Görüş Bildir
Haberler
UEFA'nın Gerekçeli Kararı Trabzonspor'a Ulaştı

UEFA'nın Gerekçeli Kararı Trabzonspor'a Ulaştı

Enver K.
27.03.2015 - 16:36

Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatı Orhan, reddedilen şikayetle ilgili gerekçeli kararın Trabzonspor Kulübü'ne ulaştığını bildirdi.

Orhanyaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin 'Trabzonspor'un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri' yaptığını iddia ederek bir süre önce UEFA'ya başvurduğunu, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından bu başvurunun reddedildiğini anımsattı.

Gerekçeli kararının Trabzonspor Kulübü'ne bugün ulaştığını ifade eden Orhan, 'Kararda özet olarak, Fenerbahçe'nin, Trabzonspor hakkında isnat ettiği şike ve teşvik eylemlerini gerçekleştirmediği belirtiliyor. Kapsamlı bir açıklamayı daha sonra yapmayı planlıyoruz' dedi.

Orhan, Trabzonspor Kulübü'nün, UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu'na, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkında yaptığı şikayet başvurusunun reddiyle ilgili gerekçeli kararı göndermesi için bir süre önce talepte de bulunduklarını kaydederek, 'Aradan 3 ay geçmesine rağmen gerekçeli karar elimize halen ulaşmadı. Gerekçeli kararın gelmesi için daha önce talepte bulunmuştuk. Bu kararın gelmesinin ardından UEFA Temyiz Kurulu'na başvuracağız' diye konuştu.

Fenerbahçe, 'Trabzonspor'un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri' yaptığını iddia ederek, 18 Haziran 2014'te UEFA'ya başvurmuştu.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın