Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türk Tarihinin Figürleri ve Olayları Üzerine Yapılmış 10 İllüstrasyon

 > -

Ankara'lı sanatçı Cihan Engin 'in photoshop ve tablet kullanarak yaptığı etkili çalışmalar..

Sanatçının eserlerini içeren bir diğer galeriye buradan ulaşabilirsiniz

Dede Korkut- Boğaç Han Destanı

Ergenekon Destanı

Kürşad ve 40 Çerisi Destanı

Cengiz Han..

Bir Diğer Cengiz Han Çalışması...

Bonus: Savaşta Çocukların Ölmesine Karşıyız...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
captainwolfburak

güzeller ama dostum cengiz han türk değil moğol ve moğolların türklerle uzaktan yada yakından alakası yok cengiz hanın zorla dağıttı fetettiği her yerdeki kadınları hamile bırakmasını sayıyorsan ayrı :D

Gizli Kullanıcı

Canım kardeşim ben Tarih öğretmeniyim ve senin ilk okuldaki tarih hocanın ne öğrettiğini merak ettim. Türkler nereden gelmiştir? Nasıl gelmiştir? ve en önemlisi de bide Moğolların nereden nasıl geldiğini araştır,daha sonra böyle sosyal platformlarda yaz ama bilerek yaz uydurarak değil ;)

captainwolfburak

ben sen tarih öğretmeni değilsin demedim. :D ilk okulda tarih dersi yoktur :D her iki milletin belirli bir tarihten sonra, aynı coğrafyada faaliyet göstermeleri ve atlı göçebe kültüre mensup olmaları sebebiyle kültürel ve sosyal benzerlikleri bulunmaktadır.Ancak her iki ırkın fiziksel görünüşleri ve dilleri farklıdır. Cengiz Han'ın da Türk kökenli olmadığını, ırken Moğol olduğunu ortaya çıkarmıştır. Moğollar ve Cengiz Han, Türk değillerdir. illa kaynak dersen ibrahim kafesoğlu oda tarihçi tatarlar tamam ama moğollar türk değildir. ama tabi moğollarda tüktür diyen illaki tarihçiler vardır sen onlara inan bende kendi bildiğime haydi kal sağlıcakla bu arada en sevdiğim ders her zaman tarih olmuştur çocukları sıkmadan anlat onlarda sevsin

Gizli Kullanıcı

orta asya da bir dönem, çoğunluk olanların türk milleti olması sebebiyle, türk ismiyle anılmışlardır. hatta bazı hadis i şeriflerde hülagu baskınları mucizevi olarak haber verilirken, türk kelimesi geçmektedir fakat, efendimiz sav, özelliklerini anlatırken, türklerde olmayan fiziksel özelliklerini belirtmiştir. kırmızıya çalan yüz derileri, aşırı derece çekik gözleri vb. "moğollar moğoldur fakat türklerle akraba milletlerdendir" şeklinde cevaplanacak soru.

Gizli Kullanıcı

Herkese merhabalar.Öncelikle Moğolların dolayısıyla da Cengiz Han'ın Türk olmadığını belirtmek lazım.Öte yandan Moğolların Türk kültüründen çok etkilendiklerini de belirtmeli tabi.Moğollarla Türklerin akrabalığı konusuna gelecek olursak; Türkler,Moğollar,Koreliler,Japonlar ve Tunguzlar(Tunguzlar günümüzde neredeyse hiç kalmadılar) Ural-Altay Dil Ailesine bağlı dilleri konuşmaktadırlar ve bu durum bu sayılan milletlerin akraba milletler olduklarını söylemeye yeterlidir.Fakat akrabadan ne anladığımız da önemlidir. Milletler arasında, insanlar arasında olduğu gibi akrabalık ilişkileri olmadığına göre bu duruma çok takılmamak lazım.Sonuçta Araplar ve İbraniler de akraba ama birbirlerini yiyorlar.

cihan-tokatli

Cengize Türk değil diyenin art niyeti vardır. yaptıkları iyidir kötüdür tartışılır ki ben kötü derim, yine de devrinde herkesin yaptığını tekrar etmiş birisi. onun harici memlekette Cengiz'e Türk demekten çekinen, moğoldu kırmançiydi uzaylıydı ama sümme haşa Türk değildi diyenler genellikle ümmetçi yobaz ve cahil cuheladır. meseleleri Türkleri bu gibi başarı göstermiş örneklerden soğutmak, yan yana getirmemek ve din eksenli birleştiriciliğe soyunmaktır.

captainwolfburak

ne alakası var kardeşim ben olası bir gerçeği vurdum diye yobazmı oldum türk değillerdir ama akrabalıkları vardır işte bu kadar basit bu gün hangi moğol ben türküm diyor sen de çıkıp ben moğolum diyormusun hayır yobazlıkla ne alakası var olayı siyasete çevirmeyelim lütfen ne mutlu türküm diyene ama moğollar türk değildir

nail-isikli

Cengiz Hanın Annesi Türk Babası Moğoldur

captainwolfburak

tamam öyle olsun

Görüş Bildir