Görüş Bildir
Haberler
Ünlü Avukat Kendini Öldürtmek İçin Kiralık Katil Tuttu, Kurşun Başını Sıyırdı...

Ünlü Avukat Kendini Öldürtmek İçin Kiralık Katil Tuttu, Kurşun Başını Sıyırdı...

Ulaş
16.09.2021 - 14:18

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde sıra dışı bir olay meydana geldi. Üç ay önce eşinin ve oğlunun cesetlerini bulan ünlü avukat Alex Murdaugh’un, diğer oğlunun 10 milyon dolarlık hayat sigortasını alması için kendisine bir kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı. Ancak avukatın planı, kurşunun kafasını sıyırmasıyla suya düştü.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD’de, üç ay önce karısının ve oğlunun cesetlerini bulan ünlü Güney Carolina avukatı, oğlunun 10 milyon dolarlık hayat sigortası ödemesi alması için bu ayın başlarında kendi ölümünü ayarlamaya çalıştı.

Eyalet polisi, tetikçi Curtis Edward Smith’in, 4 Eylül'de avukat Alex Murdaugh'u Hampton County'deki ıssız bir otoyolda vurduğunu duyurdu. 61 yaşındaki Smith,  intihara yardım, darp ve ateşli silah bulundurma, sigorta dolandırıcılığı, metamfetamin dağıtımı ve esrar bulundurmakla suçlandı.

'Eş sanık' olarak nitelendirildi.

'Eş sanık' olarak nitelendirildi.

Bununla birlikte, olayın ardından birkaç gün hastanede kalan 53 yaşındaki avukat suçlanmadı, ancak Smith'e yönelik suçlama belgelerinde “eş sanık” olarak tanımlanıyor.

Polisler, Smith'in Murdaugh’a  bir el ateş ettiğini ancak kurşunun Murdaugh’un kafasını sıyırdığını açıkladı. Yetkililer, ayrıca Murdaugh'un kendi ölümünü ayarlamaya çalıştığını kabul ettiğini söyledi.

'Pişman olduğum bir karar...'

'Pişman olduğum bir karar...'

Murdaugh, olaydan birkaç gün uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle rehabilitasyona girdiğini duyurmuş. ailesinden ve meslektaşlarından özür dilemişti. Murdaugh, 'Eşimin ve oğlumun öldürülmesi hayatımda inanılmaz zor bir döneme neden oldu. Gerçekten pişman olduğum birçok karar verdim' dedi.

Öte yandan, avukatın 52 yaşındaki eşi Maggie Murdaugh ve 22 yaşındaki oğlu Paul Murdaugh'un 7 Haziran'da öldürülmesi olayı hala çözülemedi. Murdaugh, karısının ve oğlunun cesetlerini Colleton County'deki evlerinde buldu. İkisi de defalarca vurulmuştu.

Murdaugh’un çalıştığı hukuk bürosu PMPED, onun tazminatının verildiğini ve firmadan kovulduğunu duyurdu. Tazminat miktarı ise açıklanmadı.

Murdaugh’un çalıştığı hukuk bürosu  PMPED, onun tazminatının verildiğini ve firmadan kovulduğunu duyurdu. Tazminat miktarı ise açıklanmadı.

Tüm bunların yanı sıra Eyalet Hukuk Uygulama Birimi, Maggie ve Paul Murdaugh'un öldürülmesi ve Alex Murdaugh'un vurulmasıyla birlikte, Paul Murdaugh'un suçlandığı 2019 yılındaki tekne kazasını ve Temmuz 2015'te bir soruşturmayı engellemeye çalışıp çalışmadığını da araştırıyor.

Üniversite öğrencisi Paul Murdaugh, öldürüldüğü dönemde sarhoş bir şekilde bir tekneye çarpıp Mallory Beach adlı birisini öldürmekten yargılanıyordu. Cinayetler ayrıca, Murdaugh'un evinden 15 kilometre uzakta bir yolda cesedi bulunan 19 yaşındaki Stephen Smith'in 2015’teki ölümüyle ilgili de tekrar soruşturma açılmasına yol açtı. 

Murdaugh'un babası, büyükbabası ve büyük büyükbabası, 80 yıldan fazla bir süre bölgede avukatlık yaptı ve diğer aile üyeleri, bölgedeki önde gelen sivil avukatlardı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın