Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uçuk Bir Uzay Teorisi: Ay Doğal Yollarla mı Oluştu, Uzaylılar Tarafından mı İnşa Edildi?

-

Söz konusu uzay ve uzaylılar olunca teorilerin de ucu bucağı olmuyor, tabi bu teorilerden güzel uydumuz Ay da nasibini almış durumda. 

Bazı kesimlere göre Ay doğal yollarla oluşmadı, uzaylılar tarafından inşa edildi. Peki neden böyle düşünüyorlar? Gelin madde madde inceleyelim.

Kaynak: http://www.ewao.com/a/1-7-irregularities...

"Ay'da normalde orada olmaması gereken elementler bulunuyor."

"Ay temelli bazı kayalarda Uranyum 236 ve Neptünyum 237 gibi elementler vardı, bu elementler doğada asla oluşmuyor. Uranyum 236 ve Neptünyum 237, başka elementlerin işlenmesiyle ortaya çıkan radyoaktif elementler. Dolayısıyla bu elementlerin Ay yüzeyinde ne aradığı ve oraya nasıl geldiği kafalarda soru işareti oluşturuyor."

Doğru mu: Hayır. Bu gibi işlenmiş elementlerin Ay yüzeyinde bulunduğu hiçbir zaman doğrulanmadı, tamamen asılsız bir iddia.

"Ay, Dünya'dan daha önce oluşmuş."

"Evren'de bilinen tüm uyduların aksine Ay, etrafında döndüğü gezegenden önce oluşmuş. Araştırmacılara göre Ay, Dünya'dan neredeyse 1 milyon yıl daha önce oluşmuş."

Doğru mu: Hayır. Bu iddianın doğru olmadığını günümüzde biliyoruz, Ay Dünya'dan daha sonra oluştu.

"Ay'ın kusursuz bir yörüngesi var."

"Ay, Güneş Sistemi'nde neredeyse kusursuz derecede dairesel olan tek yörüngeye sahip. Daha da ilginci, Ay, normal gök cisimleri gibi dönmüyor. Dolayısıyla Güneş Sistemi'ndeki diğer uydularla aynı özelliklere sahip değil. Ayrıca Ay'ın sadece tek bir tarafı görünüyor Dünya'dan, arkasında bir şeyler gizleniyor olabilir mi?"

Doğru mu: Ay'ın tek bir tarafının gözüktüğü doğru, ama hem bu, hem de yörüngesi tamamen fiziksel formüllerle açıklanabilecek temellere sahip, olası olaylar. Dolayısıyla yanlış veya anormal bir durum yok, uzaylıların inşa ettiğini kanıtlamaz.

"Ay'da yoğun miktarda Titanyum bulunuyor."

"Ay'daki bazı kayaların, Dünya'daki Titanyum bakımından zengin kabul edilen kayalardan 10 kat daha fazla Titanyum'a sahip olduğu tespit edilmiş. Dünya'da Titanyum, süpersonik jetlerde, denizaltılarında ve uzay araçlarında kullanılıyor. Nobel ödülü sahibi Dr. Harold Urey de bu konuda "Ay'da bulunan Titanyum içeriği zengin kayalar gerçekten kafa karıştırıcı ve etkileyici." diyor."

Doğru mu: Evet, ama konunun yine uzaylıların Ay'ı inşa etmesiyle bağlanması oldukça alakasız ve saçma.

"Ay, aslına bakılırsa olmaması gereken bir konumda bulunuyor."

"Ay, fizik kanunlarına göre şimdiki bulunduğu yerde asla olmamalıydı."

Doğru mu: Hayır. Hem Newton, hem de Einstein tarafından ortaya konulmuş fizik yasalarına göre, Ay'ın konumunda hiçbir anormallik yok.

Özetle iddialar gerçekten asılsız. Ya komple yanlışlar, ya da doğru olsalar bile alakasız bir sonuca bağlanıyorlar. Yine de tüm bunlar komplo teorisyenlerinin teorilerine devam etmelerini engellemiyor.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Bence gerçekten de Ay uzaylılar tarafından inşa edilmiş olabilir.
İmkansız bana kalırsa, doğal yollarla oluştuğuna inanıyorum.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-ors

ARTIK BU SİTENİN YANLIŞ VE YALAN HABERLER YAYINLAMAYA BAŞLADIĞINI DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM ! ... B ÖYLE GİDERSE SANIRIM TAKİBİ BIRAKACAĞIZ

wmprx

Marstada su varmis daha once. Acaba insanlar marsı olusturup kovalarla su goturdu yoksa astronot sidiğimi? Merak ettim Marsa kirmizi rengini veren boyamı yoksa mars paslandımı ? Of of aklımda deli gibi sorular, deliriyorum sanırım.

asli.unsal2

He gülüm heee

tahref156

Soru sorulup cevapları da verilmiş. Bunların aksini nasıl ispat ediyorsunuz acaba. Belki yapmışlardır ne bileceğiz.

ayna-efendi

ayı uzaylılar yapmadı, chuck norrisin yeryüzüne vurduğu yumruk sonucu dünyadan koptu

Görüş Bildir