Ubisoft Oyunları Beyaz Perdeye Konuk Oluyor

 > 
11PAYLAŞIM

2008 yılı itibariyle Avrupa’nın en büyük üçüncü video oyun yapımcı şirketi konumunda olan Ubisoft, sinema sektörüne de girmeye hazırlanıyor. Şirketin zaten Assassin’s Creed filmini çıkaracağını biliyorduk fakat birkaç oyunun daha filminin olacağı gün yüzüne çıktı.

Son yıllarda sinema dünyasında özellikle çizgi roman ve video oyun tabanlı senaryoları sıkla görür olduk. Ubisoft’ta bu yeni akımın farkına varmış olsa gerek milyonlarca oyuncusunun olduğu oyunlarını beyaz perdeye aktarmaya bir hayli kararlı.

Assassin’s Creed filminin yayın hakkının yanı sıra, geçtiğimiz günlerde bu oyunun yanına Watch Dogs ve Far Cry da eklendi. Ubisoft tarafından satın alınan bu oyunların film hakları, sır gibi tutulmaya çalışsa da bilgilerin sızılmasına engel olamadı.

Oyun ve sinema takipçilerinin yakından hatırlayacağı üzere 2008 yılında Alman yapımı bir Far Cry (Uzak Çığlık) filmi çekilmiş fakat hiç de beğeni kazanmamıştı. Yeni filmleri çekecek olan stüdyolar şimdilik belli değil, yakın bir zamanda Ubisoft tarafından detaylı bilgiler verilmesi bekleniyor.

  • Süper Karga
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir