Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'nin İlk AVM'si Yıkılıyor

Türkiye'nin İlk AVM'si Yıkılıyor

Onedio Medya
16.08.2015 - 14:54
İçeriğin Devamı Aşağıda

Dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından 1988’de açılan Türkiye’nin ilk alış veriş merkezi (AVM) Galleria yıkılıyor. Emektar AVM, aynı bölgede Dati Holding tarafından kurulması planlanan yeni proje kapsamında tarih olacak. 

Galleria’nın olduğu nokta ile arkasında yapılan deniz dolgu çalışmaları sonucu elde edilen alana otel, rezidans ve ofis gibi binalarının kurulması planlanıyor. 500 bin metre karelik alanın üzerinde kurulacak yeni projenin yüzde 40’ı yeşil alan olacak. Üç etaptan oluşan ve 5 yılda tamamlaması beklenen proje yaklaşık 1 milyar 500 bin dolara mal olması bekleniyor. 10 ayrı blok halinde hayata geçirilecek yeni projenin alış veriş kısmı 2017’de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Galleria’da henüz yıkım çalışmaları başlamazken binanın arka tarafındaki sahil kesiminde ise hummalı bir şekilde deniz dolgu çalışmaları yapılıyor. Yeni proje bu dolgu alanı ile yıkılacak Galleria’dan arta kalan kısımda yapılacak. Aralıksız çalışan iş makineleri dolgu çalışmalarını sonlandırmaya çalışıyor.

Bu arada kimi vatandaşlar ise Galleria’nın yerinde kurulacak projeye tepki gösterdi. Bu tür projelerle yeşil alanların yok edildiğini dile getiren vatandaşlardan Hakan Özdemir, “Her yere inşaat kuruluyor. Bu inşaatlar nedeniyle yeşil alanlar gidiyor. Bundan dolayı şikayetçiyiz. Yeşillik çok güzel. Her yere bloklar kuruluyor. Boş alan oldu mu hemen inşaatlar kuruluyor, bloklar dikiliyor.' dedi. 

CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahriman

Arkadaşlar yarın saat 10:00'da Galleria önünde AVM'me Dokunma! eylemi düzenliyoruz gerekli pankartlar hazırlandı, yaklaşık 15 bin kişilik bir eylem olacak. B... Devamını Gör

AllİzzWell

Cok komik bir arkadasmissin sen