi geçtim sokaktaki çocuğun bari zihnini kirletmemek için azıcık düşünerek giyinin

gulizaydin

abartıdan başka birşey değil . bir ara rihanna falan bu duruma ön ayak olmaya çalıştı ama o rihanna yani . kadınlar nasıl daha seksi giyinebiliri düşünene kadar nasıl daha rahat giyinir bunu düşünseler daha çok satarlardı .

sinsirella_

Ulan görende burda yorum yapanlar giyecek zanneder böyle şeyler giyen kesim giymeyenlerden fazla. Şu 7. fotoğrafta ki gibi giyen çok var dantel büstiyer üzerine gömlek bu çok yapılan bir şey hatta bunun içeriğinide yaptınız 3 ve 4'de giyilebilir giyen çok blogger var ayrıca mem ucu sticker'i takabilirler. Türkiye'de giyilmez o ayrıda.

fyodorah

Büstiyerler her zaman vardı da bunun dantel olması biraz farklı olmuş ama bu ülkede giyilir mi? Hayır. Damacanaya, ördeğe yada kediye tecavüz edilen bir ülkede bunu giyenlerin hali ne olur düşünemiyorum ama bence tasarımlar gayet başarılı olmuş.

ezgisen

çıplak gezelim ya 2 kumaşa ne gerek var :@

Görüş Bildir