Türkiye'nin İlk Spor Temalı Çizgi Filmi 'Hızlı Ayaklar' Tanıtıldı

95PAYLAŞIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanan Türkiye’nin ilk spor temalı çizgi filmi 'Hızlı Ayaklar'ın tanıtım toplantısı yapıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milli sporcular ve ünlü isimler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle hazırlanan Türkiye'nin ilk spor temalı çizgi filmi "Hızlı Ayaklar"ın tanıtımı etkinliğine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milli sporcular ve ünlü isimler katıldı.

“23 Nisan, Kurtuluş Savaşında yazdığımız destanın bir sembolüdür”

Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığındaki tanıtım toplantısında konuşmasına, Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın "Siz dünyanın bütün çocukları geliniz.
 Rüyadan ve şarkıdan bir halka. Seyretsem yüzünüzü birer birer. Ve birer birer seyretseniz beni. 
Garip saadetler duysak. 
Bayramlıklar kadar yeni..." dizeleriyle başladı.

"Bu çizgi film hem bizleri eğlendirecek hem de eğitecek"

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Kasapoğlu, "Bakanlığımız daha önce hiç bu kadar renkli, güzel olmamıştı." dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'a da katılımlarından dolayı teşekkür eden Kasapoğlu, Hızlı Ayaklar çizgi filmine ilişkin, "Bu Ali, Hakan, Zeynep'in hikayesi... Aslında hepimizin hikayesi. İnşallah ülkemizde genç yaşlı, kadın erkek, engelli, engelsiz demeden hep birlikte büyük bir spor seferberliğine imza atacağız. Bu çizgi film o manada hem bizleri eğlendirecek hem de eğitecek. Benim ricam, lütfen hiçbir bölümü kaçırmayın. Hem izleyin hem de arkadaşlarınıza tavsiye edin." ifadelerini kullandı.

"Çocuklarımıza sağlayacağı katkıya yürekten inanıyorum"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde ülkenin geleceği çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

"Hızlı Ayaklar çizgi filminin çocuklarımıza sağlayacağı katkıya yürekten inanıyorum"

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Selçuk, "23 Nisan, aziz milletimizin egemenliğinin, iradesinin ve Kurtuluş Savaşı'nda yazdığımız destanın sembolüdür. 23 Nisan, dünyada çocuklarına ve tüm çocuklara bayram armağan eden tek millet oluşumuzun da bir sembolüdür. Gazi Meclisimiz ve bizler bu ülkenin çocukları için çalışmaya devam edeceğiz. 23 Nisan 1920'de başlayan milli egemenlik şuurumuzla gelecek hedeflerimize doğru sizlerin verdiği güçle yürümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Selçuk, ilk kez gösterimi yapılan çizgi filmle ilgili "Hızlı Ayaklar çizgi filminin çocuklarımıza sağlayacağı katkıya yürekten inanıyorum. Anlamlı organizasyonu düzenlediği için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum." şeklinde görüş belirtti.

Kaynak: İHA & AA

Konuşmaların ardından Hızlı Ayaklar'ın ilk gösterimi gerçekleştirildi. Türkiye'nin ilk spor temalı çizgi filminin 1. bölümü, saat 18.00'de MinikaGO kanalında yayımlanacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir