Ücretsiz Yemek, Bisiklet ve Üniversite Eğitimi! LeBron James 100 Milyon Dolara Okul Yaptırdı!

253PAYLAŞIM

Hayatını idame ettirmekte sıkça zorlanan bekar bir annenin oğlu olarak dünyaya gelen LeBron James, ününü ve servetini kendi gibi zorluklar yaşayan çocukların yardımına açtı.

Ayrıntılar Bored Panda kaynaklı içeriğimizde:

Kaynak: https://www.boredpanda.com/lebron-james-...

Basketbol efsanesi Lebron James memleketine olan minnetini çok büyük bir hareketle göstermeye karar verdi.

30 Temmuz Pazartesi günü, bir süredir üzerinde çalıştığı projenin üzerindeki örtüleri kaldırdı. Bu proje Akron, Ohio'da "I Promise" (Söz Veriyorum) adında yeni bir parasız resmi okuldu.

Dar gelirli ve risk altındaki çocuklara yönelik okulun amacı hayatları değiştirmek.

James bu bölgelerdeki çocukların karşılaştığı zorluklara da aşina.

Çünkü o da sürekli başkalarının kanepelerinde kaldığı ve annesinin kalıcı bir iş bulmakta zorluk çektiği zamanlarda 83 gün okula gidememek zorunda kalmış.

Bugünse, iki kez Olimpik altın madalya kazanmış olan sporcu, açtığı okulu kariyerinin en harika anı olarak adlandırıyor.

Bu yeni parasız okul öğrencilere ücretsiz kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıklar, bisikletler, kasklar, üniformalar, kırtasiye eşyaları ve okula ulaşım sağlayacak.

Okul sıradan bir eğitime sahip değil. Okul yılı Temmuz'da başlayıp Mayıs'ta bitecek ve günde 8 saat ders verilecek. STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) kökenli bir sistem ile çocuklara gelecekte teknoloji alanındaki işlere hazırlamak için 7 haftalık yaz programı verilecek. Bu hizmetler sadece çocuklarla da sınırlı değil. Ailelere de GED kursları (Genel Eğitim Gelişimi) ve iş yerleştirmeleri sağlanacak.

Şimdilik 240 üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencisiyle açılan okula 2022'ye kadar 1. sınıftan 8. sınıfa kadar ekleme yapılması planlanıyor.

"I Promise" okulu dar gelirli ailelerin akademik performans olarak yaşıtlarından bir-iki yıl geride kalmış çocuklarına adanıyor.

LeBron James, aynı zamanda bu programı tamamlayıp liseden mezun olan herkesin Akron Üniversitesi'nde eğitimini karşılama sözü de verdi.

Bu demek oluyor ki eğer potansiyel 2,300 öğrencinin hepsi mezun olursa, James yaklaşık olarak $100 milyon üniversite parası ödeyecek.

James attığı tweetlerle bu olay hakkındaki duygularını da paylaştı:

"Okulun yarınki ilk günü öncesi heyecan bayağı gerçek şu an!!! Yarın I Promise okulunu açtığımızda bu hayatımın en önemli anlarından (en önemlisi bile olabilir) biri olacak. 4. sınıfta 83 gün okula gitmeyen bu Akronlu zayıf çocuğun büyük hayalleri vardı..."

"Akron'daki çocuklara tutkularını bulmaları için ihtiyaçları olabilecek her şeyi vermek için, topluluğumuza minnetini göstermek ve dünyayı değiştirmek için büyük hayaller!! Bu okul işte bu. İnsanlar bu. Akron bu. Her zaman büyük işler yaptık."

"Ve yarınki açılış gününden daha büyük olamaz. (Hayalini kurduğumuz sıradaki şeye kadar 🤣) Yarın çocuklarımı, yuvamı ve The 330 dergisini görmek için inanılmaz derecede gururlu ve heyecanlıyım. TEŞEKKÜRLER! Hadi yapalım şunu! Hadi!💪 #IPROMISEOkulu #BizBirAileyiz #IPROMISE"

Bu jest ise insanlardan doğal olarak pozitif tepkiler aldı.

"Harika bir oyuncu, harika bir aktivist, harika bir yardımsever! Seni izlerken yaşattığın harika eğlence için teşekkürler. Bir sürü kişi ciro kaybetmekten korktukları için kimse kalkıp konuşmazken, kalkıp konuştuğun için teşekkürler! Direkt ya da dolaylı yoldan etkilediğin hayatlar için teşekkürler!"

"Ne kadar ilham verici. LeBron tüm profesyonel bir atletin nasıl olabileceği ve olması gerektiği konseptini değiştiriyor."

"Ününü ve servetini muazzam ve anlamlı bir şekilde minnet göstermek için kullandığın için teşekkürler!"

"Umursayan bir insan, 32 yılın ardından emekli olmuş bir insan olarak senin bu diğerlerine hayallerini fark etmede yardımcı olma hayalin gözlerimi yaşartıyor. Kim senin hakkında ne diyor umurumda değil; iyi bir adam örneğisin, minnetini gösteren bir adam. Sizi seviyorum, Bay James. Altından bir kalbiniz var."

"Yeteneklerini kullanmanın ne kadar harika bir yolu! Bu kadar büyük bir şey yapmış senin gibi çok az kişi var! Sizlerin yaptığı birçok yardımseverliğin farkına varılmıyor ve yeterince değeri bilinmiyor. Eğitimle mümkün olduğunca fazlasını yükselt ve toplumlarımızda olanı geriye çevirmeye başla."

"İşte bu yüzden tüm zamanların en iyi atleti ve benim jenerasyonumun en iyi figürüsün! Bir atletten daha fazlasısın. Tam bir rol modelisin. #TeşekkürlerKJ"

"Bu çok büyük bir başarı! Gençlere eğitim ile umut vermek yadsınamaz bir şey!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emree.

Boşuna O’na KRAL demiyorlar ...

gzm-ynklr

Bravo

baver-asana

bizimkilere örnek olur diyecem ama neyse :D

ojexso

Bizim hido 10 sene aralıksız oynadı, muhtemelen 100-150 milyon dolar arası bir para kazandı, dikili ağacı var mıdır bilmem. En son milli takımda pirim pazarlığı yapıyordu kendisi

ojexso

Atatürk'ün ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim sözcüğünün vücut bulmuş hali... Elin basketbolcusu tüm kazancını eğitime ve yardım kuruluşlarına yatırır Bizimkinin yaptırdığı otel inşaatı başka binayı çökertir.

Görüş Bildir