Türkiye'nin Çizgi Film Kahramanı Pepee Artık Kendi TV Platformunda!

91PAYLAŞIM

Eğitici ve öğretici yayınlarıyla milli bir çizgi film kahramanına dönüşen Pepee karakteri, Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu Pepee TV ile şimdi kendi televizyonunda. Ülkemizin ilk dijital çocuk televizyonu olan Pepee TV, yüzde 100 güvenli, zaman ayarlı, eğlendirirken eğiten ve tercihe göre reklamsız olarak çocukların karşısına çıkıyor.

Düşyeri, Arçelik ve Beko ile çocukların akıllı televizyonlar üzerinden de Pepee TV’yi izleyebilmeleri için stratejik bir işbirliğine de gitti.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tasarlanan Pepee TV kumandası ile çocuklar sadece dijital dünyada değil evlerinde de güvenle çizgi filim izleyebilecekler. Pepee TV, akıllı telefon, tablet, notebook ve akıllı TV’lerden indirilerek izlenebilecek. Güvenlik konusunda Amerikan merkezli denetim şirketi KidSafe ile birlikte hareket eden Pepee TV’de 30 farklı çizgi film, 30 bin dakikadan fazla içerik ve 2000’den fazla çizgi film bölümü yer alacak. Çizgi filmlerin yanında bilgiseller, şarkılar, masallar, hayvanlar ve çocukların dünyası ile tüm aile bireylerini eğlendirirken öğreten, Da Vinci Learning ile yaptığı işbirliği ile tüm Da Vinci Learning içerikleri de Pepee TV’de de yayınlanacak.

“Bundan 10 yıl önce Pepee çizgi filmini yapma ihtiyacını neden hissettiysem Pepee TV’yi kurma ihtiyacını ondan hissettim."

Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, Pepee dijital TV platformunun tanıtıldığı toplantıda yaptığı konuşmada günümüzde internet ortamında ki en büyük sorunun “güvenlik” olduğuna dikkat çekerek “Bundan 10 yıl önce Pepee çizgi filmini yapma ihtiyacını neden hissettiysem Pepee TV’yi kurma ihtiyacını ondan hissettim. O da çocuklarımızın faydalı ve güvenli içeriğe ulaşma ihtiyacıydı. Dijital dünyanın bize ve çocuklarımıza sunduğu pek çok faydanın yanında ne yazık ki kontrolsüzlüğün getirdiği büyük tehlikelerde var. Bunu hepimiz yaşıyoruz ve görüyoruz. Bu ihtiyaç buradan doğdu” dedi.

Bilgiç, Pepee ile 2008 yılında başlanan bu yolculukta şimdi ulaşılan noktanın bir Türk markası olarak büyük gurur yaşattığını da belirterek şunları söyledi;

“2008 yılında çocuklarımızı düşünerek çıktığımız bu yolculukta, şimdi geldiğimiz noktayı gördüğümüzde bir Türk markası olarak büyük gurur yaşıyoruz. Başlangıçta hedef kitlemiz çocuklar ve içindeki çocuğa sahip çıkanlardı. Milyonlarca çocuğa dokunduk. Okumayı, toplum içinde yaşamayı, iyiyi ve doğruyu uzmanlarımız eşliğinde yarattığımız karakterlere taşıdık. Çocuk gelişim uzmanları, psikologlar, davranış bilimciler ve eğitimciler Pepee ile birlikte Pisi, Ayas, Leliko ve Aydamaya karakterlerine de hayat verdiler. Böylelikle Düşyeri ile büyüyen çocuklar kuşağı yetişti. Düşyeri’nin dijital verilerine baktığımızda her ay 5.5 milyon son 3 ayda ise 11.5 milyon kişinin Düşyeri içeriklerini izlediği görülüyor."

"Biz Pepee ile 4 nesil büyüttük. Herkesin Pepee ile güzel bir anısı var."

