Görüş Bildir
Haberler
Turistlerden Hamamda Taciz İddiası

Turistlerden Hamamda Taciz İddiası

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İstanbul'da iki Fransız turist, erkek arkadaşları ile gittikleri hamamda ayrı bir bölüme alınarak taciz edildiklerini öne sürdü. Dört kişi gözaltında.

Olay, iki gün önce İstanbul Karaköy'deki Tersane Caddesi üzerinde bulunan bir hamamda yaşandı. Fransız turistlere kapıda hamamın 'karma' olduğu söylenince, erkek arkadaşları ile içeriye girdiler. Ancak daha sonra kadınlar, erkek arkadaşlarından ayrılıp, başka bir bölüme alındı.

Turistlerin iddiasına göre, burada dört erkek masaj yapmak bahanesiyle taciz etti. İki Fransız kadın, olayı sosyal medya üzerinden duyurdu.

Bunun üzerine, turistler ve İstanbul'da yaşayan yabancılardan oluşan 20 kişilik grup saat 17.00'de basın açıklaması yapmak üzere hamamın önünde toplandı.

İşletmecinin polislerle birlikte içeriye aldığı iki kadın, kendilerini taciz ettiklerini iddia ettikleri dört erkeği teşhis etti. Kadınlar, polise şikayetçi oldular. Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri de dört şüpheliyi gözaltına aldı.

Duvara 'Burada taciz var' yazıldı

Hamamın önünde toplanan gruptan biri, duvara “Burada taciz var' diye yazdı. Bina önüne çıkan işletmeci ile grup arasında tartışma yaşandı. Sinirlenen işletmeci, “Ben 78 yaşındayım. 50 senedir buradayım. Böyle bir şey olmadı. Olmaz da' dedi.

Tepki gösteren bir kadın ise, “Taciz eden kişi size anlatacak mı? Güzel güzel saklanarak yapıyor. Size gelecek, ben bu kadınları taciz ediyorum mu diyecek?' diye cevap verdi.

'Peşini bırakmayacağız'

Grup adına hamamın önünde açıklama yapan Fulya Dağlı da, 'Taciz eden dört kişiyi tespit ettik. Yüz yüze tespit ettik. İki gün önce iki turist kadının burada taciz edilmesi üzerine biz buraya geldik. İki gün önce burada yaşananlar ne münferit bir olaydır ne de bir kazadır. Sistematik bir şekilde yabancı kadınlara, Erasmuslu kadınlara uygulanan tacizin, tecavüzün, şiddetin bir parçasıdır. Bizler kadınlar olarak her zaman onların yanında olacağız. Kadın dayanışmasını yükselteceğiz ve bunun gibi peşlerini bırakmayacağız' dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  • Kaynak: DHA
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam