Van Gogh'un 'Tree Roots' Eserinin Gizemini Eski Bir Kartpostal Çözdü

 > 
120PAYLAŞIM

130 yıl önce hayata gözlerini yuman Vincent Van Gogh'un eserlerinin gizemi yavaş yavaş çözülmeye devam ediliyor. Sanatçının 'Tree Roots' isimli çalışmasını bizlere aktardığı yer, bir kartpostal sayesinde ortaya çıktı. 

Kayıp Rıhtım'dan Oğuzhan Karacaoğlan'ın haberine göre, her şey, Institut Van Gogh’un bilim direktörü olan Wouter van der Veen’in, Auvers-sur-Oise’e ait, 1900-1910 yılları arasında çekilmiş olan bir kartpostal bulmasıyla başladı.

Bu kartpostal, yamacın üstünde yetişen ağaçların birbiri içine geçercesine büyümüş olan gövdelerini ve dallarını gösteriyordu.

Resim fazlasıyla tanıdık gelince van der Veen resmi Van Gogh Museum’daki yetkili kişilere iletti. Grup, araştırmalarının bir parçası olarak, tarihi bitki örtüsünü keşfetmek için nitelikli dendrolojistlere danıştı. Bulunan bütün olgular Van Gogh’un son çalışmasının buradan esinlendiğini işaret ediyor.

Müzenin resmi basın bülteni bu durumu netleştirmek için şöyle bir açıklamada bulundu 👇

Van Gogh’un çalışma alışkanlıkları ve tablonun resim, kartpostal ve mevcut durumu hakkındaki karşılaştırmalı çalışmalarına dayanarak, uzmanlar doğru yerin tespit edilmesinin ‘oldukça makul’ olduğu sonucuna vardı.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir