Ürkmeye Hazır Olun! Vampirlerin Günümüzde Gerçekten de Var Olduğunu Biliyor muydunuz?

1.4bPAYLAŞIM

Vampirleri sadece masallarda veya dizilerde yer alan hayali varlıklar olarak biliyorsanız ufkunuzu açma vakti geldi de geçiyor, çünkü dünyada gerçekten de insan kanı içen kişiler var.

Araştırmacılar, günümüzde yalnızca Amerika'da bile 5000 tane vampirin yaşadığını tespit etmiş.

İnanması zor olsa da gerçekten insan kanı içen bu kişiler, kendilerini kan içmeye mecbur halde bırakan bir sağlık sorunları olduğunu düşünüyorlar. Hatta bu kişilerin bir araya geldiği bir topluluk bile var: Sanguinarius.

Bu topluluk, adını Latince'de ''Kan içen'' anlamına gelen kelimeden almış.

Tabii akıllara hemen bir soru geliyor: Bu insanlar insan kanını nereden buluyorlar? Birilerini mi öldürüyorlar? Cevap hayır. Nitekim bu vampirlere kanlarını veren, kendilerine ''Siyah Kuğular'' lakapları takılmış insanlar da bulunuyor. Bu kişiler ya kişilere yakınlıklarından veya aşklarından, ya da sadece birilerine yardım etmeyi sevdiklerinden dolayı bu işi yaptıklarını söylüyorlar.

İnsan kanı içme fikri her ne kadar mide bulandırıcı gelse ve tabu olarak bilinse de, bu her zaman böyle değildi.

1500 ve 1600'lü yıllarda, rahiplerden tutun soylulara ve hatta doktorlara kadar pek çok kişi, epilepsi ve baş ağrısı gibi sorunları çözmek adına kan içimini onaylıyor ve kendileri de kullanıyordu. Ayrıca kanın gençlik enerjisi verdiği ve yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülüyordu. Zamanla tıp bilimi geliştikçe bu uygulamalar de kenara kaldırıldı.

Topluluğa dahil olan birçok vampir, sağlık nedeniyle bunu yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor.

Gayet tıbbi ve sağlıklı koşullar altında gerçekleştirilen kan verme işlemleri sonrasında da, hiçbir vahşet ve şiddet belirtisi sergilemeden bu ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtiyorlar. Bu vampirler üzerine özel araştırmalar yürüten gazeteciler de bu bilgileri doğruluyorlar.

Bu vampirler, belli bir süre kan içemediklerinde yorgun, güçsüz ve bitkin hissediyorlarmış.

Hatta bu nedenle hastaneye kaldırılıp, hastanede kan veren partnerlerinin kanını içtikten sonra birden dinç hale gelip taburcu olanların bile olduğunu söylüyor araştırmacılar. Gerçekten ilginç bir fenomen var yani karşımızda, tüm bunlar plasebo etkisi olabilir mi?

İngiltere'den bir vampir olan Krystian, konuyla ilgili röportaj yapan kişilerden biri.

Krystian'a günümüzden 2 sene önce bir genetik mutasyon teşhisi konulmuş. Mutasyon nedeniyle hemoglobinlerinin yapısında bir bozukluk meydana geliyormuş ve ''hem'' proteinlerinin üretiminde sıkıntı yaşanıyormuş. Krystian'a göre tüm bu sorun, kan içer içmez ortadan kalkıyormuş. Depresyonu, unutkanlığı, mide bulantıları, ağrıları, uykusuzluğu ve baş dönmeleri yok oluyormuş. Günde 125 ml kan içtiğini belirtiyor kendisi, bir kutu kolanın 330 ml olduğunu düşünerek gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Vampirlerden bazıları, kan içme ihtiyaçlarının aslında tamamen psikolojik olduğunu da düşünüyor.

Fiziksel olarak bağımlı olmadıklarının farkında olsalar dahi, kan içince psikolojik olarak rahatladıklarını ve huzur bulduklarını belirten bu kişiler, diğerlerine göre farklı bir grup altında inceleniyorlar. Renfield Sendromu olarak bilinen, kan içme takıntısıyla ilişkilendirilen bir psikolojik durumdan mustarip olduklarını belirtiyor bu insanlar da.

Daha önce de belirtildiği üzere, kan veren donörlerle vampirleri birleştiren pek çok topluluk bulunuyor.

