"Tüm Hayvanlar Benim Can Dostumdur" Diyenlerin Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken 19 Cennet Yer

213PAYLAŞIM

'Domuzlarla yüzerim, tembelhayvanlarla tembellik ederim, fokla fok olurum maymunla maymun' diyenlerdenseniz Buzzfeed'den derlediğimiz bu yerler sizin için şahane. Her türlü hayvanı mıncırmayı sevenlere...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/norawhelan/anim...

1. Exuma Bölgesi Domuz Plajı, Bahamalar

Pitbull & Ke$ha’nın “Timber” klibini hatırlar mısınız? İşte o şirin domuzcuklar Bahamalar'da Big Major Cay ya da diğer adıyla Domuz Plajı'nın bulunduğu minik adada yüzüyorlar. Adada insan yok. Buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

2. Nara Eyaleti'nin başkentinde bulunan Nara Park, Japonya

Hem parkın içinde hem de Nara bölgesinin genelinde bulunan 1.200'e yakın sika geyiği ile birlikte vakit geçirme keyfi burada mümkün. Ayrıca geyikler için özel hazırlanmış bisküvilerden de verebiliyorsunuz.

3. Sokak Köpeklerinin Bölgesi (Territorio De Zagüates) Kosta Rika'da bulunan ve köpekleri asla ötenazi ile öldürmeyen bir barınak

Bu dev barınakta yuva bulamayan köpekler asla uyutulmuyor. Barınağın bütün sakinleri dev bir alanda serbest olarak geziyorlar ve ziyaretçiler zaman zaman köpeklerle oynamaları için içeri alınıyorlar. Detayları buradan edinebilirsiniz.

4. Assateague Adası'nın Midilli atları

Kuzey Amerika'nın doğu kıyısında bulunan Delaware Sahilinde Assateague Adası yer alıyor. Her yıl Temmuz ayında 40.000'e yakın turist 150 tane atın Chincoteague yüzüşünü izliyor. 

Atlar bu adadan diğerine bilinçli olarak yönlendiriliyorlar çünkü nüfus kontrolü ancak bu şekilde yapılabiliyor.

5. Güney Afrika Boulders Plajı'nın meşhur penguenleri

Simon’s Town yakınında yer alan bu plaj bir "eşek pengueni" kolonisine ev sahipliği yapıyor. Bu penguenlere eşek pengueni denmesinin sebebi ise çıkardıkları sesler. Ama yine de çok tatlılar! Buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

6. Iguazu Şelaleri'ndeki şirin ama ısıran koatiler

Arjantin ve Brezilya sınırında akan Iguazu nehri kenarında yaşayan bu rakun benzeri hayvanlar uzaktan çok tatlılar. Ama yaklaşıp onları beslmeye çalışıranız ısırılabilirsiniz.

7. Avustralya Rottnest Adası'ndaki 'quokka'lar

Dünya'daki en mutlu hayvan desek belki de yeridir. Avustralya'nın batı kıyısında yer alan Rottnest Adası'nda yaşayan bu kanguru ırkı mutlu yaratıklarla selfie çekebilirsiniz. Bilgi almak için buraya göz atın.

8. Dünya'da maymunları ve tembelhayvanları doğal habitatlarında görebileceğiniz sayılı yerlerden biri Manuel Antonio, Kosta Rika

Manuel Antonio Doğal Yaşam Parkı

9. Oahu Şelalesi'nde oyunlar oynayan fok yavuları, Yeni Zelanda

Her yıl Temmuz ve Ağustos ayları boyunca, Ohau Fok Cenneti'nde binlerce yavru fok bir araya gelir ve oyunlar oynarlar. Onları izlemeniz hatta onlara katılmanız mümkün.

10. Ōkunoshima Tavşan Adası, Japonya

Adaya adımınızı atar atmaz onlarca şirin tavşan yanınıza gelip sizden yiyecek bekleyebilir. Japonca'da Usagi Shima yani Tavşan Adası diye adlandırılan ada Hiroshima bölgesine yakın bir noktada bulunuyor.

11. Machu Picchu'nun lama ve alpakalarıyla bir tırmanış

Elbette Machu Pichu'ya kimse bu hayvanları görmeye gitmiyor ama onlar genellikle turistlere karşı oldukça sevecen davranıyorlar.

12. Jigokudani Maymun Parkı, Japonya

Kışın hep birlikte sıcak termal havuzlara doluşan bu makak maymunlarını görmek hatta onlarla birlikte yüzmek mümkün.

13. Hindistan'da bulunan Karni Mata Tapınağı'nın kutsal sıçanları

Bu Raca tapınağı 20.000'e yakın siyah sıçana ev sahipliği yapıyor. Yerel dilde 'kabbas' denen sıçanlar hem yerliler hem de turistler tarafından benimsenmiş durumda Ayrıca ara sıra görülen beyaz sıçanlar ise kutsal olarak kabul ediliyor.

14. Washington'un Buzul Milli Parkı'nda bulunan marmotlar

Bu milli parkta sarı göbekli dağsıçanları manzaranın bir parçası haline gelmiş durumda. 2014 yılında bir GoPro'nun tadına bakmaya çalışan bir marmot ise oldukça fazla popülerlik kazanmıştı.

15. Tazmanya Wineglass Koyu'ndaki valabiler

Freycinet Yarımadası'ndaki bir ulusal parkta yer alan koy, turistlere sıcak davranan mini kangurularla dolu. Bunun yanında park çok geniş bir kuş ve deniz canlısı habitatına da sahip.

16. Kaliforniya La Jolla Koyu'nın sıcakkanlı fokları ve deniz aslanları

San Diego'da bulunan bu plaj artık bu şirin ve oyuncu hayvanların istilasına uğramış halde olsa da turistler hala akşamüstleri gelip orada takılabiliyorlar.

17. Zao Tilki Köyü, Japonya

Eğer Japonya'nın şirin yaratıklar ülkesi olduğunu şimdiye kadar fark etmediyseniz bu özel alanı gördükten sonra fikriniz değişebilir. 6 farklı çeşit tilkinin yaşadığı bu özel bölgede tilkileri beslemek mümkün ama elinizden değil.

18. İzlanda Dyrholaey Yarımadası ve şirinlik abidesi kutup martıları

İzlanda'nın güneyindeki bu noktaya yazın giderseniz kutup martılarını ve şahane deniz manzaralarını yakalayabilirsiniz. Ama unutmayın ne kadar şirin olurlarsa olsunlar bu arktik martılar zaman zaman oldukça agresif olabiliyor.

19. Kedi Adası Koh Phi Phi, Tayland

Kedi severler için bir cennet burası. Yüzlerce sokak kedisi adanın içinde istedikleri gibi geziyor dolaşıyor. İsterseniz plajda onlara balık yedirin, ister sokakta yanlarına oturup sevin...

Doğal yaşamın giderek daha fazla zarar gördüğü gezegenimizde bu harika hayvanlarla geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın! Haydi iyi gezmeler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Eminönü Yeni Camii önü - kuşlar

Gizli Kullanıcı

Çok güzel. :)

belphegor

Hiçbir insanoğlu selfielerde bir quokka kadar profesyonel olamayacaktır.

alektamovit

Keşke bizim ülkemizin de ziyaret edilecek Cennet bir yeri olaydı.

muzludankek

beni japonyaya götürüüün

Görüş Bildir