Görüş Bildir
Haberler
Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Geçecek Mi?

Üniversiteler Ne Zaman Açılacak? Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Geçecek Mi?

Koronavirüs sebebiyle üniversiteler uzun zamandır uzaktan online eğitim yapıyor. Öğrenciler, yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğini araştırırken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yaptığı son açıklama ile aşılama çağrısında bulundu. Eylül aynı merakla bekleyen öğrenciler, üniversitelerin açılıp açılmayacağını merak ediyor. Üniversiteler yüz yüze ne zaman açılacak? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

YÖK’ten Personel ve Öğrenciler İçin Aşılama Çağrısı

YÖK’ten Personel ve Öğrenciler İçin Aşılama Çağrısı

Üniversitelerin yeni dönemde açılıp açılmayacağı henüz belli değil ancak YÖK, personel ve öğrencilerin acil olarak aşılanması gerektiğini duyurdu.

YÖK’ün yaptığı açıklama şu şekilde;

Yükseköğretim Kurulu (YÖK),Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki 'akademik ve idari kadrolardaki personel' ile 'örgün öğretimde okuyan öğrencilerin' 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Kurulundan, Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda, bütün dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye'nin de yeni tip koronavirüs (Covid-19) küresel salgını ile bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğine işaret edildi.

Sağlık sisteminin güçlü alt yapısı, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sağlık çalışanlarının fedakârca gayretleri ve etkin yönetişim sayesinde küresel salgın ile mücadelede ülkenin başarılı olduğunun görüldüğü vurgulanan yazıda, bununla birlikte topyekün normalleşme sürecine geçilmesinin ancak aşılanmanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağı belirtildi.

ÖĞRENCİLER İÇİN AŞILAMA TALEBİ GELDİ

YÖK'ün yazısında şunlar kaydedildi:

'Bu bağlamda ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personeli ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın