Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Servetten Daha Fazlası! Tüm Zamanların En Zengin Uyuşturucu Satıcıları Kimler?

23PAYLAŞIM

Yasadışı işlerle uğraşmak çok fazla tehlike arz etmesine rağmen tarihte birçok insan gözlerini karartıp kendilerine bir servet oluşturarak yaptığı işin meyvesini yemiş. İşte karşınızda, kazandıkları paralarla 12 kere daha yaşayabilecek, dünyanın en çok kazanmış 11 uyuşturucu satıcısı!

Kaynak: http://www.kickassfacts.com/11-richest-d...

11. Frank Lucas: Net Serveti 50 Milyon Dolar!

Frank Lucas yaptığı işten milyonlar kazanarak, gururla ayrılmış biri. Amerika'ya eroin sokarak 50 milyon dolardan fazla kazanmayı başarabilmiş. Eroinleri, ne kadar inanılır gibi gelmese de, ölü Amerikan askerlerinin tabutlarına sokarak içeri alan Lucas'ın inanılmaz hayatı American Gangster filmine konu olmuştu.

10. José Figueroa Agosto: Net kazancı 100 Milyon Dolar!

Kazandığı parayı nereye zulaladığını kendisinden başka kimsenin bilmediği Agosto, 209 yıllık hapis cezasından kaçmak için birçok girişimde bulundu. Puerto Rico'da yakalanmasının ardından Dominik Cumhuriyeti'ne kaçan Agosto, orda da uyuşturucu ulaştırmaya devam etti. Gelgelelim 2010'da tekrardan yakalandı ve parasının yerini daha fazla gizleyemedi. Buna rağmen hala en zengin 11 uyuşturucu satıcısının içinde yer almakta.

9. Nicky Barnes: Eroin Satarak 105 Milyon Dolar Kazandı!

Nicky Barnes çok erken yaşta eroin kullanmaya başladı. Daha sonra gün geldi devran döndü, alıcıyken satıcı duruma geçti. Uzun bir süre boyunca, polisi de maaş çizelgesine ekleyerek baskından kaçmayı başardı. Kendisini "Bay Dokunulmaz" olarak ilan ettikten sonra polisleri deli eden Barnes, uyuşturucuyla mücadele derneği olan DEA'in kışkırtmasıyla polis tarafından tutuklanmıştı. Ömür boyu hapsi istenmesine rağmen 1998 yılında hapisten çıkan Barnes, yeni bir sayfa açarak tabiri caizse bu işlerden elini eteğini çekmiş durumda.

8. Paul Lir Alexander: Kokain satarak 170 Milyon Dolar Elde Etmiş!

Ayrıca El Parito Loco olarak bilinen Alexander, oldukça sivrilmiş bir iş adamıydı. Diğer uyuşturucu tacirlerinin yakalanması için Amerikan Hükümeti'ne yardım eden Alexander, kendine sağlam bir zemin kurarak kokain satıcıları arasında rakipsiz hale gelmişti. Çok az rakibinin olduğu bu alanda kendisi 170 Milyon Dolar kazanmayı başardı. Amerika'da yakalanıp Brezilya'ya yollanmasına rağmen 12 yıllık cezasından kaçmayı başarabilmiş. El Parito Loco hala aranan bir suçlu.

7. Freeway Rick Ross: Taş Kokainden kazanılan 600 Milyon Dolar!

Freeway Rick Ross'u rap müzik yapan Rick Ross ile karıştırmanız muhtemel fakat ikisi farklı kişiler. 

Freeway Rick Ross, taş kokain satarak 600 Milyondan fazla kazanmayı başarabilmiş. Taş kokainin 1980lerdeki popülerliğini bir avantaja dönüştüren Ross, büyük bir ticaret geliştirmiş. 1996'da yakalanan suçlu, 2009'da beraat etti.

6. Rafael Caro Quintero: 650 Milyon Dolardan Fazlası!

Guadalaraja Ticaret Birliği'nin bir üyesi ve kurucusu olan Quintero, 650 milyondan fazla kazanmıştı. Yaptığı bu iş uğruna bir pilot ve bir federal ajanın içlerinde bulunduğu birçok cinayet işlemiştir. 1985'te yakalanıp cinayet için hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 2013'te beraat etmiştir. Interpol'e göre, Quintero şu ana dek en çok aranan suçlu. Hem Amerika hem de Meksika'nın ortak amacı bu adamı uyuşturucu tacirliğinden cezaya çarptırabilmek.

