Görüş Bildir
Haberler
UBS'den Son Dakika Kararı: TL İçin Rapor Yayınlamayı Sonlandırdı

UBS'den Son Dakika Kararı: TL İçin Rapor Yayınlamayı Sonlandırdı

Batuhan
13.12.2021 - 11:53

UBS, bundan sonra Türk Lirası'yla ilgili rapor yayımlamayacaklarını açıkladı ve yatırımcılardan son yayımladıkları Türk Lirası tavsiye raporlarını dikkate almamalarını istedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

UBS Analisti Tilmann Kolb, bundan sonra Türk Lirası'yla ilgili rapor yayımlamayacaklarını ve yatırımcıların, son yayımladıkları Türk lirası tavsiye raporlarını dikkate almamalarını istediklerini belirten bir müşteri notu yayımladı.

BloombergHT'nin aktardığına göre UBS analisti Kolb en son kasım ayının sonlarında bir rapor yayımlayarak, TL’deki değer kaybının mevcut para politikası çerçevesinin enflasyonla mücadelede yetersiz olduğu görüşünü yansıttığını ve bu nedenle daha fazla değer kaybı ihtimalini göz ardı etmediklerini belirtmişti.

“Mevcut tahminlerimiz politika yapıcıların para birimindeki değer kaybına tepki vereceği varsayımına dayalı. Buna karşın mevcut politikaya bağlılığı devam ettirebilir. Bu da daha fazla değer kaybına neden olabilir” diyen Kolb, dolar/TL'nin 2022 ilk çeyreğinde 10.2'ye 2022 yıl sonunda ise 10.8'e ulaşmasını beklediklerini ifade etmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
4
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın