Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'den Suriye'ye Vize Kararı

Türkiye'den Suriye'ye Vize Kararı

Türkiye, Suriye vatandaşlarına vize koyma kararı aldı. Ancak Suriyelilere koyulacak vizeye, ayar geldi. Buna göre, 8 Ocak’tan itibaren Türkiye’ye deniz ya da hava yoluyla gelen tüm Suriye vatandaşlarından vize istenecek. Kara yoluyla Türkiye’ye giriş yapan Suriyeler ise, vizeden muaf olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye ile Suriye arasındaki vizeler 2009 yılında kaldırılmıştı. Beşar Esad yönetimi, bu ay başında aldığı bir karar ile, Türkiye vatandaşlarına vize koyulduğunu açıklamıştı.

Dışişleri kaynakları, Suriye vatandaşları için vize gereksiniminde, Türkiye’ye giriş yollarına göre farklı uygulama yapılmasının nedeninin Türkiye’nin bu ülkeden kaçan sığınmacılar için uyguladığı “açık kapı politikasının” bir parçası olduğunu kaydettiler.

Suriye’de halen Türkiye’nin herhangi bir temsilciliği bulunmuyor

Suriye’de halen Türkiye’nin herhangi bir temsilciliği bulunmuyor

Ülkedeki iç savaş şartları nedeniyle internet bağlantısının da çok sorunlu olduğu ülkede, Türkiye’nin uygulamaya koyduğu e-vize den yararlanma imkanı da bulunmuyor. Bu nedenle, bu ülkeden ayrılmak isteyen Suriyeliler’in, Türkiye’ye iki ülke sınırından geçişlerinde kolaylık sağlamak amacıyla, kara yoluyla gelişlerde vize uygulanmayacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
10
5
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ewok The Hutt

zaten suriyelilerde hava yoluyla geliyolardı bizim ülkeye. çok doğru bi uygulama olmuş tebrikler.

Pasif Kullanıcı

lan tamam da,zaten gelenlerin %98 i karadan geliyor onlar da kaçak yollardan giriş yapıyor..sınır diye bişey de kalmadı.kimin girip çıktığı da belli değil za... Devamını Gör

Ayna Efendi

Acaba vizeyi nereden alacak bu insanlar? Tanımadıkları Esad rejimindenmi yoksa Işid ya da Pyd terör örgütlerinden? Ayrıca şimdiye kadar 2-3 milyonu aldıktan ... Devamını Gör