Twitter'daki Paylaşımlarıyla Dikkat Çeken Vedat Milor Bu Sefer de Kapitalizm ve Irkçılığı Ele Aldı

283PAYLAŞIM

Başarılı bir gurme olarak tanıdığımız Vedat Milor'un twitter'daki paylaşımlarıyla karşılaşmayan yoktur sanırız. Birçok farklı konuda yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Milor, bu sefer de kapitalizm ve ırkçılık üzerine bir yazı yayınladı. E takipçilerinden tepkiler de gecikmedi tabii...

Vedat Milor bugün yine yapacağını yaptı ve gurmelikten farklı bir konuyla ilgili fikirlerini bizimle paylaştı.

Milor ABD'de yaşanan olaylara kayıtsız kalmadı ve orada yaşanan ırkçılıkla ilgili bilgilerini anlattı.

Ve ABD'de sosyal devlet anlayışının gelişmeme nedeninden bahsetti.

Tabii Vedat Milor'un gastronomi dışında yaptığı paylaşımlara yorumlar da gecikmedi.

@Giraygerim

@Tolga_Tanyildiz

Milor'dan gelen bu yorumları beğenen de vardı,

@avNonGrata

Farklı cümlelerle zenginleştirenler de...

@muratucoglu

Ve Milor'un konuyla ilgili bilgilerini uzun uzun anlatacağı bir kitap yazdığını da bu flood ile öğrenmiş olduk.

@AtlantisliAdam

"Başarılı bir gurme, kitap falan ne alaka?" diyenlere de bir takipçisi yorumlarda şöyle cevap verdi:

@ttocecg

Son olarak Vedat Milor noktayı koydu.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
papichulopapichulo

Yav he he adamin yemedigi icmedigi bir sey kalmadi.Iyi bir egitim aldi dunyayi dolasti.O yerden yere vurdugu kapitalizm sayesinde yapti bunu.O kapitalizmin ortaya cikardigi miras olayi olmasaydi ben gorurdum o zaman.

sbstnbjk

Öncelikle yorumdaki yanlışları düzeltelim. Kapitalizm sayesinde yapmadı bunları. Miras olayını kapitalizm ortaya çıkartmadı. Yorumun tamemen yanlışlarla dolu. Farz edelim ki doğru olsun. İnsan içinde bulunduğu sistemi seçemez. Hepimiz kapitalizmi yaşamaya mecburuz. Bu sistemden yarar sağlamak onu eleştirmeye engel mi? Ne yapsaydı ben kapitalizmi beğenmiyorum o yüzden okumayacağım, dünyayı dolaşmayacağım, para kazanmayacağım mı demeliydi. Bu ne kadar saçma bir düşünce yapısı. Bİraz düşünün lütfen.

artankara

Kapitalizm doğası gereği sömürgecidir, sömürgecilik yapısı gereği ırkçıdır. Düşük maddi gelire sahip eğitimsiz kesim ırkçılığa yatkındır, yaşadıkları ekonomik ve sosyal adaletsizlik için daima başka etnisiteleri ve başka görüşte olan insanları suçlarlar ve bununla o kadar meşguldurler ki onlara bu adaletsizlikleri yaşatan sistemin farkına bile varamazlar. Benim Vedat Milor'un yazısından anladığım bu ve son derece haklı buldum. Eleştirenlere bakıyorum lafazanlıktan başka bir şey göremiyorum, hele Giray denen tipleme ayrı bir komik olmuş...

Gizli Kullanıcı

Hele Av. Tolga tam mandıra filozofuymuș. Kendisini soyutlayıp bașka bir sistemde yașadığını düșünecek kadar olaydan kopuk.

alestatorni

Bence Giray mallıkta Tolga ile yarışır.

Gizli Kullanıcı

Adam, kapitalizm eleștirisi yapıp, sosyal yönün zayıflığından bahsediyor, diğerleri de bunu sosyalizmle kıyaslıyor. Türkiye'de aklıevvellik büyük moda.Halbuki ırkçılığın sebeplerini eleștirmiș.

Görüş Bildir