Görüş Bildir
Haberler
'Türk Gençliğini Tutuşturacak Bir Kıvılcım Türkiye'yi Baştan Ayağa Yakacaktır'

'Türk Gençliğini Tutuşturacak Bir Kıvılcım Türkiye'yi Baştan Ayağa Yakacaktır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden Hacettepe Üniversitesi'nde yaşanan kavga nedeniyle hükümete ve üniversite rektörlüğüne sert eleştirilerde bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bahçeli, ilim ve irfan gibi bir arayışı bulunmayan PKK'lıların ülkücü öğrencilere saldırdığına dikkati çekerek, 'Buradan hükümeti, YÖK'ü, üniversite yönetimlerini uyarıyorum: Muhakkak surette üniversitelerde güvenlik sağlanmalı, asayiş temin edilmelidir. Herkes ayağını denk alsın: Hiçbir Milliyetçi-Ülkücü kardeşim sahipsiz değildir. Bizim feda edecek, vazgeçecek tek evladımız da yoktur. Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır. Bunun ibretlik misalleri geçmişte yaşanmıştır' dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Bahçeli, 'Türkiye iç yaralayıcı, yürek burkucu ağır bir şiddet ve istikrarsızlık girdabında. Terör canımızı alıyor, huzursuzluğumuzu artırıyor. Her gün ciğerimiz yanıyor, evlere ateş düşüyor. Terörizmin hain ve kanlı yüzü masumları, tertemiz vatan evlatlarını hedef alıyor. Doğu ve Güneydoğuda sahnelenen alçak saldırılar telafi ve tamir edilmesi çok zor tahribat ve kayıplara neden oluyor ve de bizleri kahrediyor' dedi.

'Üniversitelerde PKK'nın hain eylemleri var'

Üniversitelerde yaşanan olayların siyasi ve ideolojik gerilimden kaynaklanmadığını, PKK'nın eylemleri olduğunu ifade eden Bahçeli, 'Sur, Cizre, Nusaybin, İdil derken; PKK'nın üniversitelerde de konuşlandığını, eğitim hayatını terörize ettiğini görüyor ve şahit oluyoruz. Diyorlar ki; üniversitelerde karşıt görüşlü öğrencilerin çatışması var. Bu iddiada bulunanlar halt etmiş, deyim yerindeyse çuvallamıştır. Özellikle ifade ediyorum ki, üniversitelerde siyasi ve ideolojik gerilim değil, PKK'nın hain eylemi vardır ve tüm yönleriyle de sabittir' diye konuştu.

'Hacettepe Üniversitesi'ndeki üzücü hadiseleri yakından takip ediyorum'

'Hacettepe Üniversitesi'ndeki üzücü hadiseleri yakından takip ediyorum'

Hacettepe Üniversitesi'ndeki üzücü hadiseleri yakından takip ettiğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bölücü mihrakların ve destekçilerinin kirli niyetlerini görüyorum. Öğretim gibi bir derdi olmayan, ilim ve irfan gibi bir arayışı bulunmayan PKK'lılar öğrencilerimize saldırıyor, sataşıyor, kan döküyor. Buradan hükümeti, YÖK'ü, üniversite yönetimlerini uyarıyorum: Muhakkak surette üniversitelerde güvenlik sağlanmalı, asayiş temin edilmelidir. Öğretim hayatına musallat olmuş teröristler ayıklanmalı, haklarında hukuki işlem başlatılmalı ve hiçbirisi üniversitelere sokulmamalıdır.'

'Herkes ayağını denk alsın'

Milliyetçi ve Ülkücü hareketin sahipsiz olmadığını ifaden Bahçeli, 'Milliyetçi-Ülkücü Hareket provokasyonlara gelmeyecek, taşkınlıklara izin vermeyecek, sonuçsuz kavgaların tarafı olmayacaktır. İkazım nettir. Kim yangına körükle giderse, haksız ve mesnetsiz bir mücadelenin içinde veya bir tarafında olursa buna iyi gözle bakmayız, hoş karşılamayız. Herkes ayağını denk alsın: Hiçbir Milliyetçi-Ülkücü kardeşim sahipsiz değildir. Bizim feda edecek, vazgeçecek tek evladımız da yoktur' dedi.

'Bir kıvılcım Türkiye'yi baştan aşağı yakar'

Üniversitelerin sükunetin sağlanması gerektiğini kaydeden Bahçeli, 'Üniversitelerde sükûnet sağlanmadan, yıkımdan ve kandan nemalanan odaklar temizlenmeden istikrar ve huzur hayaldir. Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır. Bunun ibretlik misalleri geçmişte yaşanmıştır. Gözümüz kulağımız vatanın bekası için fedakarlık yapan kardeşlerimizde, huzur içinde okumak isteyen evlatlarımızdadır' diye konuştu.

Karaman'da bir okulda yaşanan cinsel saldırı olayına da değinen Bahçeli, 'Ayrıca Karaman'daki cinsel saldırı vakasını lanetliyor, sorumlu şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyorum' dedi.

DHA

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
89
40
13
12
9
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

hacettepe de ellerinde palalı pkk yandaşları (kimden hangi aldığı emirle hangi amaçla ?) ülkücü diye gençlerimize saldırıyor ve buradaki bazı yavşaklarda ha... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

adam ''tezgah var,komplo var,yangın çıkaracaklar'' diyor buradaki piçlerde ''bahçelinin bizim için önemi yok'' diyor, vay amk dünyası arkadaş bu nedir ya.

jackpot

iyi diyorsun hoş diyorsun da iç anadoludaki üniversitelerde okuyup kendilerini kyk nın iibf kantinlerinin sahibi sanan mafya kılıklı kurtçukları ne yapacağ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Sonra bana niye oy vermiyorsunuz... "Türkiye'yi baştan ayağa yakarız" diyen adam milletten oy istiyor.