Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üzerinde Yaşadığımız Gezegendeki Tüyler Ürpertici Yerleri Keşfetmeye Hazır mısınız?

350PAYLAŞIM

İntihar ormanlarından Hitler'in hastanesine ve mumyalanmış cesetlere... Bu yerleri keşfetmek cesaret istiyor!

1. Chauchilla Mezarlığı

Bu yer hayaletli olduğu iddia edilen yerlerin en kötüsü olabilir.  Eski mezarlık alanı, MS., 1000'e kadar varan insan kalıntıları ile doldurulmuştur.

2. Nossa Senhora do Bom Fin Kilisesi, Brezilya

Salvador, Bahia'daki bu Barok kilise, vücut parçalarının balmumu dökümleriyle doludur. Hasta Kilisesi olarak da bilinen bu yere insanlar hastalıklarına şifa bulmak için gelirler. Hasta kilisesi müdavimleri, vücutlarında iyileşmesini istedikleri belirli vücut parçalarından yapılmış alçı kalıpları almak için ödeme yaparlar, daha sonra da bu kalıplar kilise duvarlarına asılır.

3. Beelitz-Heilstätten Askeri Hastanesi, Almanya

Tüberküloz hastalarını tedavi etmek için 1898 yılında inşa edilen bu hastane bir zamanlar Hitler'i tedavi etmek için kullanıldı, ancak yıllar önce, bugünkü hale geldi.

4. Ukrayna'nın Pripyat Şehrindeki Terkedilmiş Okul

Burası cidden korkutucu bir yer! Ukrayna'daki Pripyat Kasabası 1986'da Çernobil'deki korkunç nükleer patlamadan sonra tamamen terk edildi. Bu maskeler, yerli halkın maruz kaldığı korku, acı ve tehlikeye tanıklık ediyor.

5. Munecas Adası, Meksika

Meksika'da oyuncak bebeklerle dolu bir ada var. Bu tuhaf oyuncak bebek asma fenomeninin, bölgede birkaç yıl önce genç bir kızın trajik bir şekilde öldürülmesiyle başladığı düşünülmektedir.

6. Capuchin Catacombs (Yeraltı Mezarlığı Rahipleri), Palermo

Eğer İtalya çevresine yolunuz düşerse, sonsuz sayıda mumyalanmış rahibin kalıntılarını bulabileceğiniz bu ürkütücü manastırları ziyaret etmek için biraz zaman ayırın!

7. Veijo Rönkkönen Heykel Parkı, Finlandiya

Finlandiyalı sanatçı Veijo Rönkkönen, 1960'lardan 2010 yılındaki ölümüne kadar, tüm zamanını bu ürpertici figürleri Finlandiya'daki bir parkta taşa dönüştürmeye adadı. Günümüzde, heykellerin etrafını yosunların sarmasıyla çok ürkütücü bir görünüme büründüler!

8. Haçlar Tepesi, Litvanya

Litvanya'daki Haçlar Tepesi'nden daha fazla haç bulunan yeryüzünde bir yer bulmaya çalışabilirsin ama bulman çok zor olacak, çünkü bu yerde ciddi miktarda haç var. Yerel yetkililer burayı birkaç kez yıkmaya çalışsalar da, yerliler tekrar inşa etmeye devam ediyorlar.

9. Aokogahira, Japonya

İntihar Ormanı” olarak da bilinen bu yer muhtemelen Japonya'nın en ürkütücü bölgesi. Ormanın lanetli olduğuna ve olumsuz ruhlarla dolu olduğuna inanılıyor. Aynı zamanda burası depresif Japonların intihar etmek için geldikleri bir yer.

10. Sao Francisco Manastırı, Lima

Bazı şeyleri kaplamak için yerel Rahipler'in neden bu kadar çok insan kalıntısı kullandığı gerçekten bir muamma. Lima'daki Sao Francisco Manastırı'nı ziyaret edin, belki de bu sorunun cevabını siz bulabilirsiniz.

Sizce en ürkütücü yer hangisi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
senemkayhankavrukkoca

icerige hic bakamadan yorumlara geldim baslıga cevap veriyorum : HAYIR TABIKI....o.O

pompaci-dave

#3'deki resim oyundan alinmis sanki

veronikapavlov

PARİS Catacombes neden yok haçlar tepesini koyacağınızı onu koysaydınız

erlik

Bunlar mı ürpertici? Hakikaten bir miktirin gidin. Türkiye'de yaşıyoruz. Evinde otururken manganda kurşunu isabet edebilir, yolda yürürken hafriyat kamyonu ezebilir, otobüs beklerken durağa beklediğin otobüs girebilir, yolda yürürken durduk yere birisi silahla saldırabilir. Sen gece vakti bir şehrin sapa bir sokağında yürü sıkıysa. Bak bakalım hangisi daha korkunç. Bu yerlere sirk diye eğlenmeye gidersin.

moondark

#9 ile ilgili film izlemiştim. The sea of trees.

Görüş Bildir