”Kendisini “Düş İşleri Bakanı” olarak da tanımlayan, Ayşe Şule Bilgiç, Düşyeri’nin çocuklara ilk dijital hizmeti olan Pepee TV ile başlayan dijital yolculuğunun yeni hizmetlerle devam edeceğini ve dünyanın en büyük dijital anne çocuk platformunu yaratacaklarını da belirtti. Ayşe Çakır Bilgiç sözlerinin devamında; "Pepee’nin Türkiye’de yüzde 98 marka bilinirliği olan, çocukların ilk öğrendiği markalar arasında 9. sırada olan anne ve çocukların sevip güvendiği bir markayız. Biz Pepee ile 4 nesil büyüttük. Herkesin Pepee ile güzel bir anısı var. Pepee TV her ne kadar 10 yaşına kadarki çocuklara hitap etse adını Pepee TV koymaktan çekinmedik." dedi.

Tüfekçi: “Düşyeri’nin Düşlerine Ortak Olduk”

Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi de, Pepee TV tanıtımı ve işbirliğinin açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada 145 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir marka olarak önceliklerinin dijital dünyadaki güvenlik olduğuna dikkat çekti. Tüfekçi, çocukların kaliteli ve güvenli bir ortamda önce dijital tüketici sonrasında da dijital üretici olmalarını istediklerini belirterek şunları söyledi; “Düşyeri ile Pepee TV ile işbirliğini değerlendirirken ilk baktığımız konu gerçekten çocuklar için güvenli ve eğitici bir kanal olup olmadığıydı. Pepee TV’nin bunu sağladığını gördüğümüzde de işbirliği yapmaya karar verdik ve Düşyeri’nin düşlerine ortak olduk. Bununla birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin de gururunu yaşıyoruz. Tüm çocuklarımız için bir Pepee TV kumandasını geliştirdik. Buna ihtiyaç duyulan nokta; uzmanların da belirttiği gibi çocukların evde televizyon seyrederken kumandanın anne ve babanın kontrolünde olmasının çok daha sağlıklı olmasıydı. Çünkü çocukların yaşlarına uygun olmayan kanalları açabilme ihtimalleri var ve bu çocuklarda travma yaratabiliyor. Buradan yola çıktığımızda da sadece Pepee TV’de çalışan bir kumandayı çocuğun sahiplenmesi ve güvenli bir şekilde kendinin yönetebilmesinin iyi bir fırsat olduğunu gördük. Arçelik olarak bu işbirliğinden çok mutluyuz. Bu kumanda smart TV özelliği olan tüm televizyonlarda da kullanılabilecek. Önce Türkiye’deki çocuklara, sonra da tüm dünya çocuklarına Pepee TV’nin güzellikler getireceğine inanıyoruz. Dünyaya açılma yolunda Düşyeri ile birlikte projelerimizi büyüterek işbirliğimize devam edeceğiz.”

Ünlü İş İnsanları Pepee’ye Yatırım Desteği Verdi.

Düşyeri’nin başarısına iş çevreleri de kayıtsız kalmadı. Bu başarıya inanan Türkiye’nin saygın iş insanları Düşyeri”ne 2017 yılında yatırım yaptılar. Yatırım yapan bu isimler arasında; Ali Koç, Ali Sabancı, Ayşegül Akşak, Begüm Doğan, Göktekin Dinçerler, Kenan Çolpan, Nevzat Aydın, Timuçin Öğün, Varol Civil, gibi isimler bulunuyor. Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının desteğini alan Düşyeri bu destek ile bir dünya şirketi olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Pepee TV KidSafe Sertifikalı!

Çocukların güvenliğini ön planda tutan Düşyeri, Pepee TV için kendi uzmanlığının ve hassasiyeti ile birlikte dünya standartlarında bir altyapıya sahip olmak için çocukların dijital ortamda gizliliğini koruma yasası olan COPPA’ya uyumlu olarak çalışıyor. Bu amaçla Pepee TV, tüm dünyada geçerli güvenlik alt yapısını COPPA standartlarına uyumlu hale getirmek için Amerika merkezli denetim şirketi KidSafe ile birlikte hareket ediyor.

Çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinin başında gelen Pepee’nin bugüne kadar 4 binin üzerinde lisanslı ürünü yapıldı.

2018 yılında Düşyeri lisanslı 20 milyon adetten fazla ürün satışı yapılırken, bu ürünlerin yarattığı toplam ekonomi 300 milyon TL’yi geçmiş durumda. Bu rakamın Pepee TV ile birlikte 2019’dan başlayarak daha da artması bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir