Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ülkemizde Güzel Şeyler de Oluyor: Doğuştan Görme Engelli Öğretmeni Duygulandıran Sürpriz

 > -
Abone ol

Her ne kadar her gün ruhumuzu daraltan, canımızı sıkan haberlere boğulsak da, yüreğimize su serpip, bizi ferahlatan haberlere de şahit oluyoruz. Bunlardan biri 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde gerçekleşti. 

Doğuştan görme engelli müzik öğretmeni Caner Keser'e öğrencileri ve meslektaşları tarafından yapılan sürpriz kendisini hayli duygulandırdı...

Muş'ta görev yapan doğuştan görme engelli öğretmen Caner Keser, karanlık dünyasını da aydınlatmaya yardımcı olan "müzik" hakkındaki bilgilerini öğrencilerine aktarmanın kıvancı yaşıyor.

Caner Öğretmen, ilkokuldan sonra öğretmeninin yönlendirmesiyle güzel sanatlar lisesine başlamış ve daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nde eğitim görmüş.

"Öğretmenlikte ilk yılım. Heyecanlı olduğum kadar da istekliyim."

KPSS tercihleriyle Muş'a atandığını dile getiren Caner Öğretmen, "Öğretmenlikte ilk yılım. Aday öğretmenim ve heyecanlıyım. Heyecanlı olduğum kadar da istekliyim" diyor.

"Müzik benim için yaşam şekli..."

Hayatının müzikle değiştiğini anlatan Caner Öğretmen, "Müzik benim için yaşam şekli. Birçok insan için öyle ama bunun farkına varamıyoruz. Baktığımızda sabah uyanırken çalar saatimiz bile bir müzik. 

Okulda teneffüs zili müzik, annelerimiz yemek yaparken kulağında müzik, ağzında bir türkü, müzik. Aslında müzik hayatın her yerinde", diye belirtiyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencileri ve meslektaşları da Caner Öğretmen'e bir sürpriz hazırladılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri Caner Öğretmen'e bir sürpriz yaptı.

Caner Keser’in sevdiği türkü ve şarkılar yeniden derleyerek öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirildi. Bu durum karşısında Caner Öğretmen epeyce duygulandı. 

Caner Öğretmen duygularını şöyle dile getirdi: 

Öğrencilerimizin iyi yerlere gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Bütün öğretmen arkadaşlarımız ve idarecilerimizin bize büyük desteğiyle, büyük fedakârlıklarıyla buradayız. 

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin bizi düşünmesi beni ayrıca mutlu etti. Bu bizim ne kadar bir arada olduğumuzu, bir işi ne kadar birlikte yürüttüğümüzün bir kanıtıdır. Umuyor ve diliyorum ki, daha nice güzel öğretmenler gününü birlikte kutlarız.” 

"Öğretmenlerimiz büyük fedakârlık yapıyor..."

Etkinliğe katılan İl Milli eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise, bütün öğretmenlerin fedakârlık yaparak mesleğini ifa ettiğini belirterek, "24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle muş Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerimiz Caner hocamıza bir sürpriz yapmış. 

Biz de hazır bulunduk. Daha nice yıllara, ülkemizin daha güzel günlerinde buluşmak dileğini diliyorum. Tabii öğretmenlerimiz büyük fedakârlık yapıyor, güzel çalışmalar yapıyor. Ellerine sağlık diyoruz”, diye konuştu.

Biz de buradan engelleri aşarak, öğrencilerine müzik sevgisi ve bilgisi aşılayan değerli öğretmenimiz Caner Keser'e bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyoruz ve selamlarımızı yolluyoruz!

Kaynaklar

AA İHA Milliyet

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kkkk

Bu benim gözümde ötekileştirmekten başka bir şey değil. Sadece öğrencilerinin hazırladığı bir sürpriz olsa ne samimi ne güzel düşünülmüş derdim ama il milli eğitim müdürüne kadar çağırıp gösteri yapar gibi bana göre diğer öğretmenlerden farkı olmayan bu güzel insanın öğretmenler gününü kutlamak da biraz şov bence. Engelliere yapacağınız en büyük iyilik onlara farklılıklarını hisettirmemektir bir vazgeçmediniz şu insanlara acımaktan

omer-ciftcioglu

Hiç olmamasından iyidir tabi ama maalesef çok haklısın :(

witcher

Bu konuda haklısın, engelli vatandaşlara yapılacak en büyük hizmet ve onları mutlu edecek şey yaşam standartlarını yükseltmek olacaktır.

kkkk

yok biz onlara uzaylıymış gibi yaklaşıp acıyan bakışlarla kendi çapımızda vicdan rahatlatma ayağına yaptığımız "iyilik" lerle duyarlı vatandaş olduğumuzu sanıyoruz. Tıpkı yukarıdakiler gibi. Bu yüzden çağırdıkları gazetecilerle bile yaptıklarının samimiyetsizliğini ortaya koyan şu insanları takdir etmeyin lütfen zira o öğretmenimizin de mutlu olduğunu sanmıyorum, ben olsam tiksinirdim

witcher

Bizim insanımızda engellilere karşı özveri ve saygı olsaydı bu görüntülerle karşılaşmazdık zaten. Gördüğümde çok sinirlenmiştim ve neden orda değildim diye kendime kızmıştım.

kkkk

İşimizin gücümüzün şov olduğunu şu fotoğraf bile gösteriyor. Koy oraya bir iki kamera bak nasıl hepsi yol veriyor. Ama sorsan hepsi çok duyarlıdır #EngelsizYaşam diye twitterı falan inletmiştir bugün.

witcher

Şov, reklam amaçlı yapılan yardım ve hizmetlerin hiçbir değeri yok gözümde.

zortpp

çok güzel bir taspit......çok haklısın

kkkk

İlla duyurulacaksa bir röportaj yapılıp kat ettiği yolda yaşadığı zorluklar veya güzellikler sorulup gayet haber değeri taşıyan ve reklam kokmayan bir çalışmayla da duyurulurdu bu hocamızın başarısı. Lütfen bir dakikalığına kendinizi o hocamızın yerine koyun siz kendinizi eksik, öteki hissettirecek böyle bir seremoninin baş kahramanı olmak ister miydiniz? Kusura bakmayın ama olaya sizin kadar iyimser bakamıyorum abuzer bey.

Görüş Bildir