Görüş Bildir

Türk Oyun Sektörünün Karnesi Olan 2020 Türkiye Oyun Sektörü Raporu Yayınlandı

Haberler
> Türk Oyun Sektörünün Karnesi Olan 2020 Türkiye Oyun Sektörü Raporu Yayınlandı

Gaming in Turkey tarafından hazırlanan ve yayınlanan Türkiye Oyun Sektörü Raporu ile bu yıl da sektörün ülkemizdeki gelişimine yakından bakma fırsatı yakalıyoruz. Büyük bir titizlikle hazırlanmış olan rapor tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de durmaksızın gelişen oyun sektörünün başarısını ortaya koyuyor.

Heyecanla beklenen rapor nihayet yayında!

Bu yıl beşincisi yayınlanmış olan raporda ülkemizdeki oyun ve espor alanları konusunda titizlikle çalışılarak elde edilen ve derlenen veriler yer alıyor. Oyun sektörünün ülkemizdeki son yıllarda yaşadığı göz ardı edilemez yükselişin de sebebi tüm açıklığı da raporda anlatılmış durumda.

Pandeminin Sektöre Etkisi

Pandeminin Sektöre Etkisi

Tüm dünyayı pençesine almış olan küresel pandemi pek çok dünyaca ünlü şirketin ve devasa sektörlerin küçülmesine neden olurken oyun sektörü yoluna tüm hızıyla devam etme başarısı gösterdi. Bu durum ülkemiz için de değişmedi. Türk oyun sektörü emin büyüme adımları ile yoluna devam ediyor.

Ülkemizdeki Oyuncu Alışkanlıklarına Yakından Bakış

Ülkemizdeki Oyuncu Alışkanlıklarına Yakından Bakış

Yayınlanan 220 sayfalık raporun en dikkat çekici yanlarından biri de ülkemizdeki oyuncu alışkanlıklarına ayrılan alan. Oyuncuların yaşlarına göre sınıflandırıldığı tabloda bu grupların alışkanlıkları da net olarak belirtilmiş vaziyette.

Türk Oyun Sektörünün Kabına Sığmadığı Anlar

Türk Oyun Sektörünün Kabına Sığmadığı Anlar

Ünü ülke sınırlarını aşarak tüm dünyada geniş yankı uyandıran Mount & Blade'in yeni oyunu Bannerlord'un küresel çapta yarattığı etki, Türk oyun şirketleri Rollic Games ve Peak Games'in rekor fiyatlara Zynga tarafından satın alınması gibi olaylar da raporda yer alan hususlardan.

Mobil Oyunculuk Yine Revaçta

Mobil Oyunculuk Yine Revaçta

Ülkemizdeki oyuncuların en çok tercih ettikleri platform mobil cihazlar olurken bunu ise PC izliyor. Oyun konsolları ise ülkemizde tercih edilme oranlarına göre son sırada yer alıyorlar.

Bu rapor ve tüm veriler bize gösteriyor ki Türk oyun sektörü her şeye rağmen yoluna çok güçlü adımlarla devam ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?