5. Joaquín Guzmán Leora: Net Kazanç: 1 Milyar Dolar

Net kazancı 1 milyar dolar olan Leora, listenin beşinci sırasında karşımıza çıkıyor. Bir suç organizasyonu olan Sinaloa Uyuşturucu Birliği'nin başkanı olan Leora; Amerika ve Meksika arasında Marijuana, Eroin ve Kokain ticaretinde bulunmuş. 2011'de Meksika'nın en zengin 11. adamı olarak seçilen Leora'nın ticaret yolu Amerika'dan Kolombiya'ya uzanıyor. Forbes tarafından kendisine "En Büyük Uyuşturucu Lordu" yakıştırması yapılan Leora, 2014 yılında tutuklandı.

4. Griselda Blanco: Net Kazanç: 2 Milyar Dolar!

Griselda Blanco mesleğinin inceliklerini çok erken yaşta öğrenmiş. İşin aslı, Griselda 11 yaşındayken bir çocuğu fidye için kaçırıp kafasından vurarak öldürmüş. Kendisi Miami'nin 1970-80li yıllardaki en haşmetli gangsteriydi. Kokainin Vaftiz Annesi olarak da bilinen bu kadın Miami'de eşi benzeri olmayan bir uyuşturucu taciriydi. Erkeklerle silah zoruyla birlikte olmanın yanı sıra 3 tane kocasını da öldürmekle suçlanan Blanco, 2012 yılında vurularak öldürüldü. Ne yazık ki para ve uyuşturucular için insanlar birbirini katledecek hale gelmişler :(

3. Carlos Lehder: 2.7 Milyar Dolar!

Medellin Birliğinin kurucu ve en etkili üyesi olan bu yarı Alman yarı Kolombiyalı uyuşturucu tacirinin toplam serveti 2.7 milyar dolar servetinde. Lehder, bu serveti kokain ticaretinin yanı sıra Quintin Lame Harekatından kazandıklarıyla elde etmiş.  Amerika'nın diğer yerlerinden Güney Florida'ya uyuşturucu pazarlamada etkili bir isimdi. Henüz genç yaşta araba çalarak Connecticut'ta yakalandığı sıralarda hayattan isteğinin para olduğu zaten belliydi.

2. Amanda Carillo Fuentes: 25 Milyar Dolardan Fazla Servete Sahip!

Juarez Şebekesi'nin sahibine suikast kurup yerine geçen Fuentes, anlaşılacağı üzere her zaman en iyisi olmak isteyen biriydi. Kolombiya'dan Meksika'ya dolusuyla kokoin taşıyan iki jet uçağı vardı. Bu iş ona 25 Milyardan fazla kazanmasında etkili oldu. Dikkat çekmemesine rağmen Meksika ve Amerika Hükümeti peşinden ayrılmadı. Polislere yakalanmamak için estetik yaptıran Fuentes'i korumaları vurarak öldürdü.

1. Pablo Escobar: 30 Milyar Dolar!

Son zamanlarda Narcos dizisiyle de hayatını yakından inceleme fırsatı bulduğumuz Pablo Escobar'ın serveti tüm dünya tarafından bilinmekte. Dünyadaki kokain ticaretinin %80'ini elinde bulundurduğu bilinen Escobar, gözü dönmüş bir katil olmasına karşın ailesine karşı oldukça yumuşak kalpliydi. Öyle ki üşüyen kızı için polisten kaçarken 1 milyon doları ateşe verdiğini bilmeyeniniz yoktur.

Ne olursa olsun bu 11 suçlu hayatlarını varlık içinde yaşasalar da, suçlu oldukları gerçeği değiştirilemez...İnsanların kişisel kazançları adına birbirlerini öldürdükleri bu bataktan kaçınılmaz olduğu ve suçluların suçunu çektiği, uyuşturucusuz bir dünyada yaşamak dileğiyle...

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dm-ahmet-ikiz

Rafael Caro Quintero değil Miguel Angel Felix Gallardo olacaktı o yanlış yazmışsınız. Rafael sadece esrarı yetiştiren idi

srpennywise

#3 maradona mk bizi mi yiyonuz :)

derdi27

escobarın yeri her zaman bende ayrıdır.. Bana göre o bir dahidir :) onun yaptığını kimse yapamaz

Görüş Bildir