Görüş Bildir
Haberler
Ünlü Yazar Ece Ergönenç'in Sapık Kabusu: 'Kendisinin Adem, Benim Havva Olduğumu Söylüyor'

Ünlü Yazar Ece Ergönenç'in Sapık Kabusu: 'Kendisinin Adem, Benim Havva Olduğumu Söylüyor'

Batuhan
29.11.2021 - 08:17

Yazar Maia Ece Ergönenç'in hayatı, platonik âşık Hamza Ş. yüzünden adeta kâbusa döndü. Yardım çağrısında bulunan Ergönenç, 'Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sabah'tan Yunus Emre Kavak'ın haberine göre, Ünlü yazar Ece Ergönenç, kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi Hamza Ş. tarafından tehdit ediliyor. Hamza Ş., yazar ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen her gün sosyal medya üzerinden mesaj atıyor.

"Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var"

"Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var"

İddiaya göre, Ergönenç'in şikâyeti üzerine giden mahkeme kararlarının ardından sapık takipçi dosyada yer alan bilgilerden Ergönenç'in evinin adresini de öğrendi. Bu kez takip daha yakından olmaya başladı. Yazar Ece Ergönenç kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi tarafından tehdit ediliyor. Ergönenç ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen her gün sosyal medya üzerinden mesaj yazıyor.

Hayatının her aşamasının olumsuz etkilendiğini, korkudan sokağa çıkamaz olduğunu söyleyen Ece Ergönenç yaşadıklarını Sabah'a anlattı:

'5 yıldır peşimde. Defalarca şikayet ettim, uzaklaştırma kararı aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu ancak benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor.'

Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Evimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın.

Yazar Ece Ergönenç sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıp takipçileriyle etkileşim içerisindeydi. Bundan 5 yıl kadar önce bir takipçisi onu ekledi mesajlar atmaya başladı. İlk zamanlar pek kale almayan Ergönenç mesajların içeriği tedirgin edici olunca soluğu karakolda aldı. Ancak ne şikayet ne de uzaklaştırma kararı takipçi Hamza Ş.'yi ısrarından geri adım attırmadı.

"En korkuncu da şizofreni olması"

"En korkuncu da şizofreni olması"

'Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum. Onlarca kez şikayet ettim. Mesajlarını çıkarıp polise götürdüm. Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdım. Adresime çiçek gönderdi. O da yetmez gibi evimin yakınlarından fotoğraflar atıp durdu. En korkuncu da şizofreni olması. Benim kendisi ile bir ilişki yaşadığımı ancak benim hatırlamadığımı öne sürüyor. Öyle ki iki oğlumun da kendisinden olduğunu söylüyor' dedi.

Şahsın kendisini Hz Adem Ergönenç'i ise Havva olarak gördüğünü söyleyen mesajlar attığını aktaran Yazar Ergönenç; '3. Bir çocuğumuzun olduğunu söylüyor. Çok ürkütücü, benim bunları doğmadan önce ona söylediğimi ancak hatırlamadığımı söylüyor. Hatırlamak içinde benim bu dünyadan gitmem gerektiğini ancak o zaman hatırlayabilirsin diyor.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Ölümle tehdit ediyor"

"Ölümle tehdit ediyor"

'Bana öyle şeyler yazıyor ki korkudan mesajlara bakamıyorum yüzlerce hesap engelledim; 'Bana sana öyle bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak. Diyor seni ışık bedenine kavuşturacağım diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bu başka ne demek olabilir. İlk başlarda bu mesajların tehdit olmadığını da söyledi polisler ama son birkaç yıldır artık kale alıyorlar uzaklaştırma veriyorlar ama yine bir çözüm değil. Bu adamın adli akıl hastanesine yatması lazım. Ben ömrümün tamamını emniyetten koruma kararını uzatarak yaşamak istemiyorum' dedi.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
57
47
42
4
4
2
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Söyledim gitti

Bu kadar şikayet ve iddalar(!) üstüne bu adamın zorunlu olarak bir doktora yönlendirilmesi ve eğer şizofreni varsa hastaneye yatırılması gerekir. Kanunların ... Devamını Gör

Metin Akalp

Yalnız adamda nasıl bir özgüven varsa kurbağa gibi tipine bakmadan kızın peşinden koşuyor. Kardeşim git önce bir aynaya bak, kendini kızın yanına koy bir hay... Devamını Gör

lilithtrinity

ya bende bunu anlamıyorum. o kadar şikayet var adamın şizofreni olduğu belli tek yapmaları gereken zorunlu hastaneye yatırıp tedavi altına almak.