Görüş Bildir
Haberler
Usta Oyuncu Zeki Alasya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Usta Oyuncu Zeki Alasya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Batuhan
10.05.2015 - 13:02 Son Güncelleme: 10.05.2015 - 17:06
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Zeki Alasya için Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi

Türk tiyatrosunun ve sinemasının büyük ustası Zeki Alasya son yolculuğa uğurlandı. Cenaze törenine Metin Akpınar ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da katıldı.

Cenaze töreninde Zeki Alasya'nın kızı Zeynep Alasya taziyeleri kabul etti. Zeki Alasya'nın tabutunun başına Fenerbahçe bayrağı konuldu.

Cenazeye usta oyuncunun ailesi, yakın dostu Metin Akpınar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, arkadaşları ve sevenleri katıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Zeki Alasya'nın cenazesi alkışlar eşliğinde Levent Camii avlusundan çıkartıldı. Alasya'nın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Usta sanatçıya veda etmek için cami avlusunu dolduran ünlü isimler, Zeki Alasya ile paylaştıkları anılarını anlattı.

Melek Baykal: 'Karıncayı bile incitmeyen onur dolu bir adamdı'

Edip Akbayram 'Zeki abi benim yıllardır saygı duyduğum dostumdu. Onunla güzel anılarımız vardı. İnsan olarak çok büyük bir insandı. Benim için unutulmaz bir isimdir. Herkesin başı sağ olsun. Halkın içinden gelen bir insandı özde bir insandı sahteciliği ikiyüzlülüğü yoktu. Adam gibi bir adamdı Zeki abi. Saygı ve sevgiyle anıyorum toprağı bol olsun.'

Abdullah Şahin 'Zeki abi gerçekten tiyatronun ustasıydı. Başı sıkışan herkes ona koşardı. Kendisini çok severdim. Hep arardım her konuda akıl verirdi. Zeki Alasya, para biriktirmedi insan biriktirdi. Çok değerli bir insandı. Hep ‘önce insan olmak’ derdi. Öyle de oldu.'

Suat Sungur 'Benim ustamdı. Ben öğrenciyken onun yanına geldim. Her şeyimdi benim, çok üzgünüm o yüzden herkesi kavrardı. Çok da söylenecek bir şey yok. Çok büyük bir değer kaybettik. Telefonla görüştüm rahatsızlığının bu derece olduğunu bilmiyordum. Kendisi de bilmiyordu galiba. Atlatacağına inanıyorduk. Yaşam dolu, sevgi dolu bir insandı. '

Emel Sayın Biz Zeki ile iki filimde birlikte oynamıştık. Öyle tanıdım Zeki’yi çok fazla söyleyecek bir şey yok. Her şeyden önce çok iyi bir insan, çok önemli bir sanatçı. Bir anı dendiğinde hep setleri anımsıyorum o sıcaklığı hatırlıyorum. Ben herkes gibi çok üzgünüm çok değerli bir arkadaşımı kaybettim. Çok ani oldu ona da çok üzülüyorum. Hastanede olduğundan bile haberim yoktu. Bir anda görünce şoke oldum. Acımız büyük, nur içinde yatsın çok özleyeceğiz.

Hürriyet, NTV

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam