Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ürkmeye Hazır Olun! Vampirlerin Günümüzde Gerçekten de Var Olduğunu Biliyor muydunuz?

1.4bPAYLAŞIM

Vampirleri sadece masallarda veya dizilerde yer alan hayali varlıklar olarak biliyorsanız ufkunuzu açma vakti geldi de geçiyor, çünkü dünyada gerçekten de insan kanı içen kişiler var.

Araştırmacılar, günümüzde yalnızca Amerika'da bile 5000 tane vampirin yaşadığını tespit etmiş.

İnanması zor olsa da gerçekten insan kanı içen bu kişiler, kendilerini kan içmeye mecbur halde bırakan bir sağlık sorunları olduğunu düşünüyorlar. Hatta bu kişilerin bir araya geldiği bir topluluk bile var: Sanguinarius.

Bu topluluk, adını Latince'de ''Kan içen'' anlamına gelen kelimeden almış.

Tabii akıllara hemen bir soru geliyor: Bu insanlar insan kanını nereden buluyorlar? Birilerini mi öldürüyorlar? Cevap hayır. Nitekim bu vampirlere kanlarını veren, kendilerine ''Siyah Kuğular'' lakapları takılmış insanlar da bulunuyor. Bu kişiler ya kişilere yakınlıklarından veya aşklarından, ya da sadece birilerine yardım etmeyi sevdiklerinden dolayı bu işi yaptıklarını söylüyorlar.

İnsan kanı içme fikri her ne kadar mide bulandırıcı gelse ve tabu olarak bilinse de, bu her zaman böyle değildi.

1500 ve 1600'lü yıllarda, rahiplerden tutun soylulara ve hatta doktorlara kadar pek çok kişi, epilepsi ve baş ağrısı gibi sorunları çözmek adına kan içimini onaylıyor ve kendileri de kullanıyordu. Ayrıca kanın gençlik enerjisi verdiği ve yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülüyordu. Zamanla tıp bilimi geliştikçe bu uygulamalar de kenara kaldırıldı.

Topluluğa dahil olan birçok vampir, sağlık nedeniyle bunu yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor.

Gayet tıbbi ve sağlıklı koşullar altında gerçekleştirilen kan verme işlemleri sonrasında da, hiçbir vahşet ve şiddet belirtisi sergilemeden bu ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtiyorlar. Bu vampirler üzerine özel araştırmalar yürüten gazeteciler de bu bilgileri doğruluyorlar.

Bu vampirler, belli bir süre kan içemediklerinde yorgun, güçsüz ve bitkin hissediyorlarmış.

Hatta bu nedenle hastaneye kaldırılıp, hastanede kan veren partnerlerinin kanını içtikten sonra birden dinç hale gelip taburcu olanların bile olduğunu söylüyor araştırmacılar. Gerçekten ilginç bir fenomen var yani karşımızda, tüm bunlar plasebo etkisi olabilir mi?

İngiltere'den bir vampir olan Krystian, konuyla ilgili röportaj yapan kişilerden biri.

Krystian'a günümüzden 2 sene önce bir genetik mutasyon teşhisi konulmuş. Mutasyon nedeniyle hemoglobinlerinin yapısında bir bozukluk meydana geliyormuş ve ''hem'' proteinlerinin üretiminde sıkıntı yaşanıyormuş. Krystian'a göre tüm bu sorun, kan içer içmez ortadan kalkıyormuş. Depresyonu, unutkanlığı, mide bulantıları, ağrıları, uykusuzluğu ve baş dönmeleri yok oluyormuş. Günde 125 ml kan içtiğini belirtiyor kendisi, bir kutu kolanın 330 ml olduğunu düşünerek gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Vampirlerden bazıları, kan içme ihtiyaçlarının aslında tamamen psikolojik olduğunu da düşünüyor.

Fiziksel olarak bağımlı olmadıklarının farkında olsalar dahi, kan içince psikolojik olarak rahatladıklarını ve huzur bulduklarını belirten bu kişiler, diğerlerine göre farklı bir grup altında inceleniyorlar. Renfield Sendromu olarak bilinen, kan içme takıntısıyla ilişkilendirilen bir psikolojik durumdan mustarip olduklarını belirtiyor bu insanlar da.

Daha önce de belirtildiği üzere, kan veren donörlerle vampirleri birleştiren pek çok topluluk bulunuyor.

Bazı vampirler, eş dostlarının kanlarını içerken, bazılarıysa bu gönüllülerin kanlarından besleniyorlar. Vampdonorhub gibi siteler üzerinden bir araya gelen bu kişiler, bu şekilde de insan kanına ulaşamazlarsa hayvan kanıyla idare etmek zorunda kalıyorlarmış. Yine de bu, çoğunun son tercihi. Çünkü genel olarak hayvan kanı içmeyi sevmiyorlarmış; hatta tadının çok daha ağır olduğunu ve bu yüzden şarapla, kahveyle veya ev yemekleriyle birlikte tükettiklerini belirtiyorlar.

Tabii ilginç olan noktalardan biri donörlerin bu işe neden girdikleri.

Her ne kadar BDSM'le vampir fetişi arasında bağlantılar olsa da, donörlerin pek çoğu sevdiği insana yardım etme amacıyla bu işe giriyor. Bazı donörlerse yardım etmenin ve daha da özele inmek gerekirse kan vermenin kendilerini rahatlattığını, kan verdikten sonra bu kişilerde meydana gelen fiziksel değişimleri görmenin ve bir insanı iyileştirmenin verdiği hazzı sevdiklerini söylüyorlar.

Son olarak bu vampirlerinin çoğunun, medyaya yansıtılan vampir tanımından rahatsız olduğunu da belirtmek gerek.

Şiddet eğilimli, insan öldüren ve geceleri ortalıkta gezinip gündüz kuytu köşelere saklanan vampir tanımını sevmiyorlar ve doğru da bulmuyorlar. Bütünüyle normal insanlar gibi olduklarını, normal yaşadıklarını, tek farklarının insan kanı içmek zorunda oldukları olduğunu söylüyorlar. 

Her halükarda, sanıldıkları gibi olmasalar da vampirler gerçekten varlar ve aramızda yaşıyorlar. Dünyada her tür insanın olduğunu düşününce, bu da pek garip gelmiyor, gelemiyor aslında...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baris-geyikceli

vampirlerin var olduğu her yoldan somut bir şekilde kanıtlanmıştır bunu bence tartışmaya gerek bile yok keşke biri gelip beni ısırsa bende vampir olsan bazen kendimden bende şüpeleniyorum kan kadar ilgimi çeken başka birşey görmedim cocuk yaşlarımdan berş kan ve karanlık hayranlık duyduğum ilgi alanım olmuştur

jimin95

Vampirlere inanıyorum . Keşke beni de ısırsalar 😉😉

ahmet-dalbasi

ben dişleri sivri olan insanları vampir sanardım ve dün yani 22 OCAK çarşıya çıktığımda 3 kişi gördüm ve 3 ü de dişlerini çıkarıp bana baktılar ve keşke beni ısırsalar rüyamda hep beni vampir ısırdığını görüyorum ve eğer hayattaysa beni ısımasını isterim ve havalara uçmak isterim bu arada ben KIZIM adım ESLEM SERRA

kardelen-bayrakli

nasıl eminsin vampirlerin olduğuna

dicle-tastimur

yalnız bu hastalık vampir değiller ve ben vampirlerin varlığına inanan biriyim ve vampirlerin çokça bilinmeyen bir kasabada oldukların düşünüyorum. zaten vampirlerin çocuğu olamaz .canı sıkılırsa ya da eğer çok aşık olmuşsa ve bu kişi insansa vampire çevirir bu sebepten ötürü soylarının tükenmek üzere olduğunu düşünüyorum ve eğer ben gerçekten bir vampirle karşılaşırsam beni vampire çevirmesini isterdim

kardelen-bayrakli

insan ve vampir ciftleştiğini düşünürsek alacakaranlık mesela

baran-bingol

Hee vampirler çiftleşemiyor kaynak nere The Vampire Diares aşsdfkşaslfkasş manyakmısınız la dizi onlar.

esmaaaaaaaa

şu vampirlerin web sitesi yani sanginarius heralde o güvenlimi ya?

Görüş Bildir