Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ülkemizde Profesyonel Güreşin Yeri

6PAYLAŞIM

Türkiye'de Profesyonel Güreş

Profesyonel Güreş ya da ülkemizde daha çok bilinen adıyla Amerikan Güreşi , ülkemizde pek bilinmese de (yanlış bilinse de) dünya üzerinde yaygın görülen bir spordur . Bu spor "Amerikan" adıyla bilinmesine rağmen aslında global bir spordur ve neredeyse dünya üzerinde görülmediği yer yoktur . Dünyanın birçok yerinde seyircilerin büyük hayranlıkla izlediği profesyonel güreşi biz neden izleyemiyoruz ? İşte cevabı :

YANLIŞ TANITIM

İnsanlara bir durumu veya bir nesneyi nasıl tanımlarsanız , insanlardan o şekilde tepkiler alırsınız . İşte profesyonel güreşin Türkiye'de fazla ilgi görmemesinin en büyük etkenlerinden birisi de bu ; yanlış tanıtım. Profesyonel güreş de bir ring sporudur fakat diğer ring sporları olan boks ve kickboks kadar rağbet görmemektedir hatta kimse profesyonel güreşle alakalı bir organizasyon düzenlemek istememektedir . Bunun nedeni ise yanlış tanıtımdan dolayı halkın rağbet etmemesi ve bu organizasyondan zarar etme kaygısıdır . Ülkemizde profesyonel güreş kitlesinin yaş ortalaması , diğer ülkelere oranla "fazla düşüktür" . Gerek internet üzerinden gerekse sokakta çocuk kitleye rastlayabilirsiniz . İşte bir yanlış tanıtım örneği daha . Bu spor Türk halkına çocukların ilgilendiği spor olarak gösterilmiş , yetişkin sporseverler belki de "çocuk işi şeyleri mi takip ediyorsun" lafını duymamak için profesyonel güreşe destek olmamışlardır.Ülkemizde sadece bugüne kadar 7 profesyonel güreş şovu gerçekleştirilmiştir . Bunların 5'i Türkiye'de ilk olan fakat şu anda gösteri düzenlemeyen Turkish Power Wrestling şirketine aittir. 2'si ise belki de dünyanın en ünlü ve en büyük profesyonel güreş kuruluşu World Wrestling Entertainment (WWE) 'e aittir. Futbol ve basketbolun oldukça yaygın olduğu ülkemizde , profesyonel güreşe şiddetli deyip futbol ve basketbol maçlarında rakip taraftarlara saldırmalarını gülünç buluyorum açıkçası. Şiddet bilmediğiniz bir sporda mı yoksa sizde mi ? Ve yanlış tanıtım + ülkemiz insanları için pahalı olan bilet fiyatları nedeniyle Şubat 2013 yılında WWE'nin Ülker Sports Arena'da gerçekleştirdiği şovda 15000 kişilik salonun yalnızca 5000-6000lik kısmı dolabilmiştir.Aynı yıl Nisan 2013'teyse WWE'nin New Jersey'de Metlife Stadium'da yaptığı şov arenadan yaklaşık 80000 kişi tarafından izlenmiştir . Ben ve gerçek profesyonel güreş severler , bu sporu sonuna kadar destekliyoruz ve bu sporun çocuk işi olmadığını sizlere göstermek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir