Tunceli'den Yürek Yakan Haber: 2 Asker Donarak Şehit Oldu...

 > -

Tunceli'de terör örgütüne yönelik yürütülen operasyondan dönen JÖH timindeki bir asker donarak şehit olmuştu. Tedavisi süren diğer askerden de acı haber geldi. Şehit sayısı 2'ye yükseldi.

Arşiv

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenen 2 asker şehit oldu.

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Nazımiye Kırsalında terörist unsurlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda; olumsuz hava koşullarından etkilenen birliklerimizin hava şartlarının kısmen düzelmesine müteakip bölgeden helikopterle ile tahliye edildiği, (2) Jandarma personelimiz hipotermi tanısı  ile Tunceli Devlet Hastanesine sevk edildiği ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen (1) Jandarma personelimizin şehit olduğu, diğer Jandarma personelimize ise müdahaleye devam edildiği bildirilmişti. Diğer Jandarma personelimize uzun süre müdahaleye devam edilmiş olup maalesef kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağolsun. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir."

Tunceli Valiliği, iki askerin donarak şehit olduğu olaya ilişkin adli ve idari soruşturma başlattı.

#Donuyoruz etiketi Twitter'da TT oldu...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir