Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ünlü Fizikçi Stephen Hawking'den Uzaylılarla İlgili Aşağı İndikçe Ürpereceğiniz Yeni İddia!

-
Abone ol

Dünya dışı zeki yaşam ve uzaylılarla alakalı özellikle son dönemlerde pek çok haber ve açıklama geliyor.

Bu açıklamaların temelinde olan kişi ise muhtemelen bildiğiniz gibi Stephen Hawking.

Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, yakın zaman önce konu hakkında bir açıklama yapmıştı hatırlarsanız.

Hawking’in yaptığı açıklamaya göre uzaylılar bizim varlığımızdan haberdarlar fakat umursamıyorlar.

Yani bizi umursamaya değecek kadar dahi önemsemiyorlar, bu sebeple de bizimle uğraşmıyorlar.

Son zamanlarda artan dünya dışı zeki yaşam arayışımızın da önündeki en büyük tehlike bu aslında, varlığımızla onları rahatsız edecek seviyeye gelmemiz ve neticesinde de yok edilmemiz.

“Bizim varlığımızın farkındalar madem, neden kendilerini bizlere göstermiyorlar, neden hiçbir haber alamıyoruz onlardan?” diye düşünebilirsiniz.

Öyleyse şöyle düşünün…

Biraz önce -ya da belki de şu an- yolda yürürken ayağınızın altından pek çok börtü böcek, karınca geçti. Hiçbirinin farkında oldunuz mu?

Ya da şöyle soralım, umursadınız mı onları?

Cevap büyük ihtimalle hayır, değil mi?

İşte uzaylıların dünyamızı ziyaret etmemesi ya da ediyorsa bile bizimle iletişime geçmemesinin en büyük sebeplerinden birisi olarak bu kabul ediliyor.

Bizlerin burada olduğumuzu biliyorlar fakat umursamıyorlar.

Çünkü geldiğimiz teknolojik gelişmişlik seviyesi, onlara sorun yaratabilecek durumda değil henüz ve onlar için bir tehlike teşkil etmiyoruz.

Onlar da bizi tek kelime ile sallamıyorlar.

Varlığımızın farkındalar, ama insan denilen varlığı kayda değer görmüyorlar.

Bu sebeple de bizler onlar için vücutlarında yaşayan bir bakteriden farksızız ve onlara sorun çıkarana kadar da bizimle bir işleri yok.

Bizlerden her anlamda gelişmiş seviyede olan uzaylılar için bir bakteriden daha fazla değerimiz yok.

Hawking ise son yaptığı açıklama ile olur da bir gün dünya dışı zeki yaşamlar tarafından fark edilirsek, ne yapmamız gerektiğini belirtti.

Hawking, uzaylıların bir gün Dünya'ya mesaj göndermesi durumunda buna cevap verilmemesi ve burada yaşayan bir organizma olduğumuzu belli etmememiz gerektiğini söyledi.

Sonuçta bizimle iletişime geçmek isteyen bir zeki yaşamın, asıl amacının ne olduğunu bilme imkanımız yok.

Hatırlasanız, Amerikan yerlilerinin Batı medeniyetiyle karşılaşması ne tür sonuçlar doğurdu Kızılderililer için...

Oxford Üniversitesi filozoflarından Nick Bostrom bu konuda şöyle der: “Hiç haber almamak, en iyi haberdir..."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hakan-ibik

mars gezegenini işgal etmiş olabilirler mi uzaylılar benim kafamı çok kurcaldı 75 milyon yıl önce yada daha fazla mars gezegende yaşam var biliniyor seyir defteri gibi

egyptianprincess

Bu adam ölmeye yakın dikkat çekmeye çalışıyor, başka açıklaması olamaz

sagan

Hele bir Titan, Europa gibi uydulara bir ulaşalım da uzaylıları neden bulamadık sonra düşünelim. Pluto'yu bile neye benziyormuş nasıl bir şeymiş 1 sene önce gördük. Adamlar varsa bile (gelişmiş bir formda) bizi niye taksın. Güneş sisteminin dışına hiçbir cihazın çıkmamışken uzaylı seni kaale almaz tabi. :)

merve-cindoruk

Cevap verilsin, 3 -5 tane uzaylı göndersinler, bunlardan birini lise tikican kız grubu arasına, birini Türk "zalım iguana" ların arasına, bir diğerini Adana 'da güneşe silah sıkan bunalmış halkın arasına, birini Dünya Güzellerim programına, Hindistan'a Bülent Ersoy'un yanına, birini de Hollywood film setine göndersinler, Bırak saldırıyı, ardına bakmaz kaçarlar:)

nilay-tenekecioglu

ya allah aşkına niye se çok merak ediyorum uzaylıları ama biraz da korkuyorum holowot (yanlış yazdım k.byın) filimlerindekileri gibi savaş cıkarmış gibi düşünüyorum :)

Görüş Bildir