Görüş Bildir
Haberler
Üniversite'de Vize & Final Haftasında Söylenen Özlü Sözler

Üniversite'de Vize & Final Haftasında Söylenen Özlü Sözler

Mehmet DABAK
04.01.2014 - 23:39 Son Güncelleme: 05.01.2014 - 00:07

İLK VİZEN KAÇ ?

arkadaşının vize notunun düşüklüğünü öğrenip ona göre gaza gelmek amacıyla söylenir..

HACIM NAMAZA MI BAŞLASAK?

normal zamanlarda dünyanın aşkından ahiret hayatını unutan pek çok öğrencinin , sınav zamanı kasılmalardan kurtulmak amacıyla Allaha yakınlaşma cümlesi :) uzar o namaz ..kaza namazları falan kılınır...belki gaza gelinip tövbe de edilir...ama sınavlar bitene kadar :))

BEN ŞİMDİ YATICAM , SİZ YATARKEN KALDIRIN BENİ.

ders çalışmaya gönlü olmayan öğrenci türünün kendini ve etrafındakileri ileriye odaklamak amacıyla söylediği söz..zira o saatte mümkün değil kaldıramazsınız..

BİR ÇAY KOY DA İÇELİM BE OLUM.

doğru düzgün olmasa da bir saat çalışma sonucunda evin uyanığının çay yapmasını iyi bilen şahsa yönlendirdiği rica görünümlü emir kipli cümle.

BU ADAM GEÇEN SENE NE SORMUŞ

konuların yoğunluğu ve zamanında aynı oranda kısıtlı olması sonucu çalışmayı sevmeyen öğrenci türünün evde varsa dersi geçen sene almış , ya geçen sene dersi alanlardan soruları öğrenmiş kişiye yönlendirdiği soru.

KESİN BURDAN ÇIKAR

6.hissi yüksek öğrenci türünün söylediği cümle..garanti çıkmaz ordan :)

ÇALIŞ ÇALIŞ NEREYE KADAR ( kalem fırlatılır bu sırada)

sanki sabah akşam ders çalışıyormuş havası oluşturmaya çalışan , gösterişe meraklı fakat engellere karşı zaafı olan öğrenci türünün favori cümlesi...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Wrecking Ball Turkish Versiyon

YARIM SAAT SONRA BAŞLIYORUZ.

yalan yalan yalannnnnnnn , ama her sınav dönemi söylenir...başlanırsa da bir saat sonra bırakılır..:))

YARIN FAZLA KASMASA BARİ

hayatını , vücudun refleksleriyle anlatmaya meraklı olan öğrenci türü sınav için de 'zor sormaz inşallah' manasında bu sözü söyler...

AA GELSE NE DELİ OLUR BEA

ilk vizesi iyi olan fakat diğer derslerinde pek hayır olmayan öğrencinin diğer derslerini DC ile geçeceğini hesaplama paranoyasına kapıldığı an söylediği sözdür...:))

O SORU KEK , BÖLE ÇIKSIN 100 ALIRIM

ders çalışmaya ne kadar isteksizse , ders çalışanların hevesini kırmaya da o derece düşkün olan kişinin soru çalışanlara söylediği umut kırıcı söz...

1 SORU YAPSAM YETİYO BANA

Hocanın vize de çok zor sormuş olması , buna karşın öğrencinin yüksek alması sonucunda , final haftasında yeteri miktarda çalışamamışsa arkadaşlarına nispet yaparcasına söylediği kibir cümlesi.

HACIM BEN ÇALIŞMICAM , ZATEN DC İLE GEÇSEM NE OLCAK

ortalamasından dolayı dc ile geçme ihtimali bulunan , fakat dc ile geçmeyi kendine yediremediği kadar ders çalışma isteği de olmayan kişinin kendini ve çevresindekileri avutma cümlesi.

YAZ OKULUNDA GEÇERİM 

yaz okulunda sıcağın etkisiyle beyninin daha iyi çalışacağını düşündüğünden midir bilinmez ,bir grup öğrencinin umutlarını yaza gönderme cümleciği...

