Görüş Bildir
Haberler
Üniversiteler Kapanacak mı? Yükseköğretim Online Eğitime Geçiyor mu?

Üniversiteler Kapanacak mı? Yükseköğretim Online Eğitime Geçiyor mu?

Türkiye’de son günlerde koronavirüs vakaları yeniden yükselişe geçti. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre son 24 saatte 61 bin 724 kişi virüs tespit edildi. Artan vakalar sonrasında üniversitelerin kapanıp kapanmayacağı araştırılıyor. YÖK, üniversiteler için online eğitim kararı hakkında açıklamada bulundu. Peki, üniversiteler kapanacak mı? Yükseköğretim online eğitime geçecek mi? İşte üniversitelerle ilgili alınan son karar…

Türkiye’de koronavirüs pandemisi sebebiyle üniversiteler uzun süre kapalı kalmış ve uzaktan eğitim yapılmıştı. Yeni eğitim dönemi başlangıcında açılan üniversitelerin yeniden kapanıp kapanmayacağı araştırılıyor.

Üniversiteler Kapanacak mı?

Üniversiteler Kapanacak mı?

Tüm istişare mekanizmalarının çalıştığını hatırlatan Prof. Dr.Erol Özvar, şunları söyledi:

'Salgın şartlarının her ilde birbirinden farklılık gösterdiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu çerçevede üniversitelerimiz, salgınla ilgili olarak ellerindeki veriye bakarak ve ildeki hıfzıssıhha kurulu, valilik ve diğer ilgili birimlerle istişareler etmek suretiyle üniversiteleriyle alakalı kararlar alabilecektir. Şu an itibarıyla eğitim daha önce ifade ettiğimiz üzere devam etmektedir. Bir kısım üniversitelerimizde online veya dijital olarak uzaktan öğretim usulüyle verilen derslerin sayılarında veya oranlarında farklılık olabilir. Bunlar üniversitelerimizin aldığı karar gereğidir, bunu da bu vesileyle ifade etmek istiyorum' diye konuştu.

Bazı Üniversitelerde Online Eğitim Kararı

Bazı Üniversitelerde Online Eğitim Kararı

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Aldığımız tedbirler kapsamında 2021-2022 Güz yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verildi. Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek, sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir. Merkezi Derslik Binası’ndaki çalışma alanlarında seyreltmeye gidilecek ve bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından uyarılar sıklaştırılacaktır. Yarıyıl içi ve yarıyıl sonu sınavları yüz yüze yapılacak” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
o yorum yapılacak

Sınav dönemi ve ısrarla sınavları yüz yüze yapıyorlar. Zaten sağımız solumuz pozitif ama sanırım herkesin pozitif olmasını istiyorlar.