Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Efsaneler Asla Ölmez: 9 Ünlü Müzisyenin Akıllardan Çıkmayan Son Performansları

 > -

İşte ünlü müzisyenlerin tüyler ürpertici son performansları:

Kaynak: http://imgur.com/gallery/RrYB8

1. Johnny Cash - Hurt

Aslen bir Nine Inch Nails şarkısı olan "Hurt"ün Johnny Cash tarafından yapılan bu cover'ı, grubun beyni Trent Reznor tarafından kendi versiyonlarından daha iyi olarak nitelendirilmişti. Uzun ve zor bir hayatı olan Cash, şarkıyı coverlamak için Reznor'dan izin istediğinde hayatının son günlerini yaşıyordu. Şarkının Cash'in gençliğinden görüntülerle bezeli klibi de oldukça etkileyici.

2. Freddie Mercury (Queen) - The Show Must Go On

Şarkı, Freddie Mercury'nin son günlerini yaşamakta olduğuna dair basında çıkan haberlere karşılık olarak grubun gitaristi Brian May tarafından yazıldı. May, başta Freddie'nin şarkıyı söyleyemeyeceğinden korktuğunu, ancak onun çok kararlı bir şekilde stüdyoya girip ortaya mükemmel bir iş çıkardığını söylüyor. Freddie Mercury, şarkı yayınlandıktan 6 hafta sonra hayatını kaybetti.

3. Bob Marley - Redemption Song

Marley, son albümünün son şarkısı olan "Redemption Song"da kanserden muzdarip olmasına rağmen iyimser bir tavır sergiliyor ve gelecek iyi günlerden bahsediyor.

4. Glen Campbell - I'm Not Gonna Miss You

Campbell, kendisine Alzheimer teşhisi konduğunda ve ailesini, tüm hayatını ve şarkılarını yavaş yavaş unutmaya başladığında yazmış bu şarkıyı. Giderek hastalığın pençesine düşeceğini fark eden Campbell, ailesi için bir şarkı bestelemek istemiş. Campbell, hala hayatta. Ancak, şarkısında öngördüğü gibi hastalığından dolayı bakıma muhtaç.

5. Joey Ramone - What A Wonderful World

Joey Ramone, son albümü "Don't Worry About Me"de yer alan bu şarkıyı lenfomadan ölmek üzereyken coverlamış. "What A Wonderful World", listemizde yer alan en iyimser şarkılardan biri.

6. Tupac - Changes ft. Talent

Çok daha önce kaydedilmesine rağmen kendisi öldükten sonra yayınlanan bu şarkıda Tupac ölümünün nasıl olacağını öngörüyordu. Bu şarkı aynı zamanda Tupac'in dünya görüşünü yansıtması açısından da önemli.

7. Lynn Strait (Snot) - Absent

Snot grubundan Lynn Strait, stüdyoda bu şarkıyı kaydettikten sonra bir araba kazası geçirmiş ve grubun maskotu olan köpeği Dobbs ile birlikte hayatını kaybetmişti. Bu olay üzerine birçok müzisyen, albümün vokal kayıtlarının tamamlanması için yardımcı oldu. Albümdeki "Absent" şarkısı ise Lynn'in insanların hayatından "yok" olması ile ilgiliydi. Şarkının daha da ürpertici olan tarafı ise Lynn'in ünü için "bir kaza" ifadesini kullanması.

8. Blind Melon & Jena Kraus - Mouthful of Cavities

"No Rain" şarkısı ile üne kavuşan Blind Melon grubunun vokali Shannon Hoon bu albüm çıktıktan kısa bir süre sonra aşırı doz nedeniyle hayatını kaybetmişti. Grubun gitaristi, şarkının "Shannon'ın beyninin karmakarışık kuytu ve köşeleriyle" ilgili olduğunu belirtmişti.

9. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night

Kurt Cobain'in ölümünden birkaç ay önce gerçekleşen bu konser, Nirvana'nın televizyonda yayınlanan son konseri. "Where Did You Sleep Last Night" ise konserin son şarkısı. Kurt, konser boyunca seyircilerle şakalaşmasına rağmen, üzüntüsü belirgin biçimde hissediliyor. Özellikle şarkının son kısmında Kurt'ün gösterdiği performans tüyler ürpertici.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
qozmonot

Uzun ve zor bir hayatı olan Cash...

quenzopar

"What a Wonderful World", Bob Thiele ve George David Weis yazıp-bestelediyse, 1968' de single olarak çıktığına göre, joey ramone ne ara yazmış olabilir. Anlayan beri gelsin?

grogkadehi

off çok üzgünüm şu an :(

siyar-yavuz

what a wonderful world ü joey ramone mu yazmış

constark

çok etkilendim lan :'(

Görüş Bildir