Görüş Bildir
Haberler
Türkeş, Bakan Olduktan Sonra İlk Bahçeli'yi Aradı

Türkeş, Bakan Olduktan Sonra İlk Bahçeli'yi Aradı

Batuhan
30.08.2015 - 09:38 Son Güncelleme: 30.08.2015 - 10:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kendisini arayan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in görüşme talebini reddettiği öğrenildi.

MHP 'de Tuğrul Türkeş 'in partinin aksi yöndeki kararına rağmen seçim hükümetinde görev almayı kabul etmesinin ardından başlayan gerilim sürüyor.

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre Türkeş, dün öğleden sonra bakanlık devir teslimi sonrasında ilk olarak Bahçeli’yi aradı. Kendisini hâlâ MHP’li olarak nitelendiren ve partiden istifa etmediğini ve kimsenin de kendisini atamayacağını açıklayan Türkeş, bu çerçevede Bahçeli’nin kendisine herhangi bir talimatları olup olmadığını sormak istedi.

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/politika/tu...

‘GÖRÜŞECEK BİR ŞEY YOK’

Bahçeli ise davaya ihanet ettiğini düşündüğü Türkeş’in görüşme talebini reddetti. Bahçeli, özel kalemi aracılığıyla Türkeş’in görüşme talebine “Görüşecek bir şey yok” diyerek olumsuz yanıt verdi. Parti kaynakları Türkeş’in bu tavrını “Hangi yüzle arıyor. Gitsin Davutoğlu’na bağlılığını sunsun. Talimatı ondan alsın” sözleriyle değerlendirdi.

Türkeş, Bahçeli’nin herhangi bir MHP milletvekilinin Seçim Hükümeti’nde yer almayacağına ilişkin kararına rağmen, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun teklifini kabul etmiş ve Seçim Hükümeti’nde Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Ben bunların davasını çözemedim. Neyin davası? Sen değilmisin meclis başkanlığını altın tepside AKP'ye sunan? Sen değilmisin üçlü koalisyon hükümetine hayır ... Devamını Gör