Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Dizilerinden İzleyenin Yüreğine Dokunan 22 Unutulmaz Replik

-

Hepsi güzel olmasa da, arada şiir gibi insanları konu alan şiir gibi dizilerimiz var. Bu dizilerde de kalbe dokunup diziden taşan ve sokaklara, duvarlara yazılan şiir gibi replikler var...

İşte o repliklerden 22 tanesi... 😌

#1 - Leyla ile Mecnun

"Biz ayrı ayrı cümleler içinde şiir gibiyiz de, bir araya gelince devrik bir cümleden ileri gidemiyoruz."

#2 - Behzat Ç.

#3 - 7 Numara

"Sıfır bir değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır. Tıpkı sevda gibi...

Sevdanın da tek başına değeri yok. İlle de biri olmalı. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. Sevda da ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır. Büyür...

Biri dese ki, Sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle. Yine değeri sıfır olur mu senin için?"

#4 - Karadayı

#5 - Çemberimde Gül Oya

"Hani böyle karanlık bir gecede bir yokuş inerken bir köşeyi dönersin, deniz çıkar ya karşına. Sonra o denizde bir gemi belirir. Şıkır şıkır ışıklarla gelip geçer. Sen sevinirsin, hiç nedensiz. Seni tanıdığımdan beri hep bir gemi geçiyor içimden."

#6 - Poyraz Karayel

#7 - Suskunlar

"Her şeyin bir bedeli var bu hayatta. Büyük hırsların bedeli, büyük kayıplar. Büyük sevdaların bedeli, büyük yangınlar. Küçük hesaplarınki, büyük yanılgılar. Ama en çok mutluluğun bedeli var. İster önceden öde, ister sonradan."

#8 - Kardeş Payı

#9 - Kuzey Güney

"İnsan duygularını saklayınca karşısındakine dürüst olmuyor gibi geliyor bana. Bir yerde kendini saklamak, hoşlandığını söyleyememek, her şeyi kendi içinde yaşamak... Bu bir yük..."

#10 - Gülbeyaz

#10 - Gülbeyaz
#10 - Gülbeyaz

#11 - Aşk-ı Memnu

"Biraz önce ateşe uzattım elimi. Alevin tam ortasına. Bu bir yangın.. Yanıyorum ama acıyı hissetmiyorum..."

#12 - Süper Baba

#13 - Kavak Yelleri

"Bir kere ya... Ben sadece bir kere baba diyebildim. 19 yaşındayım ve bir kere baba diyebildim. İnsanlar bunu milyonlarca defa söylüyor ben daha bir kere söyleyebildim."

#14 - Mutlu Ol Yeter

#15 - Öyle Bir Geçer Zaman Ki

"Ben masal gibiydim. Bir vardım bir yoktum. Çünkü çocuktum. Büyükler beni görmek isterlerse var olurdum. Görmek istemezlerse yok. Ama yanılıyorlardı. Ben hep vardım. En çok da beni yok sandıkları zamanlarda vardım. Hepsi birbirlerini birbirlerine göründükleri kadar biliyorlar tanıyorlardı. Oysa benim yanımda bütün maskeleri düşüyordu. Çünkü ben çocuktum. Yoktum. Onları en gerçek halleriyle çizdim aklımın defterine. Ben büyüdükçe onlar masal oldu içimde."

#16 - Ekmek Teknesi

#17 - Ezel

"Sadakat ya birine doğru koşmaktır, ya birinden kaçmaktır..Sadakat erdem değildir aslında sevgiden kör olmaktır.. Hep kaçtığın şeye eninde sonunda yakalanmaktır sadakat.Yemin etmeden bir daha düşün.. Çünkü; sadakatle başlayan her şey ihanetle biter."

#18 - Adını Feriha Koydum

#19 - Bir İstanbul Masalı

"Benim en büyük hatam sendin. Senden başka kimse yaralamadı beni. Ama çok, çok derinmiş bu yara. Çok, çok sızlıyor sen olmayınca."

#20 - Diriliş Ertuğrul

#21 - Hatırla Sevgili

"Kimimiz inzivaya çekilmek için uzaklara gideriz. Kimimiz kendi içimize."

#22 - Beş Kardeş

Fahriye: Gömleğin de ne güzelmiş.   
Sait: Salı pazarı'ndan almıştık birlikte hatırladın mı? 
Fahriye: Sahi mi? Bu o gömlek mi? Ay Allah iyiliğini versin. Eskimedi mi bu hala?  
Sait: Hatırası olan şeyler eskimiyor be Fahriye.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vanadyumg

6 numara kadar saçma bir cümle duymadım..Aynısı bok için de geçerlidir arkadaşlar

rauf.ceylan.3

bu acı geçiyor mu ?

aslylmz

yak yak

sulocux

Suskunlar, Ezel, Leyla İle Mecnun... Bitmemeliydi bunlar...

erlik

oldum olası bayılırım bu repliğe "Sıfır bir değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır. Tıpkı sevda gibi... Sevdanın da tek başına değeri yok. İlle de biri olmalı. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. Sevda da ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır. Büyür... Biri dese ki, Sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle. Yine değeri sıfır olur mu senin için?" bildiğim en güzel replik budur sanırım

dilek.eren

Tam olarak bu çok güzelmiş anlamı derin..

erlik

Haydar'ın matematik dehasına atıfta bulunarak yapılmış düz bir adamdan çıkan matematiksel aşk. Bir buna birde işler güçlerde Feride çıkmazı ile Zeynep konuşurken Sadi'nin şarkı olarak duyuyor olması çok ince görülmüş işler bence

erlik

Görüş Bildir