BU DERSİN MANTIĞI NE AQ

ders çalışmaya çalışmış , ama derslere gelmediğniden dolayı dersi anlamamış öğrenci profilinin nefret dolu sorusu.

BÖLE SORU SORARSA ,ÇOK PİS SÖVERİM 

ders çalışmaktan çok sinirlenen öğrencinin , çalıştıklarından daha zor bir soru görmesi sonucu , sarfettiği talihsiz cümle :))

SINAVDA ÖNÜME OTUR.

ders çalışmamış bir öğrencinin sınavdan dakikalar ya da birkaç saat önce çalışan-başarılı öğrenci arkadaşına sarf ettiği söz.kopya çekme amaçlıdır.etik değildir :))

VAZELİN ALALIM YANIMIZA

Hocanın çok zor soru sorma ihtimaline karşı önlem amaçlı cümle :))))

OLUM NİYE BENİ ÇAĞIRMIYOSUNUZ

kendisi uyurken arkadaşları ders çalışmaya başlamış öğrenci tipinin uyandıktan sonra arkadaşlarına sarf ettiği sitem.

HACIM BİRAZ UYUSAK MI

ders çalışmaktan sıkılmış , ya da henüz başlamamışken yemeğin ağırlığu üzerine çökmüş öğrencinin çalışkan arkadaşına sarf ettiği düşmanca söz :)))

DIŞARISI ŞİMDİ KAYNIYORDUR AQ 

özellikle bahar dönemindeki sınavlarda bilhassa erkek öğrencilerin dışarıya çıkıp gezme özlemlerini dile getiren söz grubu :)))

ULAN KÖPEK GİBİ ÇALIŞTIN DİMİ

ders çalışmamış ya da çalıştığını yeterli görmeyen öğrencinin , çalışmaktan usanmayan arkadaşına sarfettiği düşmanlık dolu cümle :))

SENEYE GARANTİ AA ALIRIM BU DERSTEN 

kalması daha sınava girmeden kesinleşmiş öğrencinin , umut fakirin ekmeğidir tarzında sarfettiği idealist(!) cümlecik :))

ULAN HAYAT SİZE HAYAT BE

kendisi başarılı olduğu için bütün dersleri alan öğrencinin , kredi yetersizliği sebebiyle ders alamayan bu sebeple de birkaç günü boş olan öğrenci arkadaşına sitemi :))

YİNE TERS KÖŞE YAPMASIN BU ADAM

öğrencilere eziyet etmeyi seven, nerden soru soracağı belli olmayan hocaya atfen söylenen söz...

BANA ÇIKACAK SORULARDAN GÖSTERSENE BİRAZ

ders çalışmayan ama çabuk anlayan ( anladığını zanneden ) kibirli öğrencinin çok çalışkan arkadaşına ricası :))

HACIM O KIZ BENİ FENA KESİYO YA 

ders çalışmaya pek niyeti olmayan , erkek öğrencinin ders çalışan arkadaşlarının da motivasyonunu bozmak için söylediği sözcük :)) yalan doludur :))

ÖSS YE GİRELİM BU SENE

ders çalışmakla uzaktan yakından alakası olmayan öğrenci türünün her sene sarfettiği cümle...sınav zamanlarında bahsedildiğinde muhabbet bir başlarsa herkes üniversiteden soğur , başka bölümler seçilr ,sonra da yatılır :))

BİZİM SINIF HAYVAN GİBİ ÇALIŞIYOR , ORTALAMANIN AĞZINA SIÇMIŞLAR

çan eğrisinin geçerli olduğu üniversitelerde , sınıfı genel olarak çalışan ve sınav ortalamaları yüksek olan fakat kendisi çalışmaya gönülsüz olan öğrenci türünün suç atmak amaçlı sözü :))

Mayli Sayrus - Wrecked Final Students

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
6
5
5
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ibrahim Sahin

Lan ne günlerdi be. Hala özlüyorum :D