Görüş Bildir
Haberler
Urfalı Taş Ustasından 1 Tonluk Cumhurbaşkanlığı Forsu

Urfalı Taş Ustasından 1 Tonluk Cumhurbaşkanlığı Forsu

Batuhan
24.02.2021 - 08:52

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde taş ustası Mahmut Selaniş, 6 ay süren çalışmayla 1 ton ağırlığında, 4 metre uzunluğunda bazalt taşından Cumhurbaşkanlığı forsu yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Siverek'te baba mesleği taş ustalığını sürdüren 12 çocuk babası Mahmut Selaniş, iki yıl önce bazalt taşından Cumhurbaşkanlığı forsu yaptı.

Yetkililerden destek bekliyorum

Yetkililerden destek bekliyorum

Selaniş'in yaptığı fors, daha sonra Cumhurbaşkanlığı'nın Ahlat'taki külliyesinde sergilenmeye başlandı. Selaniş, bu kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sergilenmesi için 1 ton ağırlığında yeni bir fors hazırladı. 6 ay boyunca süren çalışmayla 1 ton ağırlığında, 4 metre uzunluğundaki forsu tamamlayan Selaniş, forsu Ankara'ya göndermek için yetkililerden destek beklediğini açıkladı.

"Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğim"

"Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğim"

Selaniş, '6 tonluk tek parça bazalt taşını, çekiç ve balyozla yontup, şekil vererek, Cumhurbaşkanlığı forsunu tamamladım. 6 aylık çalışmanın ardından tamamladığım 1 ton ağırlığında, 4 metre uzunluğundaki Cumhurbaşkanlığı forsu ile bir metrelik Rabia işaretinin olduğu taşı Ankara'ya götürmek istiyorum. Kendi götürme imkanım olmadığı için yetkililerin desteği ile bu iki eseri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne ulaştırarak Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğim' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
sevim Nazlı

:D :D :D :D

Can

Yalarım yalarım yalarım seni heryerde yalarım kuytu köşelerde sevdğim nerde