Görüş Bildir
Haberler
Turizmciler Kurban Bayramı Tatilinin 9 Gün Olmasını İstiyor: 'Blok Tatiller Yılbaşında Açıklansın'

Turizmciler Kurban Bayramı Tatilinin 9 Gün Olmasını İstiyor: 'Blok Tatiller Yılbaşında Açıklansın'

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı tatilininin, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi 9 gün olarak açıklanmasını beklediklerini söyledi. Ayık ayrıca, vatandaşın uygun fiyatlara tatil yapabilmesi ve planlaması açısından blok tatillerin yılbaşında açıklanması gerektiğini belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'nın aktardığı habere göre, 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı'nda turizm sektörü 9 gün tatil istiyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bayrama yaklaşık bir ay kaldığına dikkat çekerek, bayram tatilinin 10 Ağustos arefe günü dahil 14 Ağustos Çarşamba günü sona ereceğini, perşembe ve cuma günleriyle birleştirilerek 9 güne çıkartılmasının geç kalınmış olsa da iyi olacağını kaydetti.

'Kurban kesme faaliyetinden sonra tatile çıkabilirler'

'Kurban kesme faaliyetinden sonra tatile çıkabilirler'

Kurban Bayramı'nın Ramazan Bayramı'na göre kurban kesimi nedeniyle farklı olduğuna dikkat çeken Ayık, “Bu bayramda insanlar kurban da keseceği için memleketine gidecek, eş-dost ziyareti yapacak. Kurbanını kesmek gibi faaliyetlere ilk 4-5 gününü ayırabilir. Ardından tatile çıkabilir. Veya önce tatil sonra kurban kesme ve ziyaretler şeklinde tam tersini de planlayabilir' dedi.

'Hem planlama hem de fiyatlar açısından zorlaşıyor'

'Hem planlama hem de fiyatlar açısından zorlaşıyor'
İçeriğin Devamı Aşağıda

Blok tatillerin yılbaşında açıklanması gerektiğini yıllardır söylediklerini belirten Ayık şöyle devam etti:

'Bu tür blok tatil olabilecek tatil süreçleri yılbaşında belirlenmeli. Yılbaşında belirlenir ve duyurulursa insanlar daha rahat planlama ve son dakikaya kalmadan çok daha uygun fiyatlara tatil rezervasyonu imkanına sahip olacaktır. Ancak şimdi hem planlama hem de fiyatlar açısından tatil planı çok daha zorlaşıyor.'

'Bayram yurt dışı turizm açısından da yoğun bir dönem'

'Bayram yurt dışı turizm açısından da yoğun bir dönem'

Bu bayram tatilinde hem iç turizm hem de memleket, eş-dost ziyaretleri gibi aktiviteler açısından önemli hareketlilik beklediklerini de söyleyen Ayık, tatil süresinin 5 gün ya da 9 gün olacağına yönelik belirsizlik olduğunu kaydetti. Ayık, bayramın yurt dışı turizm açısından da yoğun bir döneme denk gelmesinin fiyatlar açısından insanların son dakika tatil planı yapmalarında zorluk teşkil ettiğini söyledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
39
10
7
6
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pickle Rick

Olsa ne olur yerli turist sevmiyorsunuz ki. Ayrıca s.kseler bi lahmacuna 30-40 lira vermem.

Emre

Resmi tatil ilan edilmiyor ki. Kamu çalışanlarına idari tatil oluyor o günler. Özel sektör çalışıyor veya yıllık izinlerden düşülüyor o günler. Hizmet sektör... Devamını Gör

Abdi Gundogdu

Turizmci hiç ağlamasın bu sene sağlam iş oldu.