Görüş Bildir
Haberler
Uğur Mumcu Cinayetinin Sanığı Şimdi Star'da Yazıyor

Uğur Mumcu Cinayetinin Sanığı Şimdi Star'da Yazıyor

12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl sonra dönen Selahaddin Eş Çakırgil, Star gazetesi yazarı oldu. Çakırgil aslında Uğur Mumcu, Bahriye Uçok, Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerinin sanığı Selahaddin Eş ile aynı kişi. Çakırgil de soyadının gerçek olmadığını söylemişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Daha önce de Vakit gazetesinde yazan Selahaddin Eş Çakırgil, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerine ilişkin Tevhid-Selam Kudüs Ordusu suikastı davasında sanık olarak gündeme gelmişti. Tevhid- Selam Kudüs Ordusu örgütünde ‘özel görevli olmak, sevk ve yönetiminde bulunmak’la iddianamede suçlanan Selahaddin Eş ile Selahaddin Eş Çakırgil’in nüfus kaydının bire bir aynı olduğu gündeme gelmişti. Star’ın yeni yazarı Çakırgil soyadını ise “bazı hukuki sıkıntılar nedeniyle” tercih ettiğini söylemişti.

“Erdoğan'ı kendime yakın görüyorum”

Star gazetesinin Çakırgil’i yazar olarak duyurduğu bugünkü haberinde Çakırgil, “Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, onun çevresindeki çekirdek kadroyu genel hatlarıyla kendi değerlerime en yakın insanlar olarak görüyorum” dedi. Star gazetesi de yaptığı açıklmada yazarını takdim ederken, '12 Eylül 1980 Darbesi ardından ülke dışına çıkmak durumunda kalan, 28 Şubat süreci ve devamında da hayatını, 35 yıl boyunca farklı ülkelerde geçirmek zorunda bırakılan Selahaddin E. Çakırgil, Türkiye’ye döndükten sonra STAR Medya ailesine katıldı' dedi.

İddianamede, 1980 askeri darbesinden sonra Tahran’a gittiği ve burada yaşamını sürdürdüğü öne sürülen Eş, aralarında Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı ve Bahriye Üçok cinayetlerinin de olduğu 17 ayrı olayın faillerini askeri eğitim için İran’a götürmekle suçlanıyor.

Çakırgil uzun süre yaşadığı İran'da Türkiye'deki rejim karşıtı faaliyetlerden söz eden yazılar yazmıştı.

Oda TV

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0