Görüş Bildir
Haberler
Üç Yıldır Her Hafta 500 Kişilik Yemek Veriyorlar

Üç Yıldır Her Hafta 500 Kişilik Yemek Veriyorlar

Onedio Medya
02.08.2015 - 21:25

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde babalarının 'para kazandıkça sevabına yemek dağıtın' diyerek işini devrettiği iki kardeş, üç yıldır her cuma namazı çıkışında 500 kişilik yemek veriyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Uzun yıllar Kozlu'da kasaplık yaptıktan sonra 3 yıl önce işi oğulları 26 yaşındaki Uğur ve 27 yaşındaki Dündar Koca'ya devreden 49 yaşındaki Mustafa Koca, oğullarına 'para kazandıkça sevabına yemek dağıtın' diye vasiyet etti.

Koca kardeşler de babalarının bu sözü üzerine 3 yıldır kasap dükkanlarında 40 kilogram pirinç ve 40 kilogram tavuktan 500 kişilik yemek hazırlayarak iş yerlerinin önünde her cuma namazı çıkışında vatandaşlara ikram ediyor.

Uğur Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babalarının da çalıştığı dönemde her hafta vatandaşlara meyve suyu ve kurabiye ikram ettiğini söyledi.

Yaş itibarıyla işi kendilerine devreden babalarının bu geleneği sürdürmelerini istediğini anlatan Uğur Koca, şöyle konuştu:

'Babam, 'para kazandıkça sevabına yemek dağıtın' isteğinde bulundu. Ben ve ağabeyimle birlikte kazandığımız parayla Kozlu'da her hafta cuma namazı çıkışı cami cemaati ile vatandaşlara Allah rızası için ikramda bulunuyoruz. 3 yıldır her hafta cuma günleri düzenli olarak vatandaşlara ikramda bulunuyoruz. İkramda bulunduğumuz vatandaşların tepkisi çok iyi. Bize, 'Allah razı olsun' ve 'Allah niyetinizi ve dileğinizi kabul etsin' diyor. Biz de, Allah'ın izniyle her hafta yemek dağıtmaya devam edeceğiz.'

Dündar Koca ise babalarının kendilerine bir vasiyette bulunduğunu, bu vasiyeti 3 yıldır yerine getirdiklerini ve ömürlerinin yettiği kadar getirmeye devam edeceklerini, kendilerininde bu vasiyeti çocuklarına yaparak devam ettirmek istediklerini kaydetti. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

işte bu ülke bundan dolayı yıkılmaz :)

Ömer Karaman

Allah siz gibileri başımızdan eksik etmesin. Hayırlı işler bol kazançlar.