Bazı vampirler, eş dostlarının kanlarını içerken, bazılarıysa bu gönüllülerin kanlarından besleniyorlar. Vampdonorhub gibi siteler üzerinden bir araya gelen bu kişiler, bu şekilde de insan kanına ulaşamazlarsa hayvan kanıyla idare etmek zorunda kalıyorlarmış. Yine de bu, çoğunun son tercihi. Çünkü genel olarak hayvan kanı içmeyi sevmiyorlarmış; hatta tadının çok daha ağır olduğunu ve bu yüzden şarapla, kahveyle veya ev yemekleriyle birlikte tükettiklerini belirtiyorlar.

Tabii ilginç olan noktalardan biri donörlerin bu işe neden girdikleri.

Her ne kadar BDSM'le vampir fetişi arasında bağlantılar olsa da, donörlerin pek çoğu sevdiği insana yardım etme amacıyla bu işe giriyor. Bazı donörlerse yardım etmenin ve daha da özele inmek gerekirse kan vermenin kendilerini rahatlattığını, kan verdikten sonra bu kişilerde meydana gelen fiziksel değişimleri görmenin ve bir insanı iyileştirmenin verdiği hazzı sevdiklerini söylüyorlar.

Son olarak bu vampirlerinin çoğunun, medyaya yansıtılan vampir tanımından rahatsız olduğunu da belirtmek gerek.

Şiddet eğilimli, insan öldüren ve geceleri ortalıkta gezinip gündüz kuytu köşelere saklanan vampir tanımını sevmiyorlar ve doğru da bulmuyorlar. Bütünüyle normal insanlar gibi olduklarını, normal yaşadıklarını, tek farklarının insan kanı içmek zorunda oldukları olduğunu söylüyorlar. 

Her halükarda, sanıldıkları gibi olmasalar da vampirler gerçekten varlar ve aramızda yaşıyorlar. Dünyada her tür insanın olduğunu düşününce, bu da pek garip gelmiyor, gelemiyor aslında...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cansu-ekinci4

ulan varya yorumlara ne güldüm ya yıllar sonra bu 14 yaşında olan arkadaş çok pişman olacan fkesfgkewfygkes

haci-enes-bulut

ABİCİM GERÇEK VAMPİR YOK O İMKANSIZ SİHİRE KAÇIYOR BİRİ NASIL ÖLÜMSÜZ OLSUN YADA YARASAYA DÖNÜŞSÜN SAÇMALAMAYIN RİCA EDİYORUM LÜTFEN

haci-enes-bulut

Tamamen genetik olmakla birlikte mutasyon sonucu insan derisinde pullanma veya güneşe duyarlılık albinoluk kan içme işte kanın pıhtılaşamaması sonucu kanın aşırı akması gibi buna benzer şeyler aslında tamamen doğal olan şeyler ama biz ''İNSANLAR'' olarak ''NORMAL'' olmayan ''HER ŞEYİ'' dışladığımız için ki sanki kendimiz normaliz farklıymış gibi algılanıyor ASLINDA HEPİMİZ BİRBİRİMİZDEN FARKLIYIZ ÖNEMLİ OLAN İNSANLARI FARKLI OLDUKLARI İÇİN AYIRT ETMENEK VE ONLARI DIŞLAMAK SONUÇTA HEPİMİZ İNSANIZ İSTER VAMPİR İSTER SİYAHİ İSTER ALBİNO İSTER PULLU

emre-ezer

PART (1) aaaaaahhhhh keşke vampir ısırsa diyorsunuz bilemiyorum ben zaten yarı vampirim köpek dişlerim biraz büyük ve sivri normla yemek yiyorum ne kadar sıkıcı değilmi. ben küçükken herkesi ısırıyormuşum oradan belli karanlığa ilgi duymam ve güneşi sevmemem yanmıyorum sadece enerjimi çalıyor hissedebiliyorum sarımsak dan etkilenmem ama yemem çünkü sevmem ben bitki sevmem hani yemelik olarak. vampir ler belirli kabileler halinde dolaşıyorlar gelecekte onlara katılmak istiyorum ne yazık ki daha tek başına çıkamıyorum daha 14 yaşındayım acıkmayı sevmiyorum yalnız değilsem tabi acıkıncı ben kendimde değilim nerdeyse kedilerime saldırıyorum bu olayı hatırlamak bile istemiyorum

emre-ezer

PART(2) avantajlarıda var karanlıkta dah iyi görebiliyorum ve daha enerjik oluyorum minik kanamalar bir kaç dakika da tamamiyle iyileşiyor. bu işleride bırakın ya ben yarı vampirim insanlar içinde yaşadıkça pek birşey değişmiyor daha çok eziyet ben sadece insan gibi yaşamaya çalışıyorum hadi benden bu kadar kendinize iyi bakın ve bu piyasa pek karışmayın NOT: yarı vampirler vampir kanı içerenler hem insan hemde vampir olanlar için söylenir

Görüş Bildir