Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uykularınızın Kaçmasına Sebep Olacak 19 Tüyler Ürpertici Belgesel

-
Abone ol

İşte tüylerinizin diken diken olmasına sebep olacak 19 korkutucu belgesel:

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/annakopsky/helte...

1. Dreams of a Life (2011)

Joyce Carol Vincent isimli bir kadın, evinde Noel hediyelerini paketlerken hayatını kaybetti. Cesedi 3 sene sonra bulunduğunda, odadaki televizyon hala açıktı... Kulağa bir korku filmi gibi gelen bu gerçek hikayeyi konu alan belgesel, hayatınıza dair bildiğinizi sandığınız her şeyi sorgulamanıza sebep olacak.

IMDb

2. Child of Rage (1990)

Bu belgesel, biyolojik babasının tacizine maruz kaldıktan sonra evlatlık olarak verilmiş 6 yaşındaki bir kız çocuğuyla yapılan röportajlardan oluşuyor. Bağlanma bozukluğundan muzdarip olan küçük kız, soğukkanlı bir şekilde yeni ailesinin ve erkek kardeşinin neden ölmesini istediğini açıklıyor.

Youtube

IMDb

3. Hell House (2001)

"Hell House", kiliselerin ziyaret edenleri dine yönlendirmek için her yıl açtığı, içinde çeşitli günahları ve cehennem işkencelerini gösteren sahnelerin canlandırıldığı evlerden birinde yaşananları konu alıyor.

IMDb

4. The Six Degrees of Helter Skelter (2009)

Spahn Çiftliği'nden Sharon Tate'in öldürüldüğü eve kadar Manson Ailesi'nin yaşadığı ve cinayetlerini işlediği yerleri turlayan bir ekibin şahit olduklarını konu alıyor.

IMDb

5. The Cheshire Murders (2013)

2007 yılının Temmuz ayında yaşanan olayda, bir kadın tecavüze uğrayıp öldürülürken, iki kızı da canlı canlı yakıldı. Olayı daha da korkunç kılan detay ise, bütün bunların önlenebileceği gerçeğiydi.

IMDb

6. Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles (2011)

Duvarlara ve kaldırımlara yazılmış birtakım şifreli mesajları çözmeye çalışan bir adam, oldukça çarpıcı şeyler keşfediyor.

IMDb

7. The Central Park Five / Central Park Beşlisi (2012)

80'lerde Central Park'ta jogging yapan bir kadın, saldırıya ve tecavüze uğradı. Mahkemece tutuklanan 5 genç erkek ise gerçek suçlular değildi. Belgesel, bu korkutucu hikayenin arkasındaki gerçeği konu alıyor.

IMDb

8. The Imposter / Hayat Avcısı (2012)

Bir aileyi 3 yıl önce kaybolan 16 yaşındaki oğulları olduğuna inandıran ve 6 ay boyunca onlarla yaşayan bir gencin, düzenbaz olduğunun nasıl ortaya çıktığını anlatılıyor.

IMDb

9. The Institute (2013)

San Francisco menşeili bir alternatif gerçeklik oyununa kaydolan binlerce insan, gerçek dünya ile alternatif gerçeklik arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başlayınca kendilerini korkutucu bir durumun içinde bulur.

IMDb

10. Kids for Cash (2013)

İki yargıç, hafif suçlardan yargılanan bir grup gence uzun hapis cezaları verir. Belgesel, yargıçların bunu rüşvet karşılığında yaptıkları iddiasını araştırıyor.

IMDb

11. Quiet Rage: The Stanford Prison Experiment (1992)

Philip Zambardo, öğrencilerin vaka çalışmasındaki eylemlerinin arkasında yatan psikolojik sebepler de dahil olmak üzere 1971'de yapılan Stanford Hapishane Deneyi'nin detaylarını paylaşıyor.

IMDb

12. Confessions of a Serial Killer: Jeffrey Dahmer (1994)

MSNBC'nin, 70'lerin sonuyla 90'ların başı arasında 17 adama tecavüz ettikten sonra onları öldürüp yiyen seri katil Jeffrey Dahmer'la yaptığı röportajlardan oluşan belgeselin en korkutucu yanı ise Dahmer'ın eylemlerinin arkasındaki sebepleri anlatırkenki soğukkanlılığı.

IMDb

13. Cropsey (2009)

İki film yapımcısı, beş çocuğun kaybolması ile ilişkili olduğu düşünülen gerçek "Boogeyman" (Öcü) hikayesinin etrafındaki gizemi çözmeye uğraşıyor.

IMDb

14. Killer Legends (2014)

Eğer seri katiller ve şehir efsaneleri ilginizi çekiyorsa, bu belgeseli mutlaka izlemelisiniz. "Killer Legends", uydurma olduğunu bildiğiniz korkunç hikayeleri gerçek katillerle ilişkilendiren tüyler ürpertici bir yapım.

IMDb

15. Titicut Follies (1967)

Akli dengesi yerinde olmayan suçluların tutulduğu Bridgewater Eyalet Hastanesi'nde yapılan yetenek gösterileri ve mahkumlarla yapılan röportajları içeriyor.

IMDb

16. Capturing the Friedmans (2003)

Dışarıdan mükemmel görünen bir Amerikan ailesiyle ilgili çocuk istismarı gerçeğini ortaya koyan bir yapım.

IMDb

17. The Bridge (2006)

Turistlerin uğrak mekanı olan Golden Gate Köprüsü'nün karanlık bir tarafı var: Her yıl pek çok insan buradan atlayarak intihar ediyor. Belgeselde kurbanların aileleri ve arkadaşları ile yapılan röportajlar eşliğinde burada yaşanan trajik ölümler ele alınıyor.

IMDb

18. There’s Something Wrong With Aunt Diane (2011)

2009 yılında yaşanan olayda Diane Schuler isminde bir kadın, uyuşturucu ve alkolün etkisindeyken otobanda ters şeride girince, arabasındaki birkaç çocuğun ve yoldaki başka insanların ölümüne neden oldu. Bu belgesel, kadının nasıl bu noktaya gelmiş olabileceğini araştırıyor.

IMDb

19. Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father (2008)

Andrew Bagby, kız arkadaşı tarafından öldürülür, bundan bir süre sonra da kadın hamile olduğunu fark eder. Belgesel, Andrew'un en yakın arkadaşının bebeğin babasını tanımasına yardımcı olma çabasını anlatıyor. Hikaye ilerledikçe, belgesel dokunaklı ve moral bozucu bir suç hikayesine dönüşüyor.

IMDb

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cemil-ozdemir1

Birde FBI Dosyaları polisiye belgesel dizisi vardıYoutube'da yüklü bölümleri

unknown_member

bi tane vardı youtube'da, bir grup zengin maymun canlıyken beynine tokmakla vurup kanın beynine çıkmasını bekliyorlardı sonra da canlı canlı kesip yiyorlardı. var mı adını bilen?

asel-ar-feiniel

yanlış hatırlamıyorsam The ABCs of Death olması lazım.

natsemender

Şunu favorilere ekleyeyim de bir ara izlerim

kamil-zor

1. yi okudum tüylerim diken diken oldu şimdiden 3 yıldır televizyon açık elektrik bir kere bile kesilmemiş böyle şeyleri paylaşmayın Tedaşın tekerine taş koymayın.

melis-yildirim

çikatilo cinayetleri yanında bunlar bir hiç

Görüş